Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Image

Mistrzowska jesień Granatu (foto+audio)

W ostatnim meczu rundy jesiennej Granat Skarżysko zremisował na własnym stadionie ze Spartą Kazimierza Wielka 1:1. Jeden punkt w ostatniej sekundzie spotkania zapewnił drużynie Granatu-Marcin Kołodziejczyk, który z rzutu karnego pokonał bramkarza gości.

Zanim piłkarze obu drużyn wybiegli na murawę boiska minutą ciszy uczczono pamięć ofiar dwóch piłkarzy Karola Gajdy (Cracovia Kraków) oraz Rafała Dzwonka (wychowanka Naprzodu Jędrzejów), którzy zginęli w wypadku samochodowym w Brzegach.

Mecz rozpoczął się od ataków Granatu. W 15 minucie spotkania po ładnej akcji gospodarzy Przemysław Ryński próbował strzału z ponad dwudziestu metrów,ale bramkarz Sparty wybronił to uderzenie. Pięć minut później kolejną dobrą akcję przeprowadził Granat. Prawą stroną pobiegł z piłką Mateusz Fryc zagrał piłkę w pole karne, jednak Dawid Białek minimalnie minął się z piłką. Po naporze Granatu od 30 minuty goście przejęli inicjatywę. Minutę później doskonałą sytuację do strzelenia bramki miał jeden z zawodników Sparty. W sytuacji sam na sam świetnie interweniował- Konrad Majcherczyk. Na trzy minuty przed końcem spotkania ponownie dobrą akcję do strzelenie bramki zmarnowali zawodnicy Sparty. Do przerwy remis.

W drugiej połowie spotkania tuż po jej rozpoczęciu w polu karnym faulowany był- Przemysław Ryński jednak gwizdek sędziego milczał. W kolejnych minutach Granat był drużyną przeważającą jednak podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego nie potrafili udokumentować swojej przewagi zdobyciem bramki. Po naporze Granatu w 77 minucie spotkania goście przeprowadzili akcję, która przyniosła im prowadzenie. Kamil Mach pokonał bramkarza Majcherczyka i goście prowadzili 1:0. Po stracie bramki gospodarze ruszyli do odrabiania strat. W doliczonym czasie gry po jednej z akcji Granatu przed polem karnym faulowany był zawodnik gospodarzy. Do piłki podszedł Marcin Kołodziejczyk zagrał piłkę  w pole karne,a tam jeden z zawodników gości dotyka piłkę ręką. Sędzia dyktuje rzut karny, którego pewnym wykonawcą okazał się Marcin Kołodziejczyk. Tuż po wznowieniu gry sędzia zakończył spotkanie. Dość szczęśliwy remis Granatu, który daje Mistrzostwo Jesieni naszym zawodnikom.

Po meczu wszyscy kibice zaproszeni przez zarząd Granatu udali się na gorącą kiełbaskę. W Ośrodku Wypoczynkowym ,,Rejów" wiceprezes Granatu-Piotr Gadecki podziękował wszystkim kibicom za udaną rundę jesienną.

Za tydzień (21.11) przed własną publicznością  Granat zagra spotkanie w Pucharze Polski. Przeciwnikiem podopiecznych Pietrzykowskiego będzie trzecioligowy zespół MKS Stąporków. Już dziś zapraszamy na to spotkanie.