Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
20°C
|
Jutro
18.82°C | 28.64°C
- Reklama -
Image

Adwokat Diana Niewczas- Nowak za Bartosza Iskrę. Znamy nową prezes Miejskiej Komunikacji Samochodowej

Adwokat Diana Niewczas- Nowak będzie nową prezes Miejskiej Komunikacji Samochodowej, Foto: Mariusz Busiek

W środę w Urzędzie Miasta Skarżyska-Kamiennej odbyła się konferencja prasowa, na której prezydent miasta Arkadiusz Bogucki, jego zastępca Konrad Wikarjusz oraz nowa prezes Miejskiej Komunikacji Samochodowej (MKS), adwokat Diana Niewczas-Nowak, omówili najnowsze zmiany w zarządzie MKS.

Prezydent Arkadiusz Bogucki poinformował zebranych o decyzji Rady Nadzorczej, która odwołała dotychczasowego prezesa MKS, Bartosza Iskrę. - Chciałem Państwa poinformować, że w zeszłym tygodniu w piątek został odwołany Pan Prezes Miejskiej Komunikacji Samochodowej, Bartosz Iskra. Oczywiście była to decyzja Rady Nadzorczej, natomiast wczoraj została powołana nowa Pani Diana Niewczas-Nowak, która jest prawnikiem, czynnym adwokatem i mamy nadzieję, że ta zmiana będzie zmianą pozytywną - powiedział prezydent Bogucki. Podkreślił również, że konieczne jest przeprowadzenie audytu w MKS, aby dokładnie ocenić kondycję spółki.

Pytany o powody odwołania poprzedniego prezesa prezydent stwierdził:,- Ja mogę tylko tyle powiedzieć, że dokument, który został przedstawiony Panu Prezesowi, jeżeli chodzi o kwestię niedociągnięć, liczył 8 stron. Argumentacja za rozwiązaniem umowy o świadczeniu usług zarządzania miała właśnie 8 stron. Zapytany przez dziennikarzy, czy nowa prezes obejmuje funkcję na stałe, czy jest to rozwiązanie tymczasowe. Prezydent Bogucki odpowiedział stanowczo: - Nie może być to funkcja czasowa, na chwilę, ponieważ to musi być przeprowadzone sprawnie i w dłuższej perspektywie czasowej. Nie ukrywajmy, restrukturyzacja MKS-u to nie jest proces roku czy dwóch, tylko o wiele dłuższy.”

Zastępca prezydenta Konrad Wikarjusz dodał, że miasto w pełni wspiera nową prezes.  - Jeżeli chodzi o zaangażowanie miasta, o wsparcie - Pani Prezes uzyska je od nas w pełnym zakresie. Na dalszym funkcjonowaniu MKS-u bardzo nam zależy. Spółka ma funkcjonować i ma funkcjonować dobrze. - mówił Konrad Wikarjusz

Zastępca prezydenta również odniósł się do wątpliwości kontrahentów spółki, zapewniając ich o stabilności współpracy. - Po niespecjalnie szczęśliwych wypowiedziach - między innymi byłego Pana Prezesa- pojawiły się wątpliwości ze strony kontrahentów "czy warto współpracować ze Spółką?". Warto. Gmina gwarantuje, że spółka będzie wywiązywała się ze wszystkich zobowiązań, które podejmowała do tej pory, a także, z tych, które będzie podejmował w przyszłości. - mówił Konrad Wikarjusz.

Nowa prezes MKS, Diana Niewczas-Nowak, zaznaczyła, że sytuacja finansowa spółki jest trudna, ale nie beznadziejna. - Jeżeli chodzi o sytuację spółki (o jej sytuację finansową) to jest ona ciężka. Natomiast nie jest to sytuacja na tyle tragiczna, żeby groziła spółce upadłość, czy ewentualna likwidacja spółki. Nowa prezes MKS podkreśliła również potrzebę przestrzegania zaplanowanego budżetu oraz wsparcia ze strony gminy, aby spółka mogła przestać przynosić straty. - Jeżeli dostaniemy wsparcie ze strony gminy, plus spółka będzie przestrzegała budżetu, który jest zaplanowany, to spółka nie będzie przynosiła strat. - mówiła nowa prezes MKS.

Na zakończenie przedstawiono nowy skład Rady Nadzorczej Miejskiej Komunikacji Samochodowej. Pracowników w radzie nadzorczej reprezentować będą: Leszek Nowak i Michał Serek, członkami RN powołanymi przez prezydenta są: Piotr Zięba, Joanna Ziental i Aleksandra Muszyńska-Marzec.

Zmiany w zarządzie MKS mają na celu poprawę sytuacji finansowej i operacyjnej spółki, która niedługo będzie obchodzić 70-lecie swojego istnienia. Nowa prezes, z pełnym wsparciem miasta, planuje przeprowadzić restrukturyzację, która ma zapewnić dalsze funkcjonowanie spółki bez strat.

Diana Niewczas-Nowak jest adwokatem. Prowadzi swoją kancelarię adwokacką. Kończyła  studia prawnicze jednolite na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Później odbywała aplikację adwokacką w tutejszej kieleckiej Izbie Adwokackiej. Wcześniej była też członkiem Rady Nadzorczej Spółki MKS.

020508091722

Mariusz Busiek's Avatar

Mariusz Busiek

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
reklamackziu_2024.gif
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie