Sukcesy gitarowe uczniów skarżyskiej Szkoły Muzycznej
. W poniedziałek 10 marca w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Feliksa Rybickiego w Starachowicach odbył się III Starachowicki Konkurs Gitarowy. O niewątpliwym sukcesie może powiedzieć Włodzimierz Sojka - nauczyciel gitary w skarżyskiej Szkole Muzycznej, czworo jego uczniów zostało laureatami konkursu w kilku grupach.
Gospodarzem tego przedsięwzięcia jest Pan Dariusz Wróbel, nauczyciel gitary w Starachowicach i Ostrowcu Świętokrzyskim. Konkurs organizowany już po raz trzeci, z roku na rok staje się coraz bardziej popularny wśród uczniów szkół muzycznych z naszego regionu.
W tym roku wzięło w nim udział aż 43 młodych gitarzystów ze szkół muzycznych pierwszego stopnia ze Starachowic, Ostrowca Świętokrzyskiego, Skarżyska-Kamiennej, Kozienic, Pińczowa, Radomia, Buska-Zdroju, Kielc, Tarnobrzega, Gorlic i Kolbuszowej.
Gospodarzem tego przedsięwzięcia jest Pan Dariusz Wróbel, nauczyciel gitary w Starachowicach i Ostrowcu Świętokrzyskim. Konkurs organizowany już po raz trzeci, z roku na rok staje się coraz bardziej popularny wśród uczniów szkół muzycznych z naszego regionu.
W tym roku wzięło w nim udział aż 43 młodych gitarzystów ze szkół muzycznych pierwszego stopnia ze Starachowic, Ostrowca Świętokrzyskiego, Skarżyska-Kamiennej, Kozienic, Pińczowa, Radomia, Buska-Zdroju, Kielc, Tarnobrzega, Gorlic i Kolbuszowej.
W Jury zasiedli:
- Alicja Mędrek - PSM I i II st. w Kielcach,
- Włodzimierz Sojka - PSM I st. w Skarżysku-Kamiennej,
- Mateusz Murawski - PSM i i II st. w Radomiu,
- Piotr Restecki - kielecki gitarzysta i kompozytor, finalista programu Must Be The Music.
Członkowie Jury nie mogli oczywiście oceniać swoich uczniów.
O niewątpliwym sukcesie może powiedzieć Włodzimierza Sojka - nauczyciel gitary w skarżyskiej Szkole Muzycznej. Do konkursu przygotował czworo swoich uczniów i wszyscy oni zostali laureatami - w kilku grupach:
1) Kinga Fijewska z klasy I/4 - I miejsce w grupie II,
2) Dominika Kowalik z klasy VI/6 - III miejsce w grupie V,
3) Ewa Synowiec z klasy IV/4 - wyróżnienie w grupie V,
4) Jan Markowski z klasy V/6 - I miejsce w grupie IV.
Jan Markowski otrzymał wczoraj najwyższą ze wszystkich uczestników, maksymalną przyznawaną punktację - po 25 pkt. od każdego z jurorów.
W dniach 15-22 lutego 2014 r. Jan Markowski otrzymał wyróżnienie w prestiżowym XVII Międzynarodowym Konkursie Gitarowym im. Czesława Droździewicza w Krynicy-Zdrój organizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II st.im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu i Sądeckie Towarzystwo Muzyczne. Konkurs był dwuetapowy, wzięło w nim udział 40 uczestników z Polski i Białorusi w dwóch grupach wiekowych. Janek (lat 11 i pół) był najmłodszym uczestnikiem konkursu, rywalizował w grupie młodszej (grupa do lat 17) z uczniami szkół średnich - trzecich i czwartych klas.









DG, Foto: archiwum PSM

{fcomments}








Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.