Finały Wojewódzkie w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych

. W piątek 13 grudnia w hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku - Kamiennej  odbyły się Finały  Wojewódzkie w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

Turniej wpisany jest w Wojewódzki Kalendarz Imprez Sportowych na rok szkolny 2013/14. Organizatorem turnieju był Szkolny Związek Sportowy w Kielcach.

W finałach wzięło udział sześć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A zagrały SP 7 Skarżysko - Kamienna, SP 2 Włoszczowa i SP Klimontów, w grupie B znalazły się SP 25 Kielce, SP Bidziny i SP 1 Końskie. Zwycięzcy grup zagrali w finale, drużyn, które zajęły drugie miejsce walczyły o miejsce 3-4.

Najlepszą drużyną w grupie A okazała sie reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 2 z Włoszczowy, która zdobyła 6 punktów pokonując  SP Klimontów 2:0 i SP 7 ze Skarżyska 2:1. Drugie miejsce w grupie zajęła SP 7 Skarżysko, trzecie SP Klimontów

W grupie B zwyciężyła SP 25 Kielce zdobywając 4 punkty, wygrali z  SP 1 Końskie 1:0 i zremisowali z SP Bidziny 1:1, drugie miejsce zajęła SP 1 Końskie, trzecie SP Bidziny.

W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się SP 7 Skarżysko i SP 1 Końskie, spotkanie zakończyło się zwycięstwem piłkarek z Końskich 1:0. Mistrzostwo województwa w mini piłce nożnej zdobyła Szkoła Podstawowa Nr 25 z Kielc, która w finale pokonała po serii rzutów karnych SP 2 Włoszczowa 2:1.