25.08.2019 Ostatnia aktualizacja 10:54, 25.08.2019

STS - Wanda Kraków 1:3 (foto+audio)

wikary
Opublikowano: 14 Paź 2009
1 1 1 1 1
W dniu dzisiejszym w hali sportowej przy Sienkiewicza STS rozegrał swój czwarty mecz w II lidze. Tym razem rywalem STS-u o ligowe punkty był zespół  Wandy Kraków.

Początek pierwszego seta był wyrównany z delikatnym wskazaniem na gości. Później nie było już tak dobrze - STS pozwolił na wypracowanie przez drużynę z Krakowa bardzo wysokiej - kilku punktowej przewagi, której ta nie oddała już do końca. Pierwszy set zakończył się wynikiem 19:25 dla Wandy Kraków.

Drugi set podobnie jak pierwszy rozpoczął od wyrównanej walki. Ale z upływem czasu to STS przejął inicjatywę na boisku i  systematycznie powiększał przewagę punktową nad gośćmi. Dopiero w końcówce seta zawodnicy krakowskiej drużyny nawiązali wyrównaną walkę z naszym zespołem. Przewaga punktowa STS była jednak już nie do odrobienia - ostatecznie set dla naszej drużyny 25:22.

Trzeci set można opisać krótko - katastrofa STS. Nie można chyba inaczej opisać sytuacji, w której Wanda Kraków od początku prowadzi, STS  jest całkowicie rozbity i traci kolejne punkty z prędkością światła (widoczna dominacja Wandy w ataku i blokach), a strata STS do rywala na poziomie 8-9 pkt nie jest niczym nadzwyczajnym. Nad wynikiem w tym secie - 14:25 dla Wandy Kraków - spuśćmy zasłonę milczenia.

W czwartym secie  było niewiele lepiej - znowu goście nadawali ton grze.  Niezła końcówka seta w wykonaniu STS to było jednak stanowczo za mało. I ten set ostatecznie dla gości - 25:23.

STS nadal bez punktów w lidze.

Kolejne spotkanie STS  w sobotę (17.10). Naszych siatkarzy podejmie u siebie drużyna Rafako Racibórz. Kolejne spotkanie w Skarżysku - 24.10 (STS - Górnik Siemianowice Śląskie).

26:24, 27:25, 26:28, 25:23
 Tabela (po 3 kolejce  - aktualizacja po słynięciu wszystkich wyników 4 kolejki):
Miejsce Drużyna Mecze Punkty Sety Małe pkt.

Prezentacja drużyn przed spotkaniem...

Delegacja z Kielc -trener pierwszoligowego Farta Kielce oraz sędzia międzynarodowy, a zarazem prezes ŚZPS..