14.08.2020 Ostatnia aktualizacja 17:37, 13.08.2020

Porażka na koniec sezonu (foto)

Autor:
wikary
Opublikowano: 06 Cze 2009
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
Na pożegnanie III-ligi w Końskich Granat Skarżysko przegrał z tamtejszym Neptunem 0:3 przegrywając do przerwy 0:1. W meczu z Neptunem Granat wystąpił w nieco odmienionym składzie. Pierwsza jedenastka Granatu uzupełniona została zawodnikami z drużyny juniorów. Warto podkreślić, że na ławce trenerskiej zobaczyliśmy ponownie Jarosława Kotwicę, który z dniem 1 czerwca zastąpił na tym stanowisko zdymisjonowanego Antoniego Hermanowicza.

Przebieg spotkania nie zapowiadał wysokiej przegranej Granatu, który od początku spotkania próbował narzucić swój styl gry drużynie z Końskich. Gra toczyła się przeważnie w środkowej strefie boiska pierwszą groźną akcję przeprowadził Granat jednak do piłki nie doszedł Koniarczyk uprzedzony przez bramkarza gospodarzy Herdę. Chwilę później Neptun miał doskonałą okazję do strzelenia bramki jednak zawodnik z Końskich minimalnie przestrzelił posyłając piłkę nad bramką Mroza. W trzydziestej szóstej minucie Neptun objął prowadzenie w tym spotkaniu Majewski pięknym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza Granatu nie dając mu najmniejszych szans na obronę tego strzału. Do przerwy Granat przegrywał zatem 0:1. Po wznowieniu gry Granat próbował odrabiać pierwsze minuty były dość wyrównana. W sześciedziąstej piątej minucie spotkania na bramkę Neptuna uderzył Marcin Jastrząb jednak piłka minimalnie minęła bramkę gospodarzy. W odpowiedzi Neptun przeprowadził składną akcję zakończoną podwyższeniem wyniku na 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Piotr Banachowicz. W siedemdziesiątej drugiej minucie Neptun przeprowadził bardzo ładną akcję z dwudziestu trzech metrów bardzo ładnie strzelał Banachowicz, a piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką bramki Granatu. Na pięć minut przed końcem spotkania piłkarze z Końskich zdobyli ostatnią bramkę w swoich występach trzecioligowych. Bramkarza Mroza pokonał Kosmal i ustalił wynik spotkania na 3:0.

Mecz w Końskich był pożegnaniem z trzecią ligą zarówno dla miejscowych piłkarzy Neptuna jak i piłkarzy Granatu. Dla naszego zespołu pobyt w szeregach trzecioligowców był nieudany. Początkowo wydawało się, że w Skarżysku III-liga zagości na dłużej jednak rzeczywistość okazała się brutalna. Złożyło się na to wiele czynników począwszy od  kłopotów finansowych skończywszy na  fatalnej sytuacji organizacyjnej panującej w naszych klubie. W dniu dzisiejszym Tomasz Chołuj wielokrotny reprezentant naszego klubu po wielu latach gry  zakończył karierą piłkarską. O tym napiszemy więcej już niebawem. Nie obyło się bez wzruszeń zarówno ze strony popularnego Tomali  jak i Nas kibiców. Niejednemu zakręciła się łezka w oku i ciężko było wykrztusić  choćby parę zdań. Tomasz Chołuj otrzymał od serwisu www.zksgranat.info puchar, ale o tym również napiszemy niebawem.   

 Neptun Końskie - Granat Skarżysko 3:0 (1:0)
Bramki: Majewski 36, Banachowicz 70, Kosmal 85

 


D.Łakomiec M.Busiek Foto:M.Busiek

 


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • B1
  • B2

Ostatnio opublikowane

Przyznano dwa Stypendia Sportowe Starosty Ska…

Opublikowano: 13.08.2020 13:09

Komentarzy: 1

Trwa termomodernizacja budynku Domu Pomocy Sp…

Opublikowano: 13.08.2020 12:51

Komentarzy: 1

Granatowi się nie odmawia. Marcin Kołodziejcz…

Opublikowano: 12.08.2020 20:49

Komentarzy: 2

Powiat przekazał 45 tysięcy złotych WTZ …

Opublikowano: 12.08.2020 13:16

Komentarzy: 1

Marcin Kołodziejczyk został nowym trenerem Gr…

Opublikowano: 11.08.2020 22:31

Komentarzy: 0

W "Piątce" będzie platforma dla ni…

Opublikowano: 11.08.2020 14:46

Komentarzy: 2

Poznaliśmy wyniki matur. II LO i ZSTM z najle…

Opublikowano: 11.08.2020 14:04

Komentarzy: 6

Nóż w rękach napastnika

Opublikowano: 11.08.2020 13:33

Komentarzy: 1

Strażacy uratowali uwięzioną kunę

Opublikowano: 11.08.2020 13:24

Komentarzy: 0

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie skarżysk…

Opublikowano: 10.08.2020 15:07

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne