Marsz "W obronie skarżyskiej oświaty i demokracji" przeszedł ulicami miasta
Marsz miał być formą protestu, przeciwko sytuacji w samorządzie skarżyskim - a przede wszystkim pomysłom prezydenta, by przenosić, likwidować lub łączyć placówki oświatowe. - Nie ma na to naszej zgody- mówił poseł Andrzej Bętkowski.
Na początku parlamentarzyści złożyli wiązankę pod pomnikiem generała Władysława Sikorskiego. Później poseł Andrzej Bętkowski odczytał apel skierowany do: Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej, Radnych Rady Miasta, Wojewody Świętokrzyskiego, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, NSZZ "Solidarność" i lokalnych mediów.
W apelu czytamy m.in.
Na początku parlamentarzyści złożyli wiązankę pod pomnikiem generała Władysława Sikorskiego. Później poseł Andrzej Bętkowski odczytał apel skierowany do: Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej, Radnych Rady Miasta, Wojewody Świętokrzyskiego, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, NSZZ "Solidarność" i lokalnych mediów.
W apelu czytamy m.in.
W trosce o przyszłość naszej małej Ojczyzny, żądamy od Władz Miasta Skarżyska-Kamiennej, dbania o równy dostęp wszystkich dzieci do edukacji, uczciwego dialogu i równego traktowania obywateli. My zgromadzeni w dniu 14 marca 2015 roku, w marszu sprzeciwu wobec arogancji władzy żądamy:
1. Zaniechania przez Prezydenta Miasta oraz Radnych koalicji rządzącej likwidacji placówek oświatowych w naszym mieście
2. Podjęcie przez Prezydenta Miasta uczciwego, opartego o merytoryczne argumenty, dialogu w sprawie przyszłości skarżyskiej oświaty.
3. Sprawiedliwego traktowania przez Prezydenta Miasta, w poszanowaniu godności i wolności słowa, osób zatrudnionych w administracji samorządowej i jednostkach gminy Skarżysko-Kamienna.
4. Odstąpienia od zamiaru likwidacji jednostek i instytucji wykonujących zadania służące obywatelom naszego miasta.
5. Dbania o zrównoważony rozwój wszystkich osiedli Skarżyska-Kamiennej
Zwracamy się do lokalnych mediów, o rzetelne informowanie mieszkańców naszego miasta. Niepokój budzi zjawisko zatrudniania się skarżyskich dziennikarzy w instytucjach samorządowych.
1. Zaniechania przez Prezydenta Miasta oraz Radnych koalicji rządzącej likwidacji placówek oświatowych w naszym mieście
2. Podjęcie przez Prezydenta Miasta uczciwego, opartego o merytoryczne argumenty, dialogu w sprawie przyszłości skarżyskiej oświaty.
3. Sprawiedliwego traktowania przez Prezydenta Miasta, w poszanowaniu godności i wolności słowa, osób zatrudnionych w administracji samorządowej i jednostkach gminy Skarżysko-Kamienna.
4. Odstąpienia od zamiaru likwidacji jednostek i instytucji wykonujących zadania służące obywatelom naszego miasta.
5. Dbania o zrównoważony rozwój wszystkich osiedli Skarżyska-Kamiennej
Zwracamy się do lokalnych mediów, o rzetelne informowanie mieszkańców naszego miasta. Niepokój budzi zjawisko zatrudniania się skarżyskich dziennikarzy w instytucjach samorządowych.
Uczestniczy Marszu.
Treść apelu została przyklejona na drzwiach Urzędu Miasta przez posła Andrzeja Bętkowskiego. Następnie uczestniczy marszu - zaopatrzeni w transparenty ulicami: Sikorskiego, Okrzei, Słowackiego i Tysiąclecia wyruszyli w kierunku Skweru Staffa, by tam zakończyć marsz.























































MB, Foto: Mariusz Busiek

{fcomments}

{fcomments}














Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.