Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Image

Chłopcy z Mickiewicza mistrzami Skarżyska w siatkówce

W środę, 6 grudnia, w hali sportowej I LO im.J.Słowackiego odbyły się Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Chłopców, był to ostatni turniej, którego wyniki liczone były  do ogólnej klasyfikacji Współzawodnictwa Sportowego o Puchar Starosty Skarżyskiego. Tytuł mistrzowski zdobyła drużyna II LO im. A. Mickiewicza, która w finale pokonała Zespół Szkół Technicznych 2:0.

W turnieju wzięło udział sześć drużyn, które rywalizowały w dwóch grupach, o tytuł mistrzowski i punkty do współzawodnictwa zagrały reprezentacje I LO, II LO, ZSE, ZSTM, ZST  i ZSSU.

Pierwsze dwie drużyny z grupy awansowały do półfinałów, drużyny z miejsc trzecich zagrały spotkanie o miejsca 5-6 w całym turnieju. W wyniku spotkań grupowych w pierwszym półfinale zagrały drużyny ZST i I LO, mecz zakończył się wygraną Zespołu Szkół Technicznych 2:0. Drugim finalistą została ekipa II LO im. A.Mickiewicza, która pokonała Zespół Szkół Ekonomicznych 2:0.

Przegrane drużyny zagrały w "małym  finale" o trzecie miejsce,  Ekonomik wygrał z Erblem 2:0.

Zwycięzcą Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Chłopców została reprezentacja II LO, która w finałowym spotkaniu pokonała ZST 2:0.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany zawodnik II LO - Patryk Gnat.

II LO zagrało w składzie:  Bartosz Świtakowski, Dominik Głuch, Jakub Parszewski, Kacper Nowak, Karol Różalski, Maciek Janikowski. Patryk Gnat, Kamil Garlej, Bartosz Gocel. Opiekun: Maciej Szaraniec

W piątek, 8 grudnia, w I LO odbędzie się podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego. O godzinie 10.00 rozegrany zostanie mecz pokazowy w siatkówkę pomiędzy chłopcami z II LO i nauczycieli. Po meczu  najlepsze drużyny we współzawodnictwie otrzymają puchary i nagrody.