Ponad 100 osób na rajdzie „Szlakiem historii Skarżyska-Kamiennej”! Słoneczna pogoda sprzyjała wędrówce
W sobotę 25 października, odbył się Rajd Pieszy „Szlakiem historii Skarżyska-Kamiennej”, który przyciągnął ponad 100 uczestników – mieszkańców miasta i okolic w różnym wieku. Dopisała zarówno frekwencja, jak i pogoda. Jesienne słońce i kolorowe liście stworzyły idealne warunki do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.
Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 10:00 przy Hali MCSiR. Na starcie wszystkich uczestników przywitał Mariusz Busiek, prezes Skarżyskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich, które było głównym organizatorem wydarzenia. W swoim krótkim wystąpieniu podziękował za tak liczne zainteresowanie oraz przedstawił współorganizatorów: Stowarzyszenie Kultura Sportu, Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji, Rada Osiedla Książęce i Stowarzyszenie Lepsze Skarżysko.
Następnie głos zabrał prezydent miasta, Arkadiusz Bogucki, który podkreślił, jak ważne są tego typu działania popularyzujące ruch, historię i integrację mieszkańców.
Po oficjalnym rozpoczęciu uczestnicy wyruszyli na około 10-kilometrową trasę, prowadzącą przez najciekawsze i historycznie znaczące części miasta: os. Milica, Dolną Kamienną, Przydworcowe, oraz osiedle Skarżysko Książęce. Podczas wędrówki nie zabrakło opowieści o dawnym Skarżysku – ciekawych anegdot, mało znanych faktów i wspomnień związanych z mijanymi obiektami. Wszystko to dzięki przewodnikowi PTTK, który zadbał o edukacyjny wymiar rajdu.
Na mecie, przy Szkole Podstawowej nr 4, na piechurów czekały ciepłe kiełbaski oraz słodkie poczęstunki, przygotowane przez Radę Osiedla Książęce, które zregenerowały siły po marszu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pamiątkowe koszulki, przygotowane dla pierwszych 100 zgłoszonych uczestników.
Atmosfera podczas rajdu była bardzo radosna – nie brakowało uśmiechów, wspólnych rozmów, a także okazji do integracji międzypokoleniowej.






















































































































"Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Gminy Skarżysko-Kamienna w ramach konkursu ofert z zakresu kultury, sztuki i ochrony dziedzictwa narodowego w roku 2025"










skomentowany przez: JennaJameson
skomentowany przez: Oiom
skomentowany przez: Turysta
skomentowany przez: Zofia83
skomentowany przez: olek1973
skomentowany przez: Jarek