19.04.2019 Ostatnia aktualizacja 13:08, 18.04.2019

Sypnęli 'życiówkami'

Radar
Opublikowano: 22 Maj 2008
1 1 1 1 1
Lekkoatleci Skarżyskiego Towarzystwa Sportowego mają za sobą pierwsze starty w tegorocznym sezonie letnim. Na otwarcie rywalizowali z powodzeniem w popularnym Dniu Miotacza oraz Mistrzostwach Okręgu Świętokrzyskiego w Kielcach.

Zawody, które odbyły się przed długim majowym weekendem w Kielcach, nazywane się popularnie Dniem Miotacza. To właśnie podczas tej imprezy lekkoatleci inaugurują sezon letni w naszym regionie. Jak wypadli na inaugurację skarżyscy lekkoatleci?

Trzecie miejsce w skoku w dal zajęła Karolina Walerowicz, która osiągnęła 4.84 metry. Ta sama zawodniczka startowała także w biegu na 100 metrów. Zakończyła go w czasie 13.82 sekund. Drugie miejsce w biegu na 600 m zajęła Kamila Sodel (wynik 1.40,67 jest jej nowym rekordem życiowym). Czwarta na dystansie 1000 m była Martyna Adamczyk. Ona również pobiła swoją "życiówkę", która wynosi obecnie 3.07,53. Także na 1000 m ścigała się Milena Kaługa. Nasza zawodniczka pokonała ów dystans w czasie 3.17,70 i również ustanowiła swój nowy rekord życiowy.

Na 1000 m rywalizowało trzech skarżyskich lekkoatletów. Grzegorz Borek osiągnął czas 2.42,41, Michał Stopa - 2.43,03, zaś Kamil Pietras 2.47,48. Ostatni z wymienionych "wyśrubował" nowy rekord życiowy.

W pierwszej połowie maja reprezentanci STS wystartowali w Mistrzostwach Okręgu Świętokrzyskiego. Pierwsze miejsce w biegu na 800 m zajęła Martyna Adamczyk, która osiągnęła wynik 2.22,59 i pobiła tym samym swój dotychczasowy rekord na tym dystansie. Na 800 m rywalizowała także Kamila Sodel - zakończyła bieg w czasie 2.27,56 (rekord życiowy).

Podobnie jak w Dniu Miotacza trzecia w skoku w dal była Karolina Walerowicz, która tym razem skoczyła 4.92 m. Startowała także na 100 metrów, ów sprinterski dystans pokonała w czasie 13.96. Trzecia na 400 m była Kamila Sodel, legitymowała się wynikiem 1.00,43.

Trzech naszych biegaczy rywalizowało na 800 m. Najlepszy rezultat uzyskał Grzegorz Borek - 2.02,90. Michał Stopa ukończy! dystans w czasie 2.04,83, natomiast Kamil Pietras - 2.14,92. Dwaj ostatni ustanowili nowe rekordy życiowe na 800 m.

- Jestem zadowolony ze startu swoich podopiecznych. Udanie weszli w tegoroczny sezon letni. Bili "życiówki" i zajmowali też dobre miejsca. Przygotowujemy się teraz do kolejnych zawodów - zapowiada Krzysztof Woliński, trener lekkoatletów STS Skarżysko-Kam.