XI Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej "Pro Patria"
W tegorocznym konkursie recytatorzy oprócz liryki patriotycznej zaprezentowali także wiersze nawiązujące do kultury ludowej i gwary świętokrzyskiej. Uczestnicy oceniali byli w 2 kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne.
Jury w składzie: Donata Gibaszewska- przewodnicząca, Justyna Gruszczyńska, Małgorzata Skuza i Karolina Bujnowska przyznało nagrody:
W kategorii szkół podstawowych i gimnazjów :
l miejsca nie przyznano,
II miejsce ex aequo: Maja Małaszek Gimnazjum Nr 2 w Skarżysku-Kamiennej i Julia Kaczorek Gimnazjum Nr 1 w Skarżysku-Kamiennej ,
III miejsce Nikola Krakowiak Gimnazjum Nr 1 w Skarżysku-Kamiennej
Wyróżnienie: Marta Kowalska SP Nr 5 w Skarżysku-Kamiennej .
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
I miejsce Aleksandra Jakubowska II Liceum Ogólnokształcące w Skarżysku-Kamiennej
II miejsce Paweł Pera z Zespołu Szkół Samochodowo-Usługowych w Skarżysku-Kamiennej
III miejsce Maja Madej II Liceum Ogólnokształcące Skarżysku-Kamiennej
oraz 2 wyróżnienia: Izabela Lisowska Zespół Szkół Technicznych w Skarżysku-Kamiennej oraz Jakub Stankowski I Liceum Ogólnokształcące Skarżysku-Kamiennej.
W konkursie udział wzięli recytatorzy z szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Skarżyskiego: Wojciech Rak (Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 w Suchedniowie), Marta Kowalska (Szkoła Podstawowa Nr 5 Skarżysku-Kamiennej), Zuzanna Adamczyk (Szkoła Podstawowa w Majkowie) Nikola Krakowiak i Julia Kaczorek (Gimnazjum Nr 1 w Skarżysku-Kamiennej), Emilia Szczygieł, Natalia Duda i Maja Małaszek (Gimnazjum Nr 2 w Skarżysku-Kamiennej), Wiktoria Rożek, Wiktoria Ciura i Izabela Dwojak ( Zespół Szkół Ekonomicznych w Skarżysku-Kamiennej ), Zuzanna Wałęga, Natalia Pajdo i Jakub Stankowski ( I Liceum Ogólnokształcące w Skarżysku-Kamiennej), Izabela Lisowska (Zespół Szkół Technicznych w Skarżysku-Kamiennej), Karolina Łapka, Wioletta Szafraniec i Paweł Pera (Zespół Szkół Samochodowo-Usługowych w Skarżysku-Kamiennej), Izabela Groniec (Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej) oraz Aleksandra Jakubowska i Maja Madej (II Liceum Ogólnokształcące w Skarżysku-Kamiennej).
l miejsca nie przyznano,
II miejsce ex aequo: Maja Małaszek Gimnazjum Nr 2 w Skarżysku-Kamiennej i Julia Kaczorek Gimnazjum Nr 1 w Skarżysku-Kamiennej ,
III miejsce Nikola Krakowiak Gimnazjum Nr 1 w Skarżysku-Kamiennej
Wyróżnienie: Marta Kowalska SP Nr 5 w Skarżysku-Kamiennej .
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
I miejsce Aleksandra Jakubowska II Liceum Ogólnokształcące w Skarżysku-Kamiennej
II miejsce Paweł Pera z Zespołu Szkół Samochodowo-Usługowych w Skarżysku-Kamiennej
III miejsce Maja Madej II Liceum Ogólnokształcące Skarżysku-Kamiennej
oraz 2 wyróżnienia: Izabela Lisowska Zespół Szkół Technicznych w Skarżysku-Kamiennej oraz Jakub Stankowski I Liceum Ogólnokształcące Skarżysku-Kamiennej.
W konkursie udział wzięli recytatorzy z szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Skarżyskiego: Wojciech Rak (Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 w Suchedniowie), Marta Kowalska (Szkoła Podstawowa Nr 5 Skarżysku-Kamiennej), Zuzanna Adamczyk (Szkoła Podstawowa w Majkowie) Nikola Krakowiak i Julia Kaczorek (Gimnazjum Nr 1 w Skarżysku-Kamiennej), Emilia Szczygieł, Natalia Duda i Maja Małaszek (Gimnazjum Nr 2 w Skarżysku-Kamiennej), Wiktoria Rożek, Wiktoria Ciura i Izabela Dwojak ( Zespół Szkół Ekonomicznych w Skarżysku-Kamiennej ), Zuzanna Wałęga, Natalia Pajdo i Jakub Stankowski ( I Liceum Ogólnokształcące w Skarżysku-Kamiennej), Izabela Lisowska (Zespół Szkół Technicznych w Skarżysku-Kamiennej), Karolina Łapka, Wioletta Szafraniec i Paweł Pera (Zespół Szkół Samochodowo-Usługowych w Skarżysku-Kamiennej), Izabela Groniec (Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej) oraz Aleksandra Jakubowska i Maja Madej (II Liceum Ogólnokształcące w Skarżysku-Kamiennej).
Organizatorzy dziękują uczestnikom i ich opiekunom za udział w konkursie. Podziękowania kierują także do sponsorów konkursu, którymi byli Starostwo Powiatowe i Bank Spółdzielczy w Suchedniowie.
Konkurs uświetniły występy uczniów II LO. Konkurs przygotowały i poprowadziły polonistki II LO - Dorota Sołkowicz i Iwona Wójcik.









Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.