Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
- Reklama -
Image

Dorota Gołąbek – nowa twarz w samorządzie?

Dorota Gołąbek , kandydatka PIS do Rady Miasta w okręgu nr 3, pozycja nr 4

Kampania samorządowa trwa w najlepsze. Kandydaci promują się do ostatnich chwil. Wśród nich są osoby już dobrze znane mieszkańcom naszego miasta, zrzeszone w organizacjach partyjnych, albo w niezależnych komitetach. Oprócz nich są też osoby nowe, dla których jest to  pierwsza w ich życiu kampania wyborcza, w której są kandydatami do organów samorządu terytorialnego, a których mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej nie znają jeszcze od tej strony. Jedną z takich osób jest Dorota Gołąbek, kandydatka do Rady Miasta z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu Nr 3, pozycja Nr 4.

Co skłoniło Panią do kandydowania w wyborach samorządowych do Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej?

Nie był to mój pomysł, otrzymałam taką propozycję, aby kandydować z listy Prawa  i Sprawiedliwości do Rady Miasta i …zgodziłam się. To była krótka, męska decyzja. Nie jestem członkiem żadnej partii politycznej, ale należę do sympatyków PIS, popieram ogólną linię działania tego ugrupowania partyjnego, w szczególności politykę zrównoważonego rozwoju naszego kraju. Polityką interesuję się od dziecka i zdaję sobie sprawę jak ogromną rolę odgrywają samorządy terytorialne, dzięki którym lokalne społeczności mogą mieć wpływ na kierunki rozwoju swoich małych ojczyzn dokonując wyboru swoich przedstawicieli. Należę do pokolenia urodzonego jeszcze w Polsce socjalistycznej i pamiętam zarządzanie centralistyczne kiedy lokalne społeczności nie miały nic do powiedzenia. Osobiście doświadczyłam zmian ustrojowych, jakie przebiegały  i nadal przebiegają w naszym kraju i mam skalę porównawczą opartą na własnych obserwacjach. Myślę, że już to daje mi przewagę nad wieloma osobami, które nie miały takiej szansy z racji młodego wieku. Uważam, że polityka na szczeblu krajowym, czy też zagraniczna mają znacznie większe przełożenie na nasze sprawy lokalne niż nam się wydaje, jednak polityka regionalna jest równie ważna.

Proszę o przedstawienie się?

Jestem Skarżyszczanką od trzeciego pokolenia, wywodzącą się z rodziny przedwojennych kolejarzy i całkowicie utożsamiam się z naszym miastem. Choć miałam okazję już wiele lat temu wyjechać ze Skarżyska na stałe, nigdy nie chciałam tego zrobić, bo nie wyobrażam sobie innego miejsca na ziemi. Dlatego też bardzo leży mi na sercu dobro naszego miasta.

Skończyłam informatykę oraz ekonomię. Posiadam bogate doświadczenie zawodowe związane   z działalnością podmiotów gospodarczych i znam zasady funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego. Byłam długoletnim pracownikiem Zakładów Metalowych „MESKO” S.A. oraz „MESKO-ROL” Sp. z o. o. w Skarżysku-Kamiennej, gdzie pracowałam na różnych stanowiskach umysłowych, w tym 14 lat jako specjalista marketingu odpowiedzialny za kontakty handlowe z przedsiębiorcami oraz instytucjami uczestniczącymi w dystrybucji produktów tych spółek. Obecnie pracuję w jednostce samorządu terytorialnego w departamencie odpowiedzialnym za środowisko i gospodarkę odpadami. Udzielałam się społecznie jako Przewodnicząca oraz Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców w Państwowej Szkole Muzycznej w Skarżysku-Kamiennej oraz w Zespole Szkół Muzycznych w Kielcach. Od kilku lat aktywnie współpracuję z mieszkańcami osiedla jako Członek Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Spółdzielcza 4. Współpraca z ludźmi to moja druga natura.

Czy jest jakiś program, który chciałaby Pani realizować jako radna?

Oczywiście. Kandyduję do Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej, ponieważ chcę wykorzystać swoje bogate doświadczenie, aby przyczynić się do pobudzenia rozwoju przedsiębiorczości w naszym mieście. Przez kilka lat byłam bezrobotna, a pracę znalazłam dopiero w Kielcach. Skarżysko-Kamienna nie rozwija się i prawie nie ma tu nowych ofert pracy. Z tego powodu nasze miasto znalazło się w tyle województwa świętokrzyskiego. Jednocześnie posiada ogromny, niewykorzystany do tej pory potencjał, jaki daje mu bardzo dobre położenie i znakomite skomunikowanie z większymi miastami poprzez trasę S7 oraz linie kolejowe. Uważam, że należy prowadzić kampanie informacyjne oraz nawiązywać kontakty z różnymi instytucjami w celu pozyskania nowych inwestorów i tworzenia nowych miejsc pracy, nie tylko dla młodych, ale również dla tych bardziej doświadczonych mieszkańców naszego miasta i okolic.

Jednocześnie jako rodzic utalentowanego gitarzysty wiem, jak trudno jest młodym ludziom rozpocząć swoje dorosłe życie w naszym mieście. Praktycznie są pozbawieni większych szans, nie mając tu perspektyw rozwoju zwykle już nie wracają po studiach. Dlatego z myślą o młodych ludziach szanuję i popieram rozwój edukacji w naszym mieście oraz deklaruję swoją pomoc dla wszelkich organizacji udzielających wsparcia dla zdolnej młodzieży i młodych talentów, którzy powinni być przyszłością naszego miasta.

W swojej działalności będę kładła nacisk na tworzenie nowych miejsc pracy, rozwój infrastruktury drogowej oraz usprawnienie funkcjonowania komunikacji miejskiej w celu poprawy jakości życia naszych mieszkańców. Będę promowała wszelkie formy wspierania młodych, zdolnych ludzi w naszym mieście, którzy powinni być dumą naszej lokalnej społeczności.

Co może Pani powiedzieć naszym wyborcom na koniec tej rozmowy?

Ponieważ kandyduję po raz pierwszy i nie jestem znana szerszej społeczności, proszę o Państwa głosy na moją osobę.

dorotagolabek

__________________Materiał wyborczy sfinansowany ze środków KW Prawo i Sprawiedliwość

Redakcja's Avatar

Redakcja

- Reklama -
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie