20.11.2019 Ostatnia aktualizacja 18:53, 19.11.2019

MKS MOS Będzin - STS 3:1

wikary
Opublikowano: 21 Lis 2009
1 1 1 1 1
W dniu dzisiejszym w  Będzinie STS rozegrał swój kolejny  ligowy mecz na wyjeździe. Meczem z MKS MOS Interpromex Będzin STS zainaugurował druga rundę zmagań drugiej ligi. Przypomnijmy - w pierwszym spotkaniu (na inaugarcję rozgrywek ligi w Skarżysku) STS przegrał z  zespołem z Będzina 1:3.

Niestety, w pierwszym spotkaniu drugiej rundy STS ponownie uległ Interpromexowi 1:3.

W pierwszym secie toczył wyrównaną walkę z Będzinem, dopiero w końcówce gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę i wygrali seta 25:22. Skarżyszczanie podłamani kłopotami w pierwszym secie nie potrafili przeciwstawić się przeciwnikowi także w drugiej odsłonie, w której polegli gładko 15:25... Do boju zerwali się dopiero w trzecim secie. Wtedy poukładali grę i zdołali wyjść z tej bitwy zwycięsko (25:21). Bitwy, ale nie wojny. W trzecim secie MOS wziął się do roboty i zwyciężył skarżyszczan do szesnastu, kończąc spotkanie wynikiem 3:1.

Będzin, który pewnie zmierza do pierwszej ligi (przypomnijmy - spadł z niej w ubiegłym sezonie) dał STS-owi lekcję siatkówki. Kolejną zresztą, choć przysłowie mówi, że jak już spadać, to z wysokiego konia.

Za tydzień STS czeka kolejny mecz na parkiecie rywala – tym razem w Rzeszowie z Resovią II Rzeszów.  Skarżyskim kibicom przyjdzie jeszcze poczekać na pierwszy mecz u siebie – odbędzie się on dopiero 5 grudnia, a rywalem STS będą wtedy  Karpaty Krosno.

Skład STS: Brojek, Akala, Krzyształowicz, Lisowski, Waligóra, Marcin Szumielewicz, Szataniak (libero), Brodawka, Golonka. Trener Andrzej Urbański.