Lekcja Śpiewania 1/101 w Święto Niepodległości
Pomysł zorganizowania Lekcji Śpiewania 1/101 narodził się z inspiracji krakowskimi lekcjami śpiewania pieśni i piosenek patriotycznych, które od 2002 r. organizuje pod Sukiennicami, dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki – Waldemar Domański, lansujący hasło, że „patriotyzm nie musi być cierpieniem”. Głównym wykonawcą na tych koncertach jest zawsze publiczność, którą liczy się w tysiącach, a śpiewakami prowadzącymi są nie tylko muzycy, ale ludzie z różnych środowisk: politycy, zakonnicy, bezdomni, czy turyści z egzotycznych krajów.
Na pierwszej skarżyskiej lekcji śpiewania artystami prowadzącymi śpiew publiczności będą nauczyciele szkoły muzycznej. Dla tych, którzy znają na pamięć tylko pierwsze zwrotki popularnych pieśni i piosenek patriotycznych, biblioteka przygotowuje okolicznościowe śpiewniki, które będzie można dostać tuż przed koncertem. Organizatorzy mają nadzieję, że w naszym mieście znajdzie się choć dwustu kilkudziesięciu entuzjastów takiej formy świętowania niepodległościowych rocznic, bo tyle miejsc siedzących liczy sala koncertowa szkoły, ale są jeszcze miejsca stojące na tarasie i w ogrodzie, bo gdy od śpiewu zadygoczą mury, to głosy mają szansę ponieść się ulicami. Licząc na to Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. prof. W. Sedlaka i Szkoła Muzyczna I stopnia im. Z. Noskowskiego zapraszają do radosnego świętowania 101. rocznicy odzyskania niepodległości. Szczegóły na plakacie.
Na pierwszej skarżyskiej lekcji śpiewania artystami prowadzącymi śpiew publiczności będą nauczyciele szkoły muzycznej. Dla tych, którzy znają na pamięć tylko pierwsze zwrotki popularnych pieśni i piosenek patriotycznych, biblioteka przygotowuje okolicznościowe śpiewniki, które będzie można dostać tuż przed koncertem. Organizatorzy mają nadzieję, że w naszym mieście znajdzie się choć dwustu kilkudziesięciu entuzjastów takiej formy świętowania niepodległościowych rocznic, bo tyle miejsc siedzących liczy sala koncertowa szkoły, ale są jeszcze miejsca stojące na tarasie i w ogrodzie, bo gdy od śpiewu zadygoczą mury, to głosy mają szansę ponieść się ulicami. Licząc na to Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. prof. W. Sedlaka i Szkoła Muzyczna I stopnia im. Z. Noskowskiego zapraszają do radosnego świętowania 101. rocznicy odzyskania niepodległości. Szczegóły na plakacie.









Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.