18.08.2019 Ostatnia aktualizacja 09:15, 17.08.2019

STS - Wisłok Strzyżów (2:3) (foto)

wikary
Opublikowano: 07 Lis 2009
1 1 1 1 1
W dniu dzisiejszym w hali sportowej w Skarżysku-Kamiennej STS rozegrał swój kolejny  ligowy mecz. Tym razem nasz zespół podejmował drużynę Wisłoka Strzyżów. Przypomnijmy - z tą drużyną STS spotkał się już w turnieju barażowym (wówczas uległ temu doświadczonemu zespołowi 3:1).

Pierwszy set rozpoczął się wyrównaną walką na boisku. Jednak z upływem czasu widoczna była coraz skuteczniejsza gra skarżyskiego zespołu przy jednoczesnych błędach drużyny Wisłoka Strzyżów. STS szybko wypracował przewagę (momentami 8 punktową) i dzięki dobrym blokom i kilku widowiskowym atakom (Marcina Szumielewicza) nie dał sobie jej odebrać do końca. Warto podkreślić, że pierwszy set to koncertowa gra chłopaków na boisku widoczna świeżość, skuteczność i pomysł na grę. Wynik pierwszego seta 25:19 dla STS.

Drugi set nie był już tak łatwy dla STS jak pierwszy. Od początku drużyna ze Strzyżowa nie odpuszczała - efekt to najpierw walka punkt za punkt, a później prowadzenie Wisłoka w połowie seta. Później było tylko gorzej  - STS tracił punkt za punktem prawem serii. Kilka piłek w aut i widoczna rezygnacja zawodników STS. I chociaż końcówka seta w wykonaniu skarżyskiej drużyny była lepsza (m.in. dzięki Waligórze), to nie udało się odrobić strat - wynik seta: 22:25 dla Wisłoka.

Trzeci set rozpoczął się identycznie jak drugi - od początku widoczna zacięta rywalizacja obu zespołów z delikatnym wskazaniem na Wisłoka. Później inicjatywę na boisku przejął STS (po raz kolejny duża w tym zasługa Marcina Szumielewicza i jego skutecznych ataków). Z minuty na minutę przewaga STS-u rosła (do 6 punktów). I choć tak wysokiej przewagi nie udało się utrzymać do końca - trzeci set dla skarżyskiego zespołu - 25:23.

Set czwarty to zamiana ról i dominacja Wisłoka. Goście od początku nadają ton grze i prowadzą, STS rozbity. Dopiero w końcówce seta widoczne ożywienie u naszych - dzięki skutecznym atakom Waligóry i Szumielewicza doprowadzamy do remisu 23:23 i... ostatecznie przegrywamy czwartego seta 23:25.

Tie-break to wyrównana walka obu drużyn (i remis np. 9:9,11:11...) ale to Wisłok potrafił wytrzymać presję i ostatecznie rozstrzygnął partię na swoją korzyść 15:13.

STS Skarżysko po dzisiejszym meczu z dwoma punktami  tabeli.

Kolejne spotkania siatkarskiej ligi w Skarżysku dopiero w grudniu (05.12). Następne trzy spotkania STS rozegra bowiem na wyjeździe - pierwsze z nich za tydzień, w Krakowie - gdzie rywalem STS będzie drużyna Politechniki Krakowskiej.

Skład STS: Patryk Akala, Piotr Brodawka, Piotr Brojek, Błażej Krzyształowicz, Krystian Lisowski, Marcin Szumielewicz, Michał Szumielewicz, Sebastian Szataniak (libero), Michał Waligóra