12 medali zawodników SKSW Skarżysko na turnieju w Starachowicach

Skarżyski Klub Sportów Walki „Kyokushin-Karate” reprezentowało 14 zawodników, którzy zdobyli 10 medali. Pozostali zawodnicy zajęli miejsca od 5 do 8. Foto. SKSW Skarżysko

W dniu 13 kwietnia 2024 roku w hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Starachowicach odbywał się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Wings Bushi-DO CUP Starachowice 2024, który zgromadził ponad 500 zawodników i zawodniczek z 51 klubów z całej Polski.

Turnie odbywał się na 5 matach w konkurencji kata i konkurencji kumite. Skarżyski Klub Sportów Walki „Kyokushin-Karate” reprezentowało 14 zawodników, którzy zdobyli 10 medali. Pozostali zawodnicy zajęli miejsca od 5 do 8

- To wspaniały sukces i dobry prognostyk na przyszłość. Świadectwo, że szkolenia naszych zawodników idą w dobrym kierunku. Jestem dumny ze swoich podopiecznych, każdy z nich na macie zostawił swoje serce. Nikt nie oddal wali bez walki. Każdy walczył do końca. Czasami można było się spodziewać innego werdyktu, ale z werdyktami sędziów się nie dyskutuje — mówi sensei Zbigniew Zaborski.

- Rewelacyjnie wypadł debiutant naszego klubu Wojtek Szczubkowski, który startował zarówno w kata, jak i w kumite ostatecznie wywalczył brązowy medal w kumite. To rokuje nadzieję na lepsze wyniki sportowe, gdyż Wojtek od razu jako debiutant wystartował w bardzo mocno obsadzonym turnieju — zaznacza sensei Zbigniew Zaborski.

Przed nami kolejny turniej karate w Turku w najbliższą sobotę. Odrabiamy lekcje i jedziemy powalczyć do Turku.

Konkludując wspaniały turniej o bardzo wysokim poziomie, wymagający od zawodników wszelkich umiejętności, rewelacyjna organizacja, smaczne menu dla zawodników, sędziów trenerów i oficjeli. Brawo sensei Sebastian Kozieł Starachowicki Klub Karate Kyokushin.

W punktacji drużynowej na punkty zajęliśmy 5 miejsce, na 51 klubów to rewelacyjny wynik. Tym bardziej że z naszego klubu wystartowało tylko 14 zawodników, a inne klubu zgłosiły znacznie większa ilość zawodników nawet przekraczająca pięciokrotnie naszą liczebność. Zatem nasz wynik to rewelacyjny wynik — podkreśla sensei Zbyszek Zaborski.

Ogólnopolski Turniej Karate Bushi-Do Cup Starachowice 2024 Zaborek- Team i jego zdobycze na tym turnieju:

• Jakub Adamski U 13-14 lat kumite do 55 kg brąz
  • Wojciech Szczubkowski U 9-10 lat do 30 kg brąz (debiutant w klubie)
  • Jakub Adamski U 13-14 lat kata srebro

Dominik Potępa, Jakub Galant, Igor Fornal, Maria Garbala, Szymon Libich tym razem bez medalu, ale po wspaniałych walkach ostatecznie na miejscu 5-8.