18.11.2019 Ostatnia aktualizacja 22:07, 17.11.2019

GRANAT - podsumowanie II ligi kobiet

Autor:
wikary
Opublikowano: 30 Maj 2007
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
Zespół kobiecy Granatu powstał w czerwcu 2006 roku. Młode piłkarki trenowały pilnie kilka razy w tygodniu, przygotowując się do spotkań. W pierwszej części sezonu 2006/2007 treningi prowadził Rafał Sokołowski.

Zawodniczki Granatu Skarżysko rozgrywały spotkania ligowe, jak też spotkania o Puchar Polski. Spisały się bardzo dzielnie: w Pucharze odpadły dopiero po przegranym meczu z pierwszoligową drużyną Żak Kielce, natomiast rozgrywki ligowe nasze panie zakończyły na 3 miejscu.


Foto: Pani Ewa Michałowska Walkiewicz, która kibicuje zespołowi i ...swojej córce.

Na fotografii w górnym rzędzie: Rafał Sokołowski, Martyna Kaczmarska, Paulina Miller, Ewa Biela, Anna Opara, Żaneta Koperek, Agnieszka Walkiewicz, Agnieszka Michta, Beata Koperek, Piotr Gadecki. Niżej: Milena Megert, Anna Adamska, Katarzyna Chrzanowska, Katarzyna Czyżewska oraz Agnieszka Słomska i Lila Jamska. W zespole grają jeszcze: Joanna Karpeta i Monika Krogulec. Wystąpiła też Dominika Płucińska.

Portal S24 poprosił trenera drużyny, Mariusza Krzysztoszka o podsumowanie sezonu 2006/2007.

=
Skarżysko-Kamienna, dn. 29 maja 2007 r.

PODSUMOWANIE SEZONU 2006/2007 DRUŻYNY KOBIET-SENIORKI
MKS „GRANAT” SKARZYSKO-KAMIENNA WYSTĘPUJĄCYCH W II LIDZE
GRUPA ŚWIETOKRZYSKAZawodniczki Granatu w pierwszym sezonie występów na piłkarskich boiskach zaprezentowały się bardzo dobrze. Drużyna zajęła III miejsce, zdobyła 25 punktów, bilans bramkowy 47:14. Dziewczęta wygrały osiem meczy, jeden zremisowały, poniosły trzy porażki. Nasze piłkarki zdecydowanie lepiej od rywalek prezentowały się w zwycięskim meczach z Nowinami, Staszowem, Piekoszowem, ich przewaga i dojrzalsza gra na boisku były bardzo widoczne. Wyrównane boje piłkarki Granatu toczyły z drużynami z Kielc, Strawczyna i Daleszyc.

Pozostaje pewien niedosyt, głównie po przegranym meczu z „Kolporterem-Koroną” w Kielcach, gdzie po dobrym i wyrównanym spotkaniu brak skuteczności w decydujących momentach spowodował, że dziewczęta musiały zejść z boiska pokonane. Również w meczu z „Lechią” w Strawczynie, decydującym o drugim miejscu w tabeli cicho liczyłem na komplet punktów.

Jako trener zadowolony jestem z pozytywnej postawy moich zawodniczek na zajęciach treningowych, a szczególnie z dużego zaangażowania w trakcie meczy ligowych, gry „do końca”, bez respektu dla przeciwnika.. Słowa uznania należą się tym zawodniczkom które na zajęcia treningowe i mecze musiały dojeżdżać spoza terenu Skarżyska-Kamiennej.

Bardzo cieszy wspaniała postawa rodziców dziewczyn, którzy cały czas interesowali się poczynaniami swoich córek, kibicowali podczas meczy ligowych, zarówno u siebie jak i na wyjeździe. Klub zapewnił zawodniczkom bardzo dobre warunki do treningu. Po zakończeniu rozgrywek wszystkim dziewczynom życzę wakacyjnego odpoczynku, mającym problemy zdrowotne – szybkiego powrotu do zdrowia. Mam nadzieję, iż w przyszłym sezonie spotkamy się ponownie, a zdobyte doświadczenia piłkarskie będą procentowały w przyszłości. Liczę, że w przyszłym sezonie piłkarskim do rozgrywek II ligowych przystąpi więcej zespołów, co spowoduje większą ilość meczy ligowych do rozegrania, a tym samym rozgrywki ligowe staną się bardziej atrakcyjne.

Bardzo zachęcam wszystkie dziewczyny, które lubią grać w piłkę nożną, a chciałyby podwyższyć soje umiejętności piłkarskie w klubie sportowym, aby pojawiły się na zajęciach sportowych w MKS GRANAT Skarzysko-Kamienna.

Trener Mariusz Krzysztoszek


Gratulujemy naszym paniom udanych występów w II lidze i na koniec dla uzupełnienia statystyki, podajemy wyniki wszystkich rozegranych meczy przez II ligową drużynę kobiecą MKS GRANAT:

PTS Piekoszów - GRANAT Skarżysko          1 : 6
GKS Nowiny - GRANAT Skarżysko             1 : 8
GRANAT Skarżysko - OLIMPIA-POGOŃ Staszów 10 : 0
RAZEM Daleszyce - GRANAT Skarżysko        3 : 2
GRANAT Skarżysko - LECHIA Strawczyn       2 : 0
KORONA Kielce - GRANAT Skarżysko          1 : 0
GRANAT Skarżysko - PTS Piekoszów          4 : 1
GRANAT Skarżysko - GKS Nowiny             3 : 0 W
GRANAT Skarżysko - KORONA Kielce          1 : 3
OLIMPIA-POGOŃ Staszów - GRANAT Skarżysko  0 : 4
GRANAT Skarżysko - RAZEM Daleszyce        3 : 0 W
LECHIA Strawczyn - GRANAT Skarżysko       4 : 4Foto: Pani Ewa Michałowska Walkiewicz

W drużynie panuje doskonała atmosfera, w każdym meczu widać wielki duch sportowy i z optymizmem patrzymy w przyszłość. Miło jest popatrzeć jak nasze dziewczyny potrafią skutecznie wygrywać, strzelając nieraz 8 a nawet 10 bramek! Życzymy sukcesu w następnym sezonie i awansu do I ligi.

/M.S/Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kobiet i…

Opublikowano: 17.11.2019 22:28

Komentarzy: 0

Konfrontacje Amatorskich Widowisk Kabaretowyc…

Opublikowano: 17.11.2019 21:34

Komentarzy: 0

O działalności PSZOK raz jeszcze. Jest pierws…

Opublikowano: 17.11.2019 20:05

Komentarzy: 6

Trwa remont dworca PKP. Prace przy modernizac…

Opublikowano: 17.11.2019 18:00

Komentarzy: 4

Zespół Żywiołak wystąpił w Semaforze

Opublikowano: 17.11.2019 00:29

Komentarzy: 0

Doradcy metodyczni otrzymali powierzenia

Opublikowano: 17.11.2019 00:00

Komentarzy: 0

Obchody 30-lecia powstania Sanktuarium Matki …

Opublikowano: 16.11.2019 19:58

Komentarzy: 4

Remis Granatu w meczu z liderem

Opublikowano: 16.11.2019 17:04

Komentarzy: 0

"Czas na gitarę" - warsztaty gitar…

Opublikowano: 15.11.2019 22:08

Komentarzy: 0

"Trzynastka" mistrzem Skarżyska w m…

Opublikowano: 15.11.2019 21:32

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +