Granat Skarżysko lepszy od rezerw Korony Kielce

. W 15 kolejce spotkań III ligi małopolsko - świętokrzyskiej Granat Skarżysko podejmował na własnym stadionie rezerwy Korony Kielce, po bardzo dobrym spotkaniu Granat pokonał rywali 3:1.

W spotkaniu z kielecką Koroną po raz pierwszy w tym sezonie w bramce Granatu stanął Konrad Majcherczyk, który zastąpił kontuzjowanego Przemysława Michalskiego, trener Pietrzykowski nie mógł również skorzystać z Dawida Sali i Przemysława Kupczyka, którzy leczą drobne urazy. Trener Korony Kielce Sławomir Grzesik skorzystał z sześciu zawodników pierwszej drużyny, co znacznie podwyższyło wartość jego drużyny.

Pierwsza połowa pod dyktando Granatu, już w 2 minucie Jan Kowalski był bliski zdobycia bramki, ale jego strzał trafił w słupek, chwilę później ponownie Kowalski znalazł się w dobrej sytuacji, jednak tym razem źle trafił w piłkę będąc na dziesiątym metrze. Gospodarze zdominowali rywali, nie dopuszczając ich do groźnych akcji bramkowych, jedyną okazję w tej części gry mieli w 32 minucie, groźny strzał głową Quattary świetnie obronił Konrad Majcherczyk. W 42 minucie tuż przed polem karnym sfaulowany został Bartłomiej Michalski, takiej okazji niezwykł marnować kapitan trójkolorowych Marcin Kołodziejczyk, który przymierzył w okienko z rzutu wolnego. Do przerwy Granat prowadził 1:0.

Początek drugiej połowy należał do gości z Kielc, podopieczni trenera Grzesika od początku ruszyli do ataków, groźnie atakując bramkę Granatu, jeden z takich ataków zakończył się golem, w 54 minucie Radosław Szmalec strzałem  z 15 metrów pokonał  Konrada Majcherczyka. W 61 minucie boisko opuścił Marcin Kołodziejczyk, kapitan skarżyskiego zespołu w ciągu tygodnia zmagał się z chorobą, sił starczyło tylko na 60 minut.

W 69 minucie Leandro Dos Santos brutalnie sfaulował Adama Imielę za co otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Od tego momentu gospodarze znowu zaczęli groźniej atakować, w 79 minucie Damian Chrzanowski dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego do Mateusza Dziubka, który strzałem głową pokonał Sebastiana Kosiorowskiego dając licznie zgromadzonej publiczności okazję do radości. Pięć minut późnie było już praktycznie po meczu, Bartosz Malinowski świetnie obsłużył Bartłomieja Michalskiego, który po raz trzeci pokonał golkipera gości, Michalski ukoronował bramką swój bardzo dobry występ w tym spotkaniu.

W derbach województwa Granat Skarżysko pokonał rezerwy Korony Kielce 3:1

W sobotę 8 listopada Granat zmierzy się w meczu na szczycie z liderem Wisłą Sandomierz. Początek spotkania o godzinie 13.00 w Sandomierzu.