25.08.2019 Ostatnia aktualizacja 22:34, 24.08.2019

STS - Górnik Siemianowice Śl. (foto)

wikary
Opublikowano: 24 Paź 2009
1 1 1 1 1
W dniu dzisiejszym w hali sportowej w Skarżysku STS rozegrał swój kolejny - szósty mecz w II lidze. Tym razem STS podejmował  zespół  Górnika Siemianowice Śląskie.

Pierwszy set rozpoczął się wyrównaną walką na boisku. Na początku walka punkt za punkt, ale im dalej tym gorzej. Końcówka to już duża przewaga Górnika. STS wyraźnie bez sił i pomysłu na nawiązanie walki,efekt  - 25:19 dla Górnika. Drugi set to początek  wyrównany z lekkim wskazaniem na Górnik, ale od połowy seta STS przejął wyraźnie inicjatywę i wypracował bezpieczną 5 punktową przewagę. Nie udało się jej wprawdzie utrzymać do końca seta, ale po raz kolejny drugi set (to już się staje tradycją) dla STS (25:22). Trzeci set rozpoczął się pomyślnie dla gości (4:0) i od jego początku na boisku wyraźna dominacja Górnika (przewaga 4-7 punktów), a o grze Naszych niech świadczy, że nawet na chwilę nie udało nam się doprowadzić do remisu. Ostatecznie trzeci set (po w dobrej końcówce) 25:22 dla Górnika. Czwarty set to dobra gra Górnika ostatni set dla gości 25 do 21. Ostatecznie mecz STS-Górnik Siemianowice Śląskie 1:3.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Adam Świerczyna (Górnik Siemianowice Śl.)

Kolejne spotkanie STS rozegra na wyjeździe. W sobotę (31.10) rywalem naszego zespołu będzie drużyna Błękitnych z Ropczyc.

Fotorelacja:

Albert Semeniuk (Nr.11) nie tak dawno ,,pomógł" w awansie drużyny STS. Dziś w barwach Górnika Siemianowice..

Kolejna już flaga skarżyskich kibiców. Tym razem ,,sektorówka" w trójkolorowych barwach...

Klub Kibica STS jak zwykle dopingował siatkarzy przez całe spotkanie...

Publiczność jak zwykle dopisała. Hala wypełniła się po brzegi kibicami...

Andrzej Urbański (trener) nie miał powodów do radości...

Michał Malinowski dziś w roli sekretarza zawodów..

Konrad Korzeniowski (drugi trener) miał, co do pisania po dzisiejszym spotkaniu...

Grzegorz Ciura wylicytował dziś możliwość wręczenia Pucharu dla najlepszego zawodnika spotkania..

Składy:

STS Brodawka, Brojek, Golonka, Krzyształowicz,  Lisowski, Marcin Szumielewicz, Michał Szumielewicz, Szataniak (libero), Waligóra

Górnik Bauer, Kolczok, Krzemiński, Malczewski, Masłoń, Mikołajczyk, Kożuch, Orczykowski (libero), Semeniuk, Świerczyna.

Tabela (po 5/6 kolejce):
Miejsce Drużyna Mecze Punkty Sety Małe pkt.

0Szpileczka2009-10-27 22:46#21
Juda, zagraj sam, ten zaszczytny tytuł pampersa na 100% Tobie przypadnie.A właściwie to i bez grania możemy Ci wręczyć.
Cytuj
0lukJuda2009-10-27 22:40#20
na następnym meczu obok nagrody 'najlepszy zawodnik spotkania' proszę wybrać 'pampersa meczu' :-)
Cytuj
0agiko2009-10-27 21:40#19
leprechaun napisał:Agiko ja wolałbym pojechac do Radomia na PlusLigę i zobaczyć sobie najlepszych siatkarzy w Polsce niż naszych marnych drugoligowców w Sko.
Wyjazd do Radomia to czas, którego w nadmiarze nie mam.:-)Na naszej hali oglądam 'nieco' słabszych siatkarzy,ale mam to na miejscu.:-)Pozdrawiam!
Cytuj
0Gruszka022009-10-27 21:24#18
Najprościej zrobić ze mnie przeciwnika STS-u i wszystko jest lux.A prawda jest taka, że te stypendia to i dla Granatu jak i dla STS-u to poroniony pomysł.Kasa od miasta jako pieniądze publiczne powinna być za jakieś osiągnięcia.Czyli jak jest 80 tys. na Granat to nie dawać tylko dlatego,że ktoś w koszulce pobiega.Tylko przeliczyć, że na rok gramy 34 mecze i określić jasno: za każdą wygraną 2 tys do podziału, a pozostałe 12 tys czy więcej bo wiadomo,że wszystkich spotkań się nie wygra, na koniec sezonu pod warunkiem,że będzie się w pierwszej trójce.Takie same zasady dla STS-u i gwarantuję,że zawodnicy będą gryźć trawę czy ewentualnie parkiet.A tak to czy się stoi czy się leży... Panowie rządzący ! Czy myślenie naprawdę boli czy po prostu tak łatwo się szasta publicznymi ???
Cytuj
0młoda2009-10-27 20:26#17
hmm Granat popłynął z Wisłą czyżby STS miał popłynąć z Kamienną??????
Cytuj
0karlos2009-10-27 17:08#16
Nie wiem czemu wszyscy robia problem z tym ze jest STS w siatkowke ? a czy to zle komus to przeszkadza ? bo mnie nie i ciesze sie ze w Sko jest Hala i ktos na niej gra bez wzgledu na to czy kupil sobie miejsce w lidze czy nie , hala jest wypelniona i tak ma byc a wyniki przyjda miejmy nadzieje z czasem ! Co do dyskusji na lini Granat - STS , nie ma o czym dyskutowac miasto praktycznie zawsze Granat olewalo i kazdy o tym wie . Mielismy silny Granat jak Mesko sie o to troszczylo a miasto wtedy tylko sie podpisywalo pod wszystkim ... teraz jest podobnie tyle ze stadion podlega pod miasto ale jak kazdy widzi ze stadion zamiast byc ulepszony jest w kompletnej dewastacji !!! To ze Granat gra jak gra to zasluga panow tam siedzacych od 20 lat ktorzy spuszczaja klub z roku na rok nizej ... biorac od miasta jakas tam sumke za to !! ... Nie widze problemu zeby istnial i Granat i Sts ale do tego potrzeba checi kazdego a przedewszystkim wladz muiejskich ktorzy nic sobie nie robia z tego co sie dzieje na Granacie ktory niegdys byl wizytowka naszego miasta a teraz kazdy sobie umywa rece od niego WSTYD !!!! Zycze obu klubom wszystkiego dobrego bo nasze miasto zasluguje na dobry sport a jak na razie jestesmy w woj. chlopcami do bicia !!!!
Cytuj
0tomtom2009-10-27 16:52#15
Od czegoś trzeba zacząć nie od razu Kraków zbudowano przecież.
Cytuj
0leprechaun2009-10-27 16:25#14
A ja proponuję spojrzeć na to inaczej.:-)Dzięki temu,że STS gra w II lidze, możemy tu u nas na miejscu, za niewielkie pieniądze oglądać mecze siatkarskie II ligi.Dla fanów siatkówki to jest coś.To,że nasi przegrywają było do przewidzenia,ale nie jest powodem do potępienia.Trudno w grze zespołowej tego typu, oczekiwać wygranej po dwóch miesiącach zgrywania się zespołu.Trochę cierpliwości, a teraz korzystajmy z możliwości oglądania meczy.:-)