Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
- Reklama -
Image

KWW Projekt Skarżysko zaprezentował kandydatów na radnych miejskich i kandydata na prezydenta miasta

Kandydaci na radnych Rady Miasta KWW Projekt Skarżysko, Foto: Mariusz Busiek

W niedzielę w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyła się konwencja wyborcza Komitetu Wyborczego Wyborców Projekt Skarżysko, którego kandydatem na prezydenta jest Mariusz Bodo. Podczas spotkania zaprezentowano kandydatów startujących z list KWW Projekt Skarżysko oraz program wyborczy.

KWW Projekt Skarżysko to komitet, który w swoich szeregach ma osoby mocno związane z partią Prawo i Sprawiedliwość. ;Kandydatem na prezydenta jest Mariusz Bodo, który w poprzednich wyborach prezydenckich próbował swoich sił startując wówczas z KWW Prawo i Sprawiedliwość (przegrał w drugiej turze wyborów).; W obecnych wyborach Bodo stworzył własny komitet, którego kandydaci mają zamiar ubiegać się o mandaty radnych w Radzie Miasta. W niedzielę odbyła się ich prezentacja. Komitet nie wystawi list do Rady Powiatu.

Podczas przemówienia Mariusz Bodo przedstawił program rozwoju miasta, który składa się z dziesięciu głównych punktów, z których - jak zapewnia kandydat na prezydenta - każdy został starannie przemyślany i skonsultowany z lokalną społecznością.

Jednym z priorytetów programu jest powstanie strefy gospodarczej w Skarżysku-Kamiennej zlokalizowanej w północnej części miasta pomiędzy linią kolejową nr 8 i trasą S7 w okolicy węzła Skarżysko Północ, co według Bodo jest kluczowym elementem dla rozwoju miasta. Kandydat podkreślił dogodną lokalizację tej strefy oraz możliwości związane z łatwym przemieszczaniem się towarów z firm, które powstaną w strefie i niskie podatki, co może przyciągnąć inwestorów i stworzyć nowe miejsca pracy dla mieszkańców.

Drugim ważnym punktem programu jest wprowadzenie darmowej komunikacji miejskiej dla mieszkańców i turystów w Skarżysku-Kamiennej. Bodo planuje również przywrócenie międzygminnych linii autobusowych oraz redukcję kosztów związanych z funkcjonowaniem dwóch spółek obsługujących przewozy w mieście.

Kandydat na prezydenta zaproponował także utworzenie otwartego zespołu konsultacyjnego do opracowania na całą kadencję harmonogramu remontów ulic, co ma zapobiec przypadkowym decyzjom w tej kwestii. W ramach inicjatywy dla młodych, planuje się utworzenie plenerowych miejscówek wyposażonych w różnorodne udogodnienia oraz dedykowanego studia muzycznego.

Kandydat KWW Projektu Skarżysko proponuje również obniżenie opłat miejskich, w tym za odpady komunalne i podatek drogowy, aby Skarżysko-Kamienna przestało być jednym z najdroższych miast do życia w regionie. W ramach budżetu obywatelskiego planuje się zwiększenie jego wartości do miliona złotych rocznie, bez górnej granicy wartości projektu.

Bodo zapowiedział także wprowadzenie Mobilnego Urzędu Seniora, aby starsi mieszkańcy mogli załatwiać swoje sprawy bez konieczności wychodzenia z domu oraz stworzenie Sportowej Areny Skarżysko na terenie stadionu przy al. Piłsudskiego. W swoim wystąpieniu Bodo obiecał budowę miejskich parkingów oraz przywrócenie możliwości zabierania głosu mieszkańcom podczas sesji rady miasta. Więcej informacji w materiale audio

Na zakończenie spotkania można było zadawać pytania kandydatowi na prezydenta. Pytano m.in. o terminale intermodalne, kwestię szprych kolejowych, zadłużenie miasta,; porządek w mieście, sprawę afery mieszkaniowej w Urzędzie Miasta, rozliczenia działań obecnie urzędującego prezydenta w tym m.in. zaciągnięcia pożyczki na remont basenu miejskiego oraz funkcjonowanie Miejskiej Komunikacji Samochodowej. Więcej informacji w materiale audio.

40
Mariusz Bodo-kandydat na prezydenta KWW Projekt Skarżysko


52
Pytania z sali:

01 02 03 04 05 06 07 08 10 11 12 13 14 15 16 18 20 23 25 26 27 28 29 30 31 32 33 36 38 39 41 42 44 45 47 48 49 50 51 53 55 56

Mariusz Busiek's Avatar

Mariusz Busiek

- Reklama -
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie