25.08.2019 Ostatnia aktualizacja 22:34, 24.08.2019

marbus
Opublikowano: 02 Sie 2009
1 1 1 1 1
Zakończyła się piąta seria zmagań piłkarskich w letniej lidzie piłce nożnej w ramach projektu Sport Challenge 2009.

Do bardzo ciekawego spotkania doszło w pierwszym meczu gdzie Abstynenci zmierzyli się z Płomieniem Grzybowa Góra. W spotkaniu tym lepsi okazali się piłkarze z Grzybowej Góry pokonując Abstynentów 4:3 choć do końca spotkania zwycięstwo nie było pewne, bowiem w ostatniej minucie spotkania zespół Abstynentów zdołał wyrównać, jednak sędziowie spotkania nie uznali zresztą słusznie wyrównującej bramki ponieważ jeden z zawodników Abstynentów faulował w polu karnym bramkarza Płomienia- Tokarczyka. Bramki dla zwycięzców strzelali: P. Tokarczyk, Mariusz Płusa, Robert Grzyb oraz samobójcze trafienie zaliczył Kamil Fabiański. Dla Abstynentów trzy bramki w tym spotkaniu zdobył Fabian Sitkiewicz.

W drugim spotkaniu lider rozgrywek AQUA Skarżysko zremisował z zespołem Kuloodpornych 2:2. Do przerwy utrzymywał się wynik również remisowy. Dwie bramki dla AQUY zdobył: Emil Kopeć, a dla Kuloodpornych po jednym trafieniu zaliczyli Damian Kiliszek oraz Łukasz  Żołądek. Czyżby zadyszka lidera?

W trzecim spotkaniu kibice oglądali, aż szesnaście bramek!!. ZKS Rejów rozgromił Totencham 15:1 prowadząc do przerwy 9:0. Pięć bramek w tym spotkaniu dla zespołu z Rejowa zdobył: Daniel Pisarek, cztery- Adrian Burys, trzy-Tomasz Ziomek oraz jedno trafienie zaliczył Michał Bator. Honorową bramkę dla zespołu Totenchamu zdobył Niziołek. Po tym spotkaniu zespół z Rejowa zbliżył się do liderującego zespołu AQUY na jeden punkt.

W czwartym spotkaniu po raz kolejny sędziowie musieli odgwizdać walkowera tym razem dla zespołu ISKRY. Po raz kolejny na mecz, nie stawili się zawodnicy z Milicy i prawdopodobnie zespół ten zostanie wycofany z rozgrywek Sport Challenge.

W meczu kończącym piątą serię zmagań piłkarskich Majków dość niespodziewanie pokonał Juventę 8:4. Trzeba przyznać,że w tym dniu bramkarz zespołu Juventy Daniel Nowek nie był w najlepszej dyspozycji. Już w pierwszej akcji spotkania zespół Majkowa objął prowadzenie. Za chwilę Juventa odpowiedziała jedynym trafieniem doprowadzając do wyrównania. Kolejne akcje Majkowa przyniosły kolejne bramki i do przerwy zespół Majkowa prowadził z Juventą 6:1. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Majkowa 8:4. Bramki dla zwycięzców zdobywali: Patryk Krakowiak-trzy trafienia, Wojciech Brożek-trzy trafienia oraz Mateusz Winter-dwa trafienia. Dla pokonanych dwie bramki zdobył Maciej Mastalerz oraz po jednym trafieniu zaliczył Rafał Kopeć oraz Mateusz Ubysz.