11.12.2019 Ostatnia aktualizacja 21:53, 10.12.2019

STS - MKS MOS Będzin (1:3) uakt. (foto)

wikary
Opublikowano: 26 Wrz 2009
1 1 1 1 1
W sobotę (26.09) w hali przy Sienkiewicza 34 w Skarżysku-Kamiennej STS podejmował drużynę MKS MOS Interpromex Będzin. Byl to  mecz inaugurujący starty drużyny STS w II lidze.

Pierwszy set  spotkania rozpoczął się od prowadzenia STS – u po ataku Piotra Brodawki. Skarżyscy siatkarze powiększyli swoje prowadzenie (3:1) po błędzie ustawienia w zespole Będzina. Jednak po kilku chwilach był już remis 3:3 – zablokowany atak Michała Waligóry. Piotr Brodawka nie pozostał dłużny i jego pojedynczy blok wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie 9:6. Kolejne bloki skarżyskich siatkarzy, tym razem Patryka Akali i Marcina Szumielewicza, powiększyły przewagę do sześciu punktów (16:10). Pierwszego seta, którego STS wygrał 25:18 zakończył udanym atakiem wspomniany wcześniej Marcin Szumielewicz.

Drugi set rozpoczął się podobnie do pierwszego od prowadzenia Skarżyskiego Towarzystwa Sportowego po ataku Piotra Brodawki. Niestety kilka kolejnych akcji wygrali zawodnicy z Będzina i przy stanie 8:6 dla Interpromexu trener Urbański poprosił o czas. Drugą partię wygrali goście po ataku w antenkę jednego z zawodników STS – u.

W trzeciej odsłonie od początku prowadził Będzin. Przy stanie 3:6 trener STS – u poprosił o przerwę dla zespołu. As serwisowy Damiana Millera powiększył przewagę gości do pięciu punktów (9:4). Zawodnicy ze śląska skończyli drugiego seta skutecznym blokiem na Piotrze Brodawce.

Początek czwartego seta to znów prowadzenie STS – u po ataku Marcina Szumielewicza. Przy prowadzeniu 10:7 skarżyskich siatkarzy trener Będzina poprosił o czas. Po powrocie na boisko nasi rywale odrobili straty (11:10) i wtedy Andrzej Urbański wziął kolejna przerwę. Ostatecznie STS przegrał seta stosunkiem 16:25 i całe spotkanie 1:3.

Już za tydzień kolejne siatkarskie emocje w hali przy ul. Sienkiewicza w Skarżysku. Tym razem przeciwnikiem STS – u będzie Resovia II Rzeszów. Wszystkich kibiców zapraszamy 03 października o godzinie 17:00 do hali MCSiR.

STS: Akala, Brodawka, Brojek, Waligóra, Tarabasz, Golonka, Kuźdub, Lisowski, Szumielewicz Marcin, Szumielewicz Michał, Szataniak - libero

MKS MOS: Mędrzyk, Kantor, Miller, Syguła, Dzierżanowski, Łopuszański, Potera - libero, Legień,  Zborowski, Świechowski.

Tabela po 1 kolejce:
Miejsce Drużyna Mecze Punkty Sety Małe pkt.
10 VC Górnik Siemianowice Śląskie 1 0 0:3 53:75

Monter z machinerią odpowiedzialną za udźwiękowienie inauguracji...

Przed Halą powoli zbierali się kibice. Biletów zabrakło na godzinę przed rozpoczęciem spotkania...

W tym czasie trwała już rozgrzewka, podczas której nasi wystąpili na niebiesko - w koszulkach od s24:)...

Ekipa sędziowska w gotowości...

Kibice czekali na rozpoczęcie...

Krótkie przemówienie Prezydenta Miasta Romana Wojcieszka..

I rozpoczął się mecz:

Nasz portal zadbał o oprawę muzyczną tego spotkania..

Kibice z Będzina...

... i nasi kibice...

....zagrzewali swoich do walki na boisku

Grzegorz Wierzbowicz,  Bogdan Sokół i Cezary Lisowski

Hala wypełniła się po brzegi kibicami..

Trener STS-u Skarżysko- Andrzej Urbański

Klub kibica spisywał się tego dnia poprawnie..

Po meczu doszło do spotkania starej gwardii zespołu Skórzanych, który rozgrywał spotkania w drugiej lidze.
 Portal skarzysko24.pl został zaproszony na pomeczowy bankiet .
Była okazja do porozmawiania z byłymi zawodnikami Skórzanych Skarżysko oraz jedną z zawodniczek.
 Wywiady przedstawimy w dniu jutrzejszym. Zapraszamy do śledzenia naszego portalu

Po meczu seria wywiadów (znajdziecie je w naszym portalu jutro).

M.Malinowski KW Foto: M.Cegliński, M.Busiek