23.06.2021 Ostatnia aktualizacja 11:38, 23.06.2021

 

Granat - GKS Glinik 3:1(2:0) (foto)

Autor:
wikary
Opublikowano: 26 Kwi 2009
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
Ale za to niedziela, niedziela będzie dla nas takimi słowami piosenki możemy właściwie zacząć dzisiejszą relację ze spotkania skarżyskiego Granatu. Nie przez przypadek tak napisaliśmy bowiem w swoim drugim spotkaniu rozgrywanym właśnie w niedzielę skarżyski Granat pokonał na własnym stadionie zespół GKS Glinika Gorlice 3:1 prowadząc do przerwy 2:0. Początek spotkania był emocjonujący już pierwsza akcja mogła przynieść prowadzenie piłkarzom z Gorlic. Po nieudanej pułapce ofsajdowej w bardzo dobrej sytuacji znalazł się zawodnik z Glinika jednak na szczęście dla nas strzał zawodnika gości był niecelny. W następnej akcji spotkania Granat mógł objąć prowadzenie w tym meczu. Po strzale Mojeckiego piłka odbiła się od słupka bramkarza gości. Do jedenastej minuty spotkania gra była dość wyrównana bez sytuacji bramkowych. Chwilę później dogodną sytuację do strzelenia bramki miał Granat-Jastrząb dograł piłkę do Chołuja, a ten zdecydował się na strzał  jednak piłka minęła światło bramki. W szesnastej minucie spotkania na trybunach zrobiło się nieco radośniej Granat po strzale Kamila Koniarczyka objął prowadzenie 1:0. Niestety jednak nasz zawodnik strzelenie bramki przypłacił kontuzją i musiał opuścić plac gry na noszach. Nie wiadomo jeszcze ile potrwa rehabilitacja Kamila jednak z tego miejsca życzymy mu jak najszybszego powrotu do zdrowia. Po stracie bramki Glinik rzucił się do odrabiania strat jednak nie przynosiło to w żaden sposób efektów bramkowych.  W 33 minucie Granat przeprowadził kolejną akcję po dośrodkowaniu Laskowskiego w pole karne piłka trafiła w rękę zawodnika gości,a sędzia podyktował rzut karny dla Granatu. Do piłki podszedł nasz bramkarz Michał Żyła i pewnie skierował futbolówkę do siatki gości. Warto podkreślić,że Michał bramkę tą zadedykował swojej pięcio letniej córce Julii, która wczoraj obchodziła swoje urodziny. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Po wznowieniu meczu Granat rozpoczął drugą połowę od mocnego uderzenia. Już pierwsza akcja mogła zakończyć się zdobyciem dla nas bramki po zagraniu Jastrzębia do Latosa ten znalazł się w dogodnej sytuacji na szesnastym metrze jednak dobrze zachowali się obrońcy Glinika. W 50 minucie ogromne zamieszanie w naszym polu karnym pogubiła się nasza linia obrony Bezbir uderzył z około 13 metrów,ale ku naszemu szczęściu piłka odbiła się od słupka bramki strzeżonej przez Żyłę. W sześćdziesiątej pierwszej minucie po faulu Chołuja sędzia podyktował rzut wolny dla drużyny gości. Z dwudziestu metrów próbował zaskoczyć naszego bramkarza Gadzina jednak sztuka ta nie udała mu się. W 65 minucie było już 3:0 dla Granatu po akcji Dudka, który urwał sie prawą stroną boiska i dośrodkował do Mojeckiego, a ten pokonał z pięciu metrów bramkarza gości. Po kolejnym faulu Dudka sędzia pokazał czerwoną kartkę naszemu zawodnikowi. Do końca spotkania Glinik próbował jeszcze odrobić straty. Po jednej z akcji w koncówce spotkania w 86 minucie sędzia Górlicki z Kielc po zamieszaniu w polu karnym podyktował rzut karny dla drużyny gości. Do piłki podszedł Gadzina i strzałem w prawy dolny róg pokonał naszego bramkarza.Do końca spotkania Granat umiejętnie się bronił i w rezultacie trzy punkty zostały w Skarżysku. Dzięki wygranej z Glinikiem Granat wydostał się ze strefy spadkowej. Już w najbliższą środę kolejne spotkanie tym razem w Kielcach zagramy z rezerwami Korony Kielce. Początek spotkania od 16.30.

Granat Skarżysko-GKS Glinik Gorlice 3:1 (2:0)

Bramki:
1:0- Koniarczyk 16'
2:0- Żyła 33'(karny)
3:0- Mojecki 65'
3:1- Gadzina 86' (karny)

Granat: Żyła- Stefański, Bąk, Kołodziejczyk (Mróz 88), Derlatka, Jastrząb, Chołuj, Koniarczyk (Latos 19), Wereszczak (Dudek ), Mojecki, Laskowski (Witkowski)

Glinik: Grądalski - Stępkowicz, Wacławik, Szurek - Zapała, Szary, Skowroński, Pawełczak(Chorowit), R. Serafin - Besbir, Gadzina

Fotorelacja:


Pełna fotorelacja ze spotkania oraz wywiady audio z zawodnikami jak również bramki  (video) z dzisiejszego spotkania znajdziecie na stronie: www.zksgranat.info

D.Łakomiec, M. Busiek, Foto: Mariusz Busiek


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Odpowie za znieważenie policjantów

Opublikowano: 23.06.2021 13:37

Komentarzy: 0

Weź udział w rajdzie pieszym "Wszystkie …

Opublikowano: 23.06.2021 11:13

Komentarzy: 0

Trwają zapisy do Wakacyjnego Turnieju Piłkars…

Opublikowano: 22.06.2021 15:57

Komentarzy: 0

16 propozycji inwestycji złożono w naborze wn…

Opublikowano: 22.06.2021 14:55

Komentarzy: 4

„Pocałuj i jedź” – specjalne zatoczki dla rod…

Opublikowano: 22.06.2021 12:39

Komentarzy: 3

Skarżysko się szczepi. W piątek ruszą szczepi…

Opublikowano: 22.06.2021 12:11

Komentarzy: 0

Zapraszamy na Letni Marszobieg Powiatowy

Opublikowano: 22.06.2021 11:45

Komentarzy: 0

11 medali i trzecie miejsce drużynowo zawodn…

Opublikowano: 21.06.2021 23:22

Komentarzy: 0

Rondo w Suchedniowie oficjalne otwarte

Opublikowano: 21.06.2021 16:43

Komentarzy: 8

Tokarnia pełna świętokrzyskich smaków i dawny…

Opublikowano: 21.06.2021 12:32

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne