17.01.2020 Ostatnia aktualizacja 17:55, 25.01.2020

Granat popłynął z Wisłą (foto)

Autor:
Mariusz Busiek
Opublikowano: 25 Paź 2009
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
W swoim kolejnym spotkaniu na boiskach czwartoligowych Granat Skarżysko przegrał w ...Samborcu z zespołem Wisły Sandomierz 0:4.

Pierwsze minuty nie wskazywały, że po pierwszej połowie będziemy przegrywać trzema bramkami. Już w 3 minucie ukłuć Wisłę spróbował Granat, jednak strzał Witkowskiego z rzutu wolnego wyłapał bramkarz Wisły. W odpowiedzi w 8 minucie składną akcję przeprowadziła Wisła ale tym razem piłka po strzale z 16 metrów znalazła się w rękach Chadały. Dwie minuty później z 20 metrów próbował zaskoczyć golkipera Wisły Brzozowski, ale i tym razem lepszy okazał się Jabłoński.

Nieszczęście zaczęło się w 11 minucie meczu. W polu karnym błąd popełnił Jastrząb i gospodarze po strzale Michalskiego objęli prowadzenie. W 14 minucie piłka po strzale Witkowskiego znalazła się w siatce gospodarzy, ale sędzia gola nie uznał(arbiter dopatrzył się wcześniej zagrania ręką Szyszki). Trzeba przyznać, że od uzyskania prowadzenia gospodarze uzyskali przewagę, raz po raz stwarzając niebezpieczne sytuacje pod naszą bramkę. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

Już w 17 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kapsa strzałem głową (błąd krycia Dudka)pokonał Chadałę po raz drugi, a jedenaście minut później Granat przegrywał już 3:0.Bramkę z rzutu karnego (faulował Jastrząb) uzyskał Michalski. [...]

Więcej informacji oraz zdjęć  znajdziecie w serwisie: www.zksgranat.info>>> 

  Fotorelacja:





D. Łakomiec, Foto: Dariusz Łakomiec


Komentarze

0zbigtp2009-10-25 20:34#11
trener nie gra, wszystko na boisku zależy od zawodników.
Barcenona wygrywa, bo zawodnicy grają na 100% i na tyle samo trener. Można by zbudować DRUŻYNĘ, al edo tego potrzeba kilku rzeczy:
dobrego materiału na zawodników, ich chęci do ciężkiej pracy, niewygórowanych zasobów fonansowych na wynagrodzenia i premie za wygrane mecze (pozycję w tabeli) oraz zaplecza medycznego i trnerskiego. I terzeba wiedzieć jak to robić, bo nawet w Wiśle i Legii nie do końca wiedzą, i w mało którym klubie w Polsce - niestety.
Temat można by rozwijać w nieskończoność, ale po co, skoro i tak nic z tego w Sku nie wyjdzie, decydentami są na ogół dyletanci.
Cytuj
0kibol2009-10-25 16:58#10
decydent odpowiedzialny za sport w naszym mieście tego nie zauważy. Decydentem odpowiedzialnym za taki stan rzeczy jest pan Grzegorz Małkus. Nie ważne że nasze drużyny wszystko przegrywają co się da. Ważne że jest kasa na czas i ciepły stołek dla pana vice. Należy rozliczać takich ludzi z pracy bo biorą kasę za nic z naszych podatków. Nie wstydzicie się ludzie że przegrywamy wszystko co się da. Nasze miasto jeśli chodzi jest o sport jest jak Andrew Gołota kto chce sobie pobić w worek treningowy to bierze Andrzeja za rywala. Nas też wszyscy leją jak chcą i Skarżysko w województwie jak i poza postrzegane jest jak chłopcy do bicia...
Cytuj
0zima2009-10-25 14:17#9
optymizmem napawa to, ze są jeszcze osoby pamiętające dobre lata i nie jest im bojętne co się dzisiaj dzieje z Granatem . Może decydenci też to zauważą?
Cytuj
0zima2009-10-25 14:07#8
Panie Wojciechu , nie śpieszmy się z zamknięciem rozdziału historii sportu w naszym mieście jakim jest Granat. Jeszcze nie wszystko stracone. To, że jest źle pod względem sportowym jak i organizacyjnym, a także w sferze społecznego zainteresowania to jeszcze nie jest powód do totalnej rezygnacji. Szkoda ,ze wśród piłkarzy seniorskiej drużyny to można zaobserwować, ubytek dwóch kontuzjowanych zawodników nie wykorzystana kolejna setka i brak wiary w pomyślne zakończenie meczu.
Ale może spójrzmy z innej strony i zobaczmy swoje szanse, których nie powinno się zmarnować. Mimo trudnych warunków do treningów i nienajlepszej atmosfery do bycia zawodnikiem naszego klubu jest w drużynach młodzieżowych kilku utalentowanych chłopców. Rolą działaczy oraz osób mających decydujący wpływ w mieście na rozwój sportowy młodzieży jest zapewnieni chociażby porównywalnych warunków z innymi ośrodkami uprawniania najpopularniejszej dyscypliny sportu. Nie mając strategicznego sponsora jak KSZO nie ma co marzyć o odbudowie drużyny na poziomie początku lat 90-tych, ale miasto i środowisko piłkarskie winno być w stanie wygenerować z własnego potencjału osobowego zespól z którym można byłoby skutecznie uczestniczyć w rozgrywkach chociażby na najniższym poziomie centralnym tak jak sąsiad zza Baranowskiej Góry.
Cytuj
0młoda2009-10-25 14:04#7
Sam zawodnik musi chcieć!!! inaczej nawet nie wiadomo jaki trener nie pomoże tej drużynie!!!
Cytuj
0marbus2009-10-25 13:34#6
:
A gdzie ten, który obiecał pieniądze na stadion?


Widziany był wczoraj w hali sportowej, siedział w ciepłym miejscu, na głowę nie kapało,a co tam to się liczy ważne, że się udało zdobyć parę głosów wyborców,ale jak to się mówi ,,Cygan raz przez wieś przechodzi'
Cytuj
0Szpileczka2009-10-25 13:06#5
Ta w kapeluszu, chowająca się za Tatą to ja :D

http://img18.imageshack.us/img18/9837/granat80.jpg
Proszę bardzo ile w latach świetności, w latach 80-tych ludzi przychodziło na Granat dopingować swoją drużynę! Ojcowie, matki, dzieci, dziadkowie i babcie, całe pokolenia skarżyszczan, telewizja przyjeżdżała, radio a teraz?
Gdzie jest stadion? - stadion w ruinie!, tak jak i piłka w ruinie!
A gdzie ten, który obiecał pieniądze na stadion?
Cytuj
0Mefioo2009-10-25 12:37#4
[*]
Cytuj
0marbus2009-10-25 12:20#3
Ja stanę tu w obronie trenera Kotwicy, bo proszę powiedzieć, co trener może zrobić jak np. bramkarz popełnia katastrofalne błędy, dwóch napastników nie potrafi pokonać bramkarza w 100% sytuacji i jeszcze wiele innych sytuacji..W tej sytuacji kadrowej to nawet Franek Smuda by nie pomógł. Jak to się mówi z tej mąki chleba nie będzie. Trzeba myśleć o wzmocnieniach w przerwie zimowej, bo tak naprawdę wystarczy wzmocnić się czterema zawodnikami w tym,aby przynajmniej dwóch było zawodnikami z przeszłością ligową, którzy potrafiliby pokierować poczynaniami młodszych kolegów na boisku tak jak np. robił to Tomek Chołuj. Trener w drużynie IV ligowej jest ważny,ale nie najważniejszy to nie Ekstraklasa.. Obserwując treningi, które prowadzi pan Jarek Kotwica, a mając porównanie do pracy innych trenerów w tym również pracujących w Granacie i naprawdę nie ma się czego czepiać. Wzmocnienia i jeszcze raz wzmocnienia to lekarstwo na to,aby Granat stanął na nogi.

Piszecie zmieniać trenera,ale proszę napiszcie kto w obecnej sytuacji przyjdzie do Granatu?? Mieliśmy już Hermanowicza i jak to się skończyło wiemy wszyscy najlepiej..
Cytuj
0viki2009-10-25 12:06#2
Co się jeszcze musi wydarzyć aby trener Kotwica odszedł na trenerską emeryturę ?????????
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Wernisaż wystawy Rzeźby Dawid "Devis…

Opublikowano: 17.01.2020 20:20