20.11.2019 Ostatnia aktualizacja 09:41, 20.11.2019

Granat przegrywa z Juventą (foto)

Mariusz Busiek
Opublikowano: 23 Lip 2009
1 1 1 1 1
W swoim kolejnym meczu sparingowym przed własną publicznością Granat Skarżysko przegrał z beniaminkiem III-ligi zespołem Juventy Starachowice 0:2. Na stadionie w Skarżysku oglądaliśmy w akcji byłych zawodników Granatu. W zespole Juventy zagrał Krystian Płusa doskonale znany w naszym mieście, a na ławce trenerskiej zasiadł Arkadiusz Bilski wychowanek naszego klubu były gracz między innymi klubów pierwszoligowych z naszego regionu.

W zespole Granatu cały czas testowani są nowi zawodnicy, którzy być może zasilą szeregi skarżyskiej jedenastki w nadchodzącym sezonie. Sporym zaskoczeniem dla publiczności był z pewnością występ w całym spotkaniu doskonale znanego Mirosława Rubinkiewicza byłego gracza naszego klubu.

W pierwszej połowie obserwowaliśmy ataki z obu stron. Jednak to zespół Juventy prezentował się dużo lepiej. W dwudziestej minucie spotkania po dograniu Dreja -Pyszczek zdobył pierwszą bramkę dla Juventy. Dobrze między słupkami prezentował się testowany bramkarz Granatu Kamil Chadała ratując nasz zespół przed utratą kolejnych bramek.

Po zmianie stron i dokonaniu kilku zmian w obu zespołach gra nieco się wyrównała. Granat próbował odrobić straty przeprowadzając kilka ciekawych akcji. Nie brakowało strać podbramkowych,ale ostatecznie odbyło się bez kontuzji. Na pięć minut przed końcem spotkania Artur Kidoń po wymianie piłki z Wójcikiem zdobył drugą bramkę w tym spotkaniu i mecz ostatecznie zakończył się wygraną Juventy 2:0.
W sobotę w Końskich Granat zagra kolejne spotkanie sparingowe. Tym razem podopieczni Jarosława Kotwicy zmierzą się z zespołem Neptuna z którym w ostatnich meczach nie potrafiliśmy wygrać. Jak będzie w sobotę? Przekonamy się po zakończeniu spotkania.