08.07.2020 Ostatnia aktualizacja 09:43, 08.07.2020

Korona II - Granat 2:0 (1:0) (foto)

wikary
Opublikowano: 29 Kwi 2009
1 1 1 1 1
W swoim kolejnym spotkaniu ligowym Granat Skarżysko przegrał z vice liderem rozgrywek rezerwami Korony Kielce 0:2. Mecz rozgrywany był w Kielcach  na stadionie Szczepaniaka.Spotkanie rozpoczęło się od skomasowanych ataków gospodarzy.Już w 3 minucie meczu z 17 metrów strzelał na naszą bramkę Pierzak(piłka przeszła obok prawego słupka), a w 6 minucie szarżował w naszyn polu karnym Rabenda, ale został umiejętnie zablokowany przez Kołodziejczyka i grę wznowiliśmy od własnej bramki.W 9 minucie po rzucie rożnym Jamróz uderzył głową na nasza bramkę, jednak Żyła interweniował skutecznie wybijając piłkę nad poprzeczką.W 15 minucie próbowaliśmy zawiązać kontrę,ale rajd Latosa zakończył się na obrońcach gospodarzy,a w 18 minucie przegrywaliśmy 1:0 po strzale Jamroza, a minutę później mogliśmy doprowadzić do remis, jednak Laskowski nie wykorzystał znakomitej ku temu okazji i przestrzelił z 5 metrów.

W kolejnych minutach Granat uzyskał optyczną przewagę,gra została przeniesiona na połowę rywala,jednak nie potrafiliśmy stworzyć klarownych sytuacji bramkowych.W 29 minucie z 18 metrów na bramkę Korony uderzył Białek,ale piłka przeszła nad poprzeczką, a w 30 minucie umiejętnościami popisał się Żyła broniąc bardzo groźny strzał Rabendy.W 39 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Laskowski,ograł obrońców Korony,wyłożył piłkę na 16 metrze Latosowi a ten strzelił obok bramki Sochy.Była to druga doskonała(pierwsza Laskowskiego)sytuacja do wyrównania wyniku przez naszą drużynę.W następnej akcji mieliśmy sporo szczęścia,po strzale Rabendy piłka przeszła minimalnie nad naszą bramką,a w ostatniej minucie pierwszej połowy  w roli głównej ponownie Żyła,który wybronił  strzał Kiercza.

Druga połowa zaczęła się od groźnej akcji Granatu,bliski pokonania Sochy był Latos,jednak bramkarz gospodarzy wybronił jego uderzenie.W 51 minucie piłka po strzale Chrzanowskiego zatrzymała się na poprzeczce bramki Żyły.Kolejne minuty były dość wyrównane,gra toczyła się z dala od naszego pola karnego.Mieliśmy również chwile rozluźnienia,w 64 minucie dopuściliśmy do strzału Kiercza,ale ponownie Żyła dobrze interweniował łapiąc to uderzenie w ręce,a 5 minut później tylko Żyle zawdzięczamy ,że po strzale Rabendy nie przegrywaliśmy wyżej.Kwadrans przed końcem meczu zaatakował śmielej Granat,w 77 minucie po dośrodkowaniu Chołuja spróbował szczęścia Jastrząb,jednak uderzenie przeszło nad bramką Korony.W 88 minucie Malinowski przegrał pojedynek sam na sam z Żyłą.W ostatniej minucie regulaminowego czasu straciliśmy drugą bramkę, a zdobył ją po rzucie rożnym pozostawiony bez opieki Mularczyk.

Pomimo przegranej  Granat zaprezentował się w Kielcach w meczu z vice liderem poprawnie.Zaznaczyć należy ,że zagraliśmy osłabieni.W wyjściowym składzie zabrakło Stefańskiego, Wereszczaka,Koniarczyka, za czerwoną kartkę pauzował Dudek.Szkoda,bo przy odrobinie szczęścia można było pokusić się o remis.

Już w najbliższą niedzielę maratonu ciąg dalszy.Na rejowskim stadionie rozegrane zostanie kolejne ligowe spotkanie .Tym razem przeciwnikiem naszej drużyny będzie krakowska Garbarnia.

Korona Kielce II-Granat Skarżysko 2:0 (1:0)
Bramki:
1:0- Jamróz 18'
2:0- Mularczyk 90'

Granat skład wyjściowy:
Żyła-Latos-Bąk-Kołodziejczyk-Derlatka-Mojecki-Jastrząb-Chołuj-Mróz-Laskowski-Białek

Fotorelacja:

Zapraszamy do serwisu: www.zksgranat.info na pełną fotorelację z dzisiejszego spotkania oraz wywiad z bramkarzem Granatu- Michałem Żyłą.

D.Łakomiec, M.Busiek, Foto: M.Busiek