Prezydent o zmianach w organizacji ruchu i rowerach dla Straży Miejskiej
.
W środę przed miejską halą sportową zorganizowano konferencję prasową Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej Romana Wojcieszka. Głównym tematem konferencji było planowane wprowadzenie od 1 sierpnia br. zmian organizacji ruchu pojazdów w niektórych dzielnicach miasta.
Jak już informowaliśmy wczoraj - od 1 sierpnia w niektórych dzielnicach naszego miasta nastąpi zmiana organizacji ruchu pojazdów. Głównym celem wprowadzenia tych zmian ma być uspokojenie ruchu w analizowanych obszarach oraz zlikwidowanie przelotowości ulic.
Cała strefa projektowana jest dla prędkości 30 km/h (Tempo 30). Wszystkie skrzyżowania projektuje się jako równorzędne, z tzw. zasadą prawej ręki,co będzie skutkować ograniczeniem prędkości i poprawą bezpieczeństwa oraz poprzez zastosowanie znaków poziomych wykonanych metodą malowania cienkowarstwowego A-5 i liniami warunkowym zatrzymaniem P-14 wykonanymi malowaniem cienkowarstwowym oraz liniami P-4. Wjazdy do strefy zaprojektowano w czytelny sposób tak, aby zwrócić uwagę wjeżdżających do strefy na ograniczenie prędkości poprzez zastosowanie znaków B-43 „30” i D48 oraz znaku poziomego B-33 „30” wykonanych również metodą malowania cienkowarstowego. O wyjazdach ze stref „TEMPO 30” informują znaki B-44. W związku z powyższymi zmianami została wprowadzona już tymczasowa organizacja ruchu informująca kierowców o zamierzonych zmianach pierwszeństwa przejazdu w postaci tablic informacyjnych D-48 “zmiana pierwszeństwa” oraz tabliczek informujących o terminie obowiązywania zmian “Obowiązuje od dnia 01.08.2014r.” (w przypadku osiedla „Place”).
- Podobne rozwiązania sprawdzily się w wielu innych miastach, najwyższy czas, by takie strefy wprowadzić w Skarżysku. - powiedział Zygmunt Żebrowski,Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Dróg Urzędu Miasta Skarżyska-Kamiennej.
Jak już informowaliśmy wczoraj - od 1 sierpnia w niektórych dzielnicach naszego miasta nastąpi zmiana organizacji ruchu pojazdów. Głównym celem wprowadzenia tych zmian ma być uspokojenie ruchu w analizowanych obszarach oraz zlikwidowanie przelotowości ulic.
Cała strefa projektowana jest dla prędkości 30 km/h (Tempo 30). Wszystkie skrzyżowania projektuje się jako równorzędne, z tzw. zasadą prawej ręki,co będzie skutkować ograniczeniem prędkości i poprawą bezpieczeństwa oraz poprzez zastosowanie znaków poziomych wykonanych metodą malowania cienkowarstwowego A-5 i liniami warunkowym zatrzymaniem P-14 wykonanymi malowaniem cienkowarstwowym oraz liniami P-4. Wjazdy do strefy zaprojektowano w czytelny sposób tak, aby zwrócić uwagę wjeżdżających do strefy na ograniczenie prędkości poprzez zastosowanie znaków B-43 „30” i D48 oraz znaku poziomego B-33 „30” wykonanych również metodą malowania cienkowarstowego. O wyjazdach ze stref „TEMPO 30” informują znaki B-44. W związku z powyższymi zmianami została wprowadzona już tymczasowa organizacja ruchu informująca kierowców o zamierzonych zmianach pierwszeństwa przejazdu w postaci tablic informacyjnych D-48 “zmiana pierwszeństwa” oraz tabliczek informujących o terminie obowiązywania zmian “Obowiązuje od dnia 01.08.2014r.” (w przypadku osiedla „Place”).
- Podobne rozwiązania sprawdzily się w wielu innych miastach, najwyższy czas, by takie strefy wprowadzić w Skarżysku. - powiedział Zygmunt Żebrowski,Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Dróg Urzędu Miasta Skarżyska-Kamiennej.

Zygmunt Żebrowski- Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Dróg
- Przygotowania do wprowadzenia stref trwały prawie dwa lata - trzeba było zorientować się jak strefy funkcjonują w innych miastach, jakie kłopoty sprawiły - chodziło o wyeliminowanie błędów na etapie wprowadzania stref. Wprowadzamy strefy z nadzieją, a właściwie z dużą dozą pewności, że poprawią one bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. - powiedział Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej, Roman Wojcieszek.

Roman Wojcieszek-Prezydent Miasta
- Jeśli jesteśmy przy sprawach bezpieczeństwa, chciałbym za Waszym pośrednictwem poinformować mieszkańców, że mobilność Straży Miejskiej ulega zmianie. Z Polskiej Unii Mobilności Aktywnej otrzmaliśmy rower, ze środków własnych dokupiliśmy kolejny - i postanowiłem przekazać je do dyspozycji SM, do wykorzystania podczas patroli na Rejowie, czy na os. Bór. Myślę, że poprawi to skuteczność działania SM - dodał prezydent.











KW, Foto: Mariusz Busiek

{fcomments}

{fcomments}














Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.