11.12.2019 Ostatnia aktualizacja 21:53, 10.12.2019

Dramatyczna końcówka Granatu (foto)

Mariusz Busiek
Opublikowano: 17 Sie 2009
1 1 1 1 1
Granat Skarżysko przegrał kolejne spotkanie. Tym razem podopieczni Jarosława Kotwicy ulegli  ŁKS-owi Łagów 0:1. Niestety po raz kolejny Granat przegrał mecz, który był w zasadzie do wygrania. Na pomogły nawet niezbyt trafne decyzje sędziego Tomasza Biskupa, który akurat w tym spotkaniu mylił się na korzyść zespołu Granatu pokazując graczom z Łagowa, aż 3 czerwone kartki.

Inauguracja w Skarżysku nie wypadła pomyślnie. Publiczność zgromadzona tego dnia przy ulicy Słonecznej miała nadzieję, że po spadku z III-ligii i odmłodzeniu składu Granat zacznie wreszcie wygrywać. Niestety sztuka ta nie udała się. Po raz kolejny Granat traci bramkę w doliczonym czasie gry i w dwóch spotkaniach ma na koncie zerowy dorobek punktowy.

Po rozpoczęciu gry lekką przewagę osiągnął Granat. Atak za atakiem nie przyniósł jednak upragnionego gola. Po jednej z akcji Piotr Dudek uderzył piłkę głową w kierunku światła bramki jednak futbolówka otarła się o poprzeczkę bramki Styczyńskiego i opuściła plac gry. Dobrze w tym okresie gry sprawował się Szyszka, który próbował zaskoczyć bramkarza z Łagowa strzałam zza pola karnego.Po koniec pierwszej części spotkania ŁKS zdobył bramkę,ale jak się później okazało zawodnik drużyny z Łagowa był na pozycji spalonej.

Na drugą część spotkania piłkarze Granatu wyszli bardziej zmotywowani. W sześciedziąstej drugiej minucie spotkania sędzia Biskup wyrzucił z boiska Czaję i Granat grał z przewagą jednego zawodnika.Trener ŁKS szybko przemeblował skład i nastawił swoich piłkarzy na obronę bramki. Granat próbował wykorzystać przewagę jednego zawodnika jednak na posterunku był bramkarz Styczyński. W osiemdziesiątej szóstej minucie spotkania sędzia pokazał drugą czerwoną kartkę zawodnikowi z Łagowa. Tym razem to Arczewski za dyskusję z abitrem musiał opuścić plac gry. Gdy wydawało się,że mecz zakończy się wynikim bezbramkowym w osiemdziesiątej dziewiątej minucie spotkania arbiter z Kielc pokazuje trzecią czerwoną kartkę dla zawodnika ŁKS-u- Kołbuc za drugą żółtą kartkę opuszcza plac gry..Nie zrażeni takim obrotem sprawy gracze z Łagowa przeprowadzili zabójczą w skutkach kontrę zakończoną celnym strzałem Michalczyka. Była to ostatnia akcja spotkania. Po końcowym gwizdku arbitra piłkarze Granatu długo nie mogli uwierzyć w to, co się stało.