W Nowinach Granat pokonał GKS (foto)

W meczu XII kolejki świętokrzyskiej IV ligi zespół skarżyskiego Granatu pokonał w Nowinach tamtejszy GKS 2:1. Granat przystąpił do tego meczu w roli zdecydowanego faworyta. Ligowa tabela sugerowała, że zwycięstwo zespołu ze Skarżyska powinno być formalnością .Nic bardziej mylnego, skazywani na pożarcie gospodarze wysoko zawiesili poprzeczkę i zawodnicy Granatu musieli wylać sporo potu, by trzy punkty trafiły na ich konto.

Od początku meczu przewagę uzyskali piłkarze Granatu, ale to gospodarze w 12 minucie po samobójczym trafieniu Marka Basąga objęli prowadzenie. Podopieczni I.Pietrzykowskiego za wszelką cenę chcieli doprowadzić do remisu, jednak do końca pierwszej odsłony sztuka ta im się nie udała.

Na drugą połowę spotkania zespół Granatu wyszedł z mocnym postanowieniem odmiany niekorzystnego wyniku. Dziesięć minut po wznowieniu gry realizację przyjętych w przerwie postanowień mógł rozpocząć Marcin Kołodziejczyk, który po składnej akcji znalazł się w dogodnej sytuacji do wyrównania, niestety posłał piłkę obok słupka bramki GKS-u. Po kolejnych dziesięciu minutach gry wynik meczu za sprawą Mateusza Fryca uległ w końcu  zmianie. Napastnik Granatu zdecydował się na uderzenie z 20 metrów, po którym piłka zatrzepotała w siatce bramki Nowin. Decydujący cios  gospodarzom zadał w 83 minucie meczu Marcin Jastrząb, który po zdobyciu jak się później okazało zwycięskiej bramki ,utonął w objęciach kolegów z drużyny.

Za tydzień przed własną publicznością Granat zagra z drużyną Spartakusa Daleszyce. Początek  meczu  w niedzielę o godzinie 13.00. Już dziś zapraszamy na to spotkanie

1 Lubrzanka Kajetanów 12 27 27:8
2 Granat Skarżysko 12 27 24:7
3 Łysica Akamit Bodzentyn 12 25 19:8
4 Pogoń Staszów 12 25 20:11
5 Alit Ożarów 12 25 22:14
6 ŁKS Georyt Łagów 12 18 16:12
7 Wisła Sandomierz 12 17 14:15
8 KSZO II Ostrowiec 12 16 28:19