27.05.2020 Ostatnia aktualizacja 15:46, 26.05.2020

GRANAT - podsumowanie II ligi kobiet

Autor:
wikary
Opublikowano: 30 Maj 2007
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
Zespół kobiecy Granatu powstał w czerwcu 2006 roku. Młode piłkarki trenowały pilnie kilka razy w tygodniu, przygotowując się do spotkań. W pierwszej części sezonu 2006/2007 treningi prowadził Rafał Sokołowski.

Zawodniczki Granatu Skarżysko rozgrywały spotkania ligowe, jak też spotkania o Puchar Polski. Spisały się bardzo dzielnie: w Pucharze odpadły dopiero po przegranym meczu z pierwszoligową drużyną Żak Kielce, natomiast rozgrywki ligowe nasze panie zakończyły na 3 miejscu.


Foto: Pani Ewa Michałowska Walkiewicz, która kibicuje zespołowi i ...swojej córce.

Na fotografii w górnym rzędzie: Rafał Sokołowski, Martyna Kaczmarska, Paulina Miller, Ewa Biela, Anna Opara, Żaneta Koperek, Agnieszka Walkiewicz, Agnieszka Michta, Beata Koperek, Piotr Gadecki. Niżej: Milena Megert, Anna Adamska, Katarzyna Chrzanowska, Katarzyna Czyżewska oraz Agnieszka Słomska i Lila Jamska. W zespole grają jeszcze: Joanna Karpeta i Monika Krogulec. Wystąpiła też Dominika Płucińska.

Portal S24 poprosił trenera drużyny, Mariusza Krzysztoszka o podsumowanie sezonu 2006/2007.

=
Skarżysko-Kamienna, dn. 29 maja 2007 r.

PODSUMOWANIE SEZONU 2006/2007 DRUŻYNY KOBIET-SENIORKI
MKS „GRANAT” SKARZYSKO-KAMIENNA WYSTĘPUJĄCYCH W II LIDZE
GRUPA ŚWIETOKRZYSKAZawodniczki Granatu w pierwszym sezonie występów na piłkarskich boiskach zaprezentowały się bardzo dobrze. Drużyna zajęła III miejsce, zdobyła 25 punktów, bilans bramkowy 47:14. Dziewczęta wygrały osiem meczy, jeden zremisowały, poniosły trzy porażki. Nasze piłkarki zdecydowanie lepiej od rywalek prezentowały się w zwycięskim meczach z Nowinami, Staszowem, Piekoszowem, ich przewaga i dojrzalsza gra na boisku były bardzo widoczne. Wyrównane boje piłkarki Granatu toczyły z drużynami z Kielc, Strawczyna i Daleszyc.

Pozostaje pewien niedosyt, głównie po przegranym meczu z „Kolporterem-Koroną” w Kielcach, gdzie po dobrym i wyrównanym spotkaniu brak skuteczności w decydujących momentach spowodował, że dziewczęta musiały zejść z boiska pokonane. Również w meczu z „Lechią” w Strawczynie, decydującym o drugim miejscu w tabeli cicho liczyłem na komplet punktów.

Jako trener zadowolony jestem z pozytywnej postawy moich zawodniczek na zajęciach treningowych, a szczególnie z dużego zaangażowania w trakcie meczy ligowych, gry „do końca”, bez respektu dla przeciwnika.. Słowa uznania należą się tym zawodniczkom które na zajęcia treningowe i mecze musiały dojeżdżać spoza terenu Skarżyska-Kamiennej.

Bardzo cieszy wspaniała postawa rodziców dziewczyn, którzy cały czas interesowali się poczynaniami swoich córek, kibicowali podczas meczy ligowych, zarówno u siebie jak i na wyjeździe. Klub zapewnił zawodniczkom bardzo dobre warunki do treningu. Po zakończeniu rozgrywek wszystkim dziewczynom życzę wakacyjnego odpoczynku, mającym problemy zdrowotne – szybkiego powrotu do zdrowia. Mam nadzieję, iż w przyszłym sezonie spotkamy się ponownie, a zdobyte doświadczenia piłkarskie będą procentowały w przyszłości. Liczę, że w przyszłym sezonie piłkarskim do rozgrywek II ligowych przystąpi więcej zespołów, co spowoduje większą ilość meczy ligowych do rozegrania, a tym samym rozgrywki ligowe staną się bardziej atrakcyjne.

Bardzo zachęcam wszystkie dziewczyny, które lubią grać w piłkę nożną, a chciałyby podwyższyć soje umiejętności piłkarskie w klubie sportowym, aby pojawiły się na zajęciach sportowych w MKS GRANAT Skarzysko-Kamienna.

Trener Mariusz Krzysztoszek


Gratulujemy naszym paniom udanych występów w II lidze i na koniec dla uzupełnienia statystyki, podajemy wyniki wszystkich rozegranych meczy przez II ligową drużynę kobiecą MKS GRANAT:

PTS Piekoszów - GRANAT Skarżysko          1 : 6
GKS Nowiny - GRANAT Skarżysko             1 : 8
GRANAT Skarżysko - OLIMPIA-POGOŃ Staszów 10 : 0
RAZEM Daleszyce - GRANAT Skarżysko        3 : 2
GRANAT Skarżysko - LECHIA Strawczyn       2 : 0
KORONA Kielce - GRANAT Skarżysko          1 : 0
GRANAT Skarżysko - PTS Piekoszów          4 : 1
GRANAT Skarżysko - GKS Nowiny             3 : 0 W
GRANAT Skarżysko - KORONA Kielce          1 : 3
OLIMPIA-POGOŃ Staszów - GRANAT Skarżysko  0 : 4
GRANAT Skarżysko - RAZEM Daleszyce        3 : 0 W
LECHIA Strawczyn - GRANAT Skarżysko       4 : 4Foto: Pani Ewa Michałowska Walkiewicz

W drużynie panuje doskonała atmosfera, w każdym meczu widać wielki duch sportowy i z optymizmem patrzymy w przyszłość. Miło jest popatrzeć jak nasze dziewczyny potrafią skutecznie wygrywać, strzelając nieraz 8 a nawet 10 bramek! Życzymy sukcesu w następnym sezonie i awansu do I ligi.

/M.S/Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Kolejny krok do nowoczesnego bazaru

Opublikowano: 26.05.2020 17:46

Komentarzy: 3

Remont chodnika w Mroczkowie zakończony

Opublikowano: 26.05.2020 11:58

Komentarzy: 0

Miasto deklaruje współpracę z PKP przy realiz…

Opublikowano: 26.05.2020 10:06

Komentarzy: 1

Węzeł Skarżysko-Kamienna Północ został otwart…

Opublikowano: 25.05.2020 20:39

Komentarzy: 0

Wypadek na terenie zakładu produkującego masy…

Opublikowano: 25.05.2020 17:24

Komentarzy: 4

Ukradł samochód i wędki. Obficie „nałowił” za…

Opublikowano: 25.05.2020 12:18

Komentarzy: 0

Prezent dla bliskiej osoby - jak wybrać ten w…

Opublikowano: 25.05.2020 11:48

Komentarzy: 0

Zasłabł za kierownicą. Miał ponad 2 promile!

Opublikowano: 25.05.2020 10:18

Komentarzy: 0

Piąty uciekinier ze skarżyskiego aresztu zatr…

Opublikowano: 25.05.2020 10:01

Komentarzy: 0

Poszukiwany świadek zdarzenia drogowego na ul…

Opublikowano: 25.05.2020 09:06

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +