Młoda krew daruje życie (foto)
W dniu dzisiejszym tj 25 marca 2009 roku w budynku ZST odbyła się VI edycja ogólnopolskiego turnieju dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pt: „Młoda krew ratuje życie” ( w olimpiadzie wzięło udział 12 uczniów) połączona z honorowym oddawaniem krwi przez Skarżyską młodzież oraz dorosłych.
Celem akcji jest propagowanie idei tworzenie nowych Klubów Honorowych Dawców Krwii PCK na terenie szkół i uczelni, ale także zachęcenie uczniów i studentów do popularyzowania idei honorowego oddawania krwi, poszerzenie grupy honorowych dawców krwi o młodzież uczącą się oraz integrację szkolnych i uczelnianych środowisk młodzieżowych .
Akcja skierowana była do pełnoletnich uczniów szkół ponadgimnazjalnych, policealnych i pomaturalnych oraz studentów uczelni wyższych. Obecna - VI edycja Turnieju trwa od 1 września 2008 do 31 marca 2009 roku. W finalnych ocenach konkursu liczy się ilość krwi oddanej przez uczniów z danej szkoły procentowo do liczby uczęszczających do tej szkoły.
Celem akcji jest propagowanie idei tworzenie nowych Klubów Honorowych Dawców Krwii PCK na terenie szkół i uczelni, ale także zachęcenie uczniów i studentów do popularyzowania idei honorowego oddawania krwi, poszerzenie grupy honorowych dawców krwi o młodzież uczącą się oraz integrację szkolnych i uczelnianych środowisk młodzieżowych .
Akcja skierowana była do pełnoletnich uczniów szkół ponadgimnazjalnych, policealnych i pomaturalnych oraz studentów uczelni wyższych. Obecna - VI edycja Turnieju trwa od 1 września 2008 do 31 marca 2009 roku. W finalnych ocenach konkursu liczy się ilość krwi oddanej przez uczniów z danej szkoły procentowo do liczby uczęszczających do tej szkoły.







Głównym koordynatorem akcji w Skarżysku była Pani Grażyna Dzięcioł
reprezentująca Zarząd Rejonowy PCK. Do akcji na terenie Skarżyska –
Kamiennej przystąpiły następujące szkoły: ZST z opiekunem, Panem
Krzysztofem Łakomcem, II LO im. Adama Mickiewicza wraz z opiekunką
Panią Haliną Jędrzejkiewicz, ZSE z opiekunką Panią Grażyną Surmacz,
oraz I LO im. Juliusza Słowackiego z opiekunką, Panią Magdaleną
Zabiegło.
Bilans całej akcji: przystąpiło do niej w sumie 78 osób, w tym 11 dorosłych, zebrano 31,5 litrów krwi.
Bilans całej akcji: przystąpiło do niej w sumie 78 osób, w tym 11 dorosłych, zebrano 31,5 litrów krwi.
Mateusz Świtek








Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.