Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
- Reklama -
Image

Jego jazda „wężykiem” nie uszła uwadze policjanta na wolnym

Na wysokości Skarżyska - Kamiennej policjant zwrócił uwagę na busa marki Renault, a konkretnie na jego tor jazdy.

Dzięki czujnemu oku kieleckiego policjanta, na trasie S-7 szydłowieccy mundurowi zatrzymali 29-letniego kierującego busem marki Renault. Jak się okazało mężczyzna posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, a jego badanie stanu trzeźwości wykazało 3,5 promila alkoholu w organizmie.

W samo południe w niedzielę wielkanocną funkcjonariusz, który na co dzień pełni funkcję Zastępcy Naczelnika Wydziału Sztab Policji kieleckiej komendy, w czasie wolnym od służby podróżował wraz z rodziną trasą S-7 w kierunku Warszawy. Na wysokości Skarżyska - Kamiennej policjant zwrócił uwagę na busa marki Renault, a konkretnie na jego tor jazdy. Kierujący francuskim autem miał wyraźną trudność z jazdą na wprost, zamiast tego poruszał się „wężykiem”. Nie przeszkadzało to siedzącemu za kierownicą, by wyprzedzać inne auta. Kielecki policjant o zaistniałej sytuacji powiadomił dyżurnego szydłowieckiej komendy, który na miejsce od razu skierował funkcjonariuszy, którzy krótko później zatrzymali renaulta. Jak się okazało za jego kierownicą siedział 29-latek. Badanie stanu trzeźwości wykazało 3,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Na tym jednak jego kłopoty się nie kończą, bowiem w trakcie interwencji okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Kierujący został zatrzymany i noc z niedzieli na poniedziałek spędził w policyjnej celi.

Za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do orzeczonych środków karnych może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja

- Reklama -
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie