25.08.2019 Ostatnia aktualizacja 22:34, 24.08.2019

Granat - Czarni Połaniec 0:3 (0:3) (foto)

wikary
Opublikowano: 17 Maj 2009
1 1 1 1 1

Granat Skarżysko w swoim kolejnym spotkaniu przed własną publicznością przegrał z Czarnymi Połaniec 0:3. Oznacza to praktycznie pożegnanie się z III-ligą w Skarżysku.

Pierwsze 10 minut spotkania to wyrównana gra z obu stron. W dziesiątej minucie spotkania bardzo groźnie pod bramką Czarnych na piątym metrze znalazł się Laskowki uderzył piłkę w światło bramki jednak obrońca Czarnych zblokował jego uderzenie wybijając piłkę na rzut rożny. W czternastej minucie po błędzie Derlatki w dobrej sytuacji znalazł się Mazurkiewicz, ale jego strzał był za słaby, aby zaskoczyć dobrze dysponowanego w tym dniu Michała Żyłę. Dwie minuty później ponownie groźnie było pod bramką Granatu w pole karne wpadł Jaworski z około dziesięciu metrów oddał piekielnie mocny strzał na bramkę Granatu, ale piłka na nasze szczęście poszybowała nad poprzeczką. Minutę później Czarni po strzale z najbliższej odległości objęli prowadzenie w tym spotkaniu szczęśliwym strzelcem okazał się Piotr Mazurkiewicz. W dziewiętnastej minucie Granat próbował doprowadzić do wyrównania z lewej strony dośrodkowywał Chołuj na głowę Mojeckiego, który z pięciu metrów uderzył na bramkę Wojciecha jednak strzał okazał się niecelny. W dwudziestej trzeciej minucie spotkania po kolejnym błędzie Stefańskiego Meszek próbował podwyższyć wynik spotkania jednak jego uderzenie minimalnie minęło słupek bramki Granatu. Najbliższe minuty meczu to dominacja zespołu Czarnych. Granat próbował stwarzać sytuacje do wyrównania jednak kolejne akcje nie przynosiły efektów bramkowych. W dwudziestej dziewiątej minucie spotkania kolejny fatalny błąd popełnił Stefański i Granat po strzale Janowskiego przegrywał już 0:2. Dwie minuty później kolejną dogodną sytuację bramkową mieli piłkarze z Połańca jednak Mazurkiewicz nie potrafił skierować piłki do bramki strzeżonej przez Żyłę. W trzydziestej szóstej minucie spotkania w Skarżysku było już 0:3 po bardzo biernej postawie naszych obrońców na strzał zdecydował się Meszek, który pokonał Żyłę strzałem z szesnastu metrów. W ostatniej akcji pierwszej połowy Granat próbował odrobić jeszcze straty na strzał zdecydował się Mojecki, ale niestety nie przyniosło to efektu bramkowego.

W pięćdziesiątej trzeciej minucie zespół Czarnych przeprowadził kolejną akcję jednak dośrodkowanie zawodnika gości w porę przechwycił Żyła. Dwie minuty później Mróz próbował zaskoczyć strzałem bramkarza Czarnych jednak próba ta nie udała mu się. W sześćdziesiątej pierwszej minucie Granat miał dużo szczęścia w dobrej sytuacji znaleźli się zawodnicy Czarnych, ale z najbliższej odległości nie potrafili pokonać Żyły. Sześć minut później dobrą akcję przeprowadził Granat piłkę pociągnął Białek zagrał do Turbiarza ten oddał strzał na bramkę jednak niecelny. W siedemdziesiątej minucie spotkania z rzutu wolnego uderzał Chołuj piłka odbiła się od obrońców do piłki dobiegł Białek i zamiast uderzać na bramkę zagrał do Turbiarza,a obrońcy Czarnych wybili piłkę na rzut rożny, Chwilę później z narożnika pola karnego uderzał Kamil Koniarczyk jednak bez trudu uderzenie zostało wyłapane przez Wojciecha Daniela. Czternaście minut przed końcem spotkania Granat stworzył najlepszą akcję bramkową. Na bramkę uderzał Turbiarz piłka po wybiciu przez bramkarza znalazła się pod nogami Koniarczyka, którego uderzenie zostało zablokowane przez obrońców Czarnych. Pięć minut przed końcem spotkania błąd popełnił Kołodziejczyk w znakomitej sytuacji znalazł się Mazurkiewicz, ale Żyła popisał się wspaniałą interwencją. Trzy minuty przed końcem spotkania sędzia Rzeszutek podyktował rzut karny dla zespołu Czarnych po faulu Stefańskiego do piłki podszedł Mazurkiewicz uderzył piłkę na bramkę, ale Żyła wspaniale obronił rzut karny.

Do końca wynik spotkania nie uległ zmianie Granat Skarżysko praktycznie po tym spotkaniu pożegnał się już z III-ligą. Czas pomyśleć o budowaniu zespołu na IV- ligę.

Granat Skarżysko-Czarni Połaniec 0:3 (0:3)