03.08.2020 Ostatnia aktualizacja 15:55, 03.08.2020

STS zaprezentował drużynę (foto)

Autor:
Mariusz Busiek
Opublikowano: 22 Wrz 2009
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
Skarżyskie Towarzystwo Sportowe zaprezentowało oficjalnie swoją drużynę siatkarską. Dziś o godzinie 16.30 kibice, którzy przybyli do hali przy ulicy Sienkiewicza mogli zobaczyć zawodników, którzy reprezentować będą STS w zbliżających się rozgrywkach drugoligowych.

Na siatce boiska zawisła flaga STS Skarżysko, którą osoby tworzące klub kibica stworzyli na spotkania barażowe i tym samym flaga stała jedną z pierwszych i z pewnością nie ostatnich flag, które będziemy mieli okazję oglądać podczas spotkań drugoligowych.

Dodatkowo kibice przygotowali oprawę z balonów w trójkolorowych barwach skarżyskiego STS, co dało dość ciekawy efekt. Zawodnicy wybiegali po czerwonym dywanie i w kolejności ustawiali się na podium.

Na prezentacji nie mogło zabraknąć prezesa skarżyskiego STS Stanisława Grzesiaka, opiekuna drużyny - Jerzego Wojtachnio oraz przedstawicieli świata polityki zatepcy prezydenta Grzegorza Małkusa oraz posła Andrzeja Bętkowskiego.

Kolejno głos zabierali poseł Bętkowski, Grzegorz Małkus oraz Prezes Stanisław Grzesiak. Wszyscy zgodnie podkreślali, że druga liga w Skarżysku jest potrzeba i wszyscy mają nadzieję, że zagości ona u nas na stałe. Dziękowano również wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że po 24-latach ponownie będziemy mieli okazję oglądać w Skarżysku siatkówkę na drugoligowym poziomie. Podziękowania kierowano również do sponsorów, którzy wspierać będą siatkarzy STS w najbliższych miesiącach. 

Po oficjalnym przemówieniach doszło do długo oczekiwanej prezentacji. Pierwszy na czerwonym dywanie pojawił się Patryk Akala, a za nim kolejni zawodnicy prezentowali się skarżyskim kibicom.

Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia:


Siatkarze STS-u w nowych dresach sportowych


Monika Kowalczyk tym razem jako spiker prezentowała kolejno poszczególnych siatkarzy


Kibice, którzy dziś zasiedli na trybunach to stali bywalcy meczów siatkarskich


Nasi siatkarze w oczekiwaniu na prezentację


Poseł Andrzej Bętkowski


Zastępca Prezydenta Grzegorz Małkus


Prezes STS Stanisław Grzesiak


Patryk Akala – środkowy, 21 lat, wychowanek Metro Warszawa, ostatnio Czarni Radom


Piotr Brodawka – przyjmujący, 19 lat, wychowanek GUMP Ostrowiec Świętokrzyski, ostatnio Fart Kielce


Piotr Brojek – rozgrywający, 24 lata, wychowanek AZS Olsztyn, ostatnio Fart Kielce


Michał Waligóra (kapitan) – przyjmujący, 27 lat, kapitan, wychowanek STS Skarżysko, ostatnio Fart Kielce


Tomasz Tarabasz – przyjmujący, 17 lat, wychowanek STS SkarżyskoMarcin Golonka – atakujący, 19 lat, wychowanek Czarnych Połaniec, ostatnio Fart KielceHubert Kuźdub – przyjmujący, 17 lat.wychowanek STS Skarżysko


Krystian Lisowski – przyjmujący, 17 lat, wychowanek STS Skarżysko


Marcin Szumielewicz – atakujący, 21 lat, wychowanek STS Skarżysko, ostatnio Czarni Radom


Michał Szumielewicz – środkowy, 19 lat, wychowanek STS Skarżysko, ostatnio Fart Kielce


Sebastian Szataniak – libero, 25 lat, wychowanek Skry Bełchatów, ostatnio Ósemka Siedlce


Andrzej Urbański (trener) - 56 lat, wykształcenie techniczne i uprawnienia trenera II klasy piłki siatkowej. W latach 1971-1990 występował jako zawodnik w Płomieniu Milowice, Baildon Katowice i CSEPEL Budapeszt. Od 1991 roku rozpoczęła sie jego kariera trenerska kolejno w Baildon Katowice, Płomień Kazimierz, Kolejarz Katowice, Florencja Włochy i Morze Szczecin. Był w swojej karierze II Trenerem Reprezentacji Polski Kadetów, II Trenerem Reprezentacji Polski, Trenerem Kadry Polski Juniorek i Kadetek. W swoim dorobku trenerskim posiada brązowy medal w Mistrzostwach Europy Kadetów w Barcelonie (1995), Mistrzostwo Polski z Płomieniem Milowice (1996) oraz KP – Polska – Puchar Polski (2002 i 2003).


Konrad Korzeniowski (drugi trener) - 28 lat, asystent trenera.  Absolwent AWF Biała Podlaska i trener II klasy piłki siatkowej. W okresie studiów był zawodnikiem AZS AWF Biała Podlaska, a od 2007 roku jest trenerem grup młodzieżowych w STS Skarżysko-Kamienna


Monika Kowalczyk pyta trenera o najbliższe spotkanieI cała drużyna w kompleciePo oficjalnej prezentacji siatkarze wrócili do codzienności czyli ciężkich treningówJuż w sobotę  o godzinie 17:00 spotkaniem z MKS MOS Będzin siatkarze STS-u  zainaugurują rozgrywki na drugoligowym froncie. Faworytem tego spotkania - jak i całej grupy - jest właśnie drużyna z Będzina. Z pewnością nasi siatkarze tanio skóry nie sprzedadzą, bo będą mieli za sobą kibiców, którzy - na co liczymy - wypełnią halę po brzegi. 

Bilety na to spotkanie można już nabywać w przedsprzedaży codziennie w hali przy ulicy Sienkiewicza 34 w godzinach od 15:00 do 17:00. Koszt to 2 PLN dla młodzieży szkolnej, a 5 PLN - bilet normalny. Możliwy jest również zakup karnetu w cenie 40 PLN.
Mariusz Busiek, Foto: Mariusz Busiek

Komentarze

0johnywalker2009-09-24 00:27#11
Moje zdanie jest takie, ze cena wejśćiówki na mecz jest wręcz symboliczna i dla tych którzy sie sportem interesuja nie będzie żadną barierą, ale doskonale ograniczy tych którzy szukają miejscówki do spożycia browarka z biedronki.
Cytuj
0marbus2009-09-23 14:40#10
No i dlatego nie wszyscy są kibicami, bo jaki świat byłby szary gdyby wszyscy interesowali się tym samym. Wolny kraj wolny wybór. Nikt nikogo nie zmusza do przychodzenia tu i tam. Zawsze można przejść się na wystawę lub walnąć kolejne piwko przy okazji z boku ponarzekać,że nic się nie dzieje i nic się nie robi, a samemu nie mieć nic do zaoferowania. Tak jest nałatwiej, a dzięki własnie takim słowom krytki mamy tak jak mamy. Więcej krytykantów niż udzielających się.

Podobnie jest teraz w przypadku STS. Podobnie jest i w przypadku Granatu czy innych dyscyplin sportowych. Jesteśmy najlepszymi trenerami, znamy się na wszystkim, potrafimy doradzać jak zrobić to czy tamto, a kiedy przyjdzie czas naprawdę do działania nagle te osoby gdzieś znikają.???

suncare - skoro znasz się na dekoracjach zawsze możesz przyjść, pomóc doradzić, podpowiedzieć ludziom z hali co zrobić, nieprawdaż?
Cytuj
0suncare2009-09-23 14:21#9
dopelnieniem wiochy, jaka bylo cale to wczorajsze wielkie wydarzenie, byly baloniki przywiazane do siatki;-) ja rozumiem, ze barwy STSu itd., ale te balony to by sie nadawaly raczej do przystrojenia klatki w dniu wesela. na hali brakuje ludzi z tzw. 'smakiem'.
a co do platnego wstepu na mecze - wszystko kosztuje, okej. ale od tego sa sponsorzy! (ktorych liczba sie raczej szybko nie powiekszy, bo na meczach pojawi sie mniej ludzi niz by to bylo w przypadku wstepu wolnego).jest takze miasto. jak sie mowi A, to trzeba tez umiec powiedziec B;-)
Cytuj
0marbus2009-09-23 14:12#8
O ile dobrze policzyłem to w składzie mamy 7 skarżyszczan wychowanków STS-u
Cytuj
0Mefioo2009-09-23 14:00#7
Ilu z tych graczy to rdzenni mieszkańcy skarżyska ?
Cytuj
0marbus2009-09-23 11:08#6
Pojemność hali to 550 miejsc (z tego, co pamiętam). Na tą chwilę sprzedano podobno już 100 karnetów. O frekwencje na meczach ligowych zwłaszcza w sezonie zimowym, bo w tym okresie będzie trwała liga chyba nie ma coś obawiać. W razie problemów są szkoły, które na pewno licznie się stawią. Dobrze,że mecze rozgrywane będą w soboty przez, co w niedzielę kibice będą mogli odwiedzić stadion skarżyskiego Granatu choć z tego, co zdążyłem się zorientować publiczność z siatkówki to inny target niż na meczach Granatu także w tym przypadku konflikt interesów nie wchodzi w grę.

Pojawiały się komentarze odnośnie tego iż w Radomiu na meczach Czarnych wstęp jest bezpłatny. Oczywiście nie ma, co porównywać Skarżyska do Radomia, bo tam mają jeszcze drużynę w Plus Lidze gdzie bilet na mecz kosztuje 20 zł.

Przy organizacji meczów zarówno na hali jaki i na stadionach konieczne jest zatrudnienie ochrony oraz opłacenie sędziów (koszt ok 1200zł/mecz-siatka). Jeśli skarżyszczanie chcą oglądać dłużej drugą ligę w Skarżysku to jak na razie nie powinni narzekać, że wstęp jest płatny. Po za tym chodzi organizatorom o wyeliminowanie pewnej patalogii z hali, która kiedy wstęp jest bezpłatny przychodzi do hali posiedzieć w ciepłym miejscu przy okazji spożywając alkohol. Tak dylemat czy wypić piwo czy też wino chyba rozwiąże się sam?

Wiadomo jak w Skarżysku ze sportem jest. Teraz troszkę coś drgnęło,ale nadal jesteśmy co najmniej 10-lat za takimi ośrodkami jak: Radom, Kielce, Ostrowiec czy nawet Starachowice.

Ośmielę się nawet napisać,że jesteśmy daleko w tyle nawet za pobliskim Suchedniowem gdzie na tą chwilę mają vice lidera w III-lidze w piłce nożnej (Orlicz Suchedniów), drużynę siatkarską III-ligową, działa sekcja badmintona oraz łucznictwa. Obok stadionu Orlicza budowane jest pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią, a na obchody 85-lecia klubu sportowego Orlicz zjechały byłe ekstraklasy.

Podsumwując życzyłbym sobie,aby w skarżyskim sporcie coś drgnęło. Wiem, że to zadanie trudno do zrealizowania,ale niekoniecznie z góry skazywane na porażkę. Warunek jest jeden należałoby się zjednoczyć we wspólnym działaniu bez podziału na partie polityczne wówczas przy większym zaangażowaniu niektórych wpływowych ludzi w naszym mieście zarówno na stadionie Granatu spędzimy miło czas jaki na hali sportowej przy meczach STS-u.

P.S. Ostatnio na stadionie Juventy Starachowice w czasie spotkania III-ligowego na trybunach zasiadło 1000 osób!
Cytuj
0patiota502009-09-23 10:04#5
Pierwsza sprawa, jaka rzuca sie w oczy-Kiedy ci posłowie mają czas na zajmowanie sie waznymi dla kraju sprawami???
Drgoa sprawa- ' pewnością nasi siatkarze tanio skóry nie sprzedadzą, bo będą mieli za sobą kibiców, którzy - na co liczymy - wypełnią halę po brzegi'- jeśli nie ma wolnego wstępu, zobaczycie jak kibice wypelnia hale po brzegi!!!
Cytuj
0Kryniu2009-09-23 02:08#4
Wspierałem tę inicjatywę, z chęcią bym się tam pojawił. Niestety nikt mnie nie zaprosił. Podobnie jak pozostałych radnych...
Cytuj
0leprechaun2009-09-23 01:24#3
Sztuczne i żałosne !!! aż się chce płakać !!!
Cytuj
0glaca902009-09-23 00:36#2
w tym naszym sporcie jest zdecydowanie za duzo polityki...
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • B1
  • B2

Ostatnio opublikowane

Skatepark na osiedlu Zachodnie w budowie

Opublikowano: 03.08.2020 17:52

Komentarzy: 0

Porażka Granatu z GKS Rudki

Opublikowano: 02.08.2020 23:28

Komentarzy: 1

Godzina "W" w Skarżysku. Mieszkańc…

Opublikowano: 01.08.2020 17:52

Komentarzy: 8

Szlak rowerowy Green Velo przez powiat skarży…

Opublikowano: 31.07.2020 10:39

Komentarzy: 8

Pracownicy obsługi administracyjnej chcą podw…

Opublikowano: 30.07.2020 14:11

Komentarzy: 2

Wyjeżdżając z zatoki parkingowej nie zachował…

Opublikowano: 29.07.2020 20:57

Komentarzy: 7

Nowy pomysł Starostwa Powiatowego na utrzyman…

Opublikowano: 29.07.2020 16:32

Komentarzy: 13

"Wspólnota": Ranking najbogatszych …

Opublikowano: 29.07.2020 09:51

Komentarzy: 15

Jak działa płyn do płukania ust?

Opublikowano: 29.07.2020 07:52

Komentarzy: 0

„Zabierz dziecku tablet, zapisz go do Akademi…

Opublikowano: 28.07.2020 18:56

Komentarzy: 6

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne