23.10.2019 Ostatnia aktualizacja 11:21, 27.10.2019

Tomasz Chołuj pożegnał kibiców... (foto+audio)

Autor:
Mariusz Busiek
Opublikowano: 02 Sie 2009
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
W dniu 1 sierpnia 2009 na stadionie skarżyskiego Granatu- Tomasz Chołuj zakończył oficjalnie piłkarską karierę, która trwała niemal ćwierć wieku. Lata gry spędzone w skarżyskim klubie już dziś pozwalają określać Tomasza jako ikonę Granatu, klubu, w którym spędził większość swojej piłkarskiej kariery. Na stadionie przy ulicy Słonecznej zajwiło się około 300 widzów, aby w tym dniu podziękować popularnemu Tomali za lata spędzone w naszym klubie. Łzy wzruszenia, gromkie brawa to tylko niektóre atrakcje zakończonego wczoraj pożegnalnego meczu. Kto nie był niech żałuje. Tego dnia na zielonej murawie rejowskiego stadionu zobaczyliśmy piłkarzy, którzy w przeszłości reprezentowali barwy Granatu Skarżysko jak również występowali w innych drużynach z regionu świętokrzyskiego razem z Tomaszem Chołujem.

Mecz pomiędzy Przyjaciółmi Tomasza Chołuja, a Starą Gwardią Granatu zakończył się remisem 3:3. Bramki dla Granatu zdobyli: Stanisław Opara-dwa trafienia oraz Tomasz Domaradzki, dla przyjaciół Tomasza Chołuja: Sławomir Malaga, Chołuj Karol oraz Graba Marek. Tomasz Chołuj pierwszą połowę zagrał w barwach Starej Gwardii Granatu natomiast w drugiej zobaczyliśmy go w drużynie Przyjaciół. Wynik w tym spotkaniu był jednak sprawą drugorzędną w tym dniu. Warto odnotować, że w drużynie przyjaciół Tomasza Chołuja zagrał syn Karol.

Stara Gwardia Granatu: Randla Krzysztof, Korzeniowski Andrzej, Chołuj Tomasz, Ozan Waldemar, Siemieniec Mirosław, Stępniewski Paweł, Opara Stanisław, Glijer Krzysztof, Glijer Zbigniew, Sieczka Ryszard, Jastrząb Marcin, Kotwica Jarosław, Siudek Mariusz, Bislki Arkadiusz, Bilski Robert, Szcześniak Bogdan, Skalski Sławomir, Damradzki Tomasz, Szustak Tomasz trener: Bogdan Winiarski

Przyjaciele Tomasza Chołuja: Kępa Jan, Gębura Michał, Chołuj Karol, Malaga Sławomir, Ławriszyn Anatoli, Graba Marek, Wilk Andrzej, Mróz Rajmund, Tłuścik Krzysztof, Kobus Bogdan, Derlatka Kamil, Wawrzyńczak Paweł, Gadecki Piotr, Dróżdż Paweł, Żyła Michał trener. Antoni Hermanowicz


W czasie gdy trwał mecz jak i po jego zakończeniu jeden z kibiców Granatu młody ,,Gruszka" zbierał podpisy do pamiątkowego albumu, który ufundował Zdzisław Kobierski zastępca Prezydenta Miasta Skarżyska. Była to wspólna incjatywa kibiców Granatu oraz vice Prezydenta, który zresztą jest od lat kibicem skarżyskiego klubu. Warto w tym miejscu pochwalić młodego Gruszkę, który ze swojego zadania wywiązał się znakomicie.

Po zakończeniu spotkania doszło do oficjalnego pożegnania Chołuja. Tomasz nie krył wzruszenia, co chwila ocerał łzy, gdy kolejne osoby dziękowały mu za lata gry spędzone w skarżyskim klubie


Serwis www.zksgranat.info ufundował pamiątkowy puchar oraz koszulkę, która ma przypominać Tomaszowi lata gry spędzone w naszym klubie

Zbigniew Grombka vice-prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej wręczył pamiątkowy puchar od Związku.
Kibice z ,,młyna" również podziękowali Tomaszowi za lata gry w Granacie
Po oficjalnym pożegnaniu obok budynku klubowego doszło do wspólnego grillowania wszystkich zaproszonych gości.
Była również okazja to porozmawiania z niektórymi zawodnikiami. Oto co nam powiedzieli:

Tomasz Chołuj:

Pozostałe wywiady w serwisie: www.zksgranat.info
,,Gdzieś w Skarżysku na Rejowie
Gdzie najlepsza wiara jest
Ukochana ma drużyna,
co się GRANACIKIEM zwie"

Niech słowa tej pieśni śpiewanej przez kibiców na rejowskim stadione na zawsze przypominają Ci Tomku lata gry spędzone w Naszym kochanym klubie. Dziękujemy Ci za wszystko, co zrobiłeś dla klubu. W sercach kibiców zwłaszcza tych najwierniejszych na zawsze pozostaniesz jako wzór do naśladowania. Mamy nadzieję,że nie żegnasz się z nami kibicami i jeszcze zobaczymy cię w innej roli w skarżyskim Granacie czego bardzo serdecznie Tobie życzymy. TOMEK SZACUNEK!!!

Podziękowania od Tomasza Chołuja przekazujemy za naszym pośrednictwem:

Zapraszamy do naszej obszernej fotogalerii. Ponad 80 zdjęć z pożegnania Tomasza Chołuja tylko w serwisie www.zksgranat.info

M.Busiek. Foto:Mariusz Busiek, wywiady: M.GruszczyńskiKomentarze

0marbus2009-08-03 15:12#1
1.08.2009 z kibicami Granatu oficjalnie pożegnał się Tomasz Chołuj. Kto tego dnia zawitał na rejowski stadion zapewne zauważył, że przedstawiciele serwisu www.zksgranat.info czynnie włączyli się w to przedsięwzięcie. Jest nam niezmiernie miło, że naszymi działaniami mogliśmy pomóc popularnemu Tomali. Należy zaznaczyć, że po raz kolejny nie zawiedli nas nasi przyjaciele. Na przedstawiony przez nasz plan związany z sobotnimi uroczystościami, pośpieszyli z materialną pomocą.

W tym miejscu redakcja www.zksgranat.info składa podziękowania firmom:

http://zksgranat.info/images/stories/izj.jpg
http://zksgranat.info/images/stories/lex.jpg
http://zksgranat.info/images/stories/galeria.jpg
http://zksgranat.info/images/stories/auto-centrum.jpg

Bez Państwa wsparcia nasza pomoc nie byłaby tak okazała.Jeszcze raz w imieniu swoim oraz Tomasza Chołuja serdecznie dziękujemy.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Wykolejenie dwóch pociągów na trasie Skarżysk…

Opublikowano: 23.10.2019 06:43

Komentarzy: 1

Młodzi piłkarze PAS-u Skarżysko zajęli trzeci…

Opublikowano: 22.10.2019 19:56

Komentarzy: 0

Obchody 25-lecia Warsztatu Terapii Zajęciowej

Opublikowano: 22.10.2019 15:07

Komentarzy: 0

Kampania edukacyjna „Ciąża bez alkoholu” w Sk…

Opublikowano: 22.10.2019 13:42

Komentarzy: 0

Znów kradli i znów wpadli

Opublikowano: 22.10.2019 13:21

Komentarzy: 0

Trwa układanie ostatniej warstwy nawierzchni …

Opublikowano: 21.10.2019 18:51

Komentarzy: 0

Pracowity weekend skarżyskich strażaków

Opublikowano: 21.10.2019 18:22

Komentarzy: 0

Czteropak poszukiwanego

Opublikowano: 21.10.2019 11:19

Komentarzy: 1

Zakończyły się rozgrywki ALPN - Cezar mistrz…

Opublikowano: 20.10.2019 18:39

Komentarzy: 0

V Międzynarodowy Turniej Karate Skarżysko-Kam…

Opublikowano: 19.10.2019 22:32

Komentarzy: 1

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +