Fundacja "Daj Szansę" nagrodziła zdolnych gimnazjalistów
Za osiągnięcia w finale wojewódzkim konkursów przedmiotowych nagrody od Fundacji "Daj Szansę" otrzymali:
Kinga FIJEWSKA - Uczennica Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Skarżysku-Kamiennej. Laureatka wielu konkursów głównie z chemii, fizyki i biologii. Ostatnio zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Biologicznym i zdobyła tytuł najlepszej gimnazjalistki tego konkursu. Zakwalifikowała się do programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych i uczestniczy w realizacji indywidualnego planu rozwoju edukacyjnego (w ramach działalności Świętokrzyskiego biura Rozwoju Regionalnego Biura Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki).
Robert JAKUBCZYK - Uczeń Zespołu Szkół Publicznych w Skarżysku Kościelnym Laureat Konkursu przedmiotowego z geografii. Geografia jest jego pasja od najmłodszych lat. Ponadto interesuje się dziennikarstwem – aktywnie uczestniczy w Niedzielnej Szkółce Dziennikarskiej.
Adam FUDALA - Uczeń Gimnazjum w Suchedniowie. Uczeń II Klasy gimnazjum. Laureat olimpiady języka angielskiego. Adam posiada wyjątkowe uzdolnienia językowe, a umiejętności swobodnego posługiwania się językiem angielskim w mowie i piśmie osiągnął systematyczną i intensywną nauką. Adam wyróżnia się także na innych polach działalności – aktywnie pracuje w Samorządzie Uczniowskim, dał się poznać jako uzdolniony wokalista, pasjonuje się gotowaniem.
Zuzanna LECH - Uczennica Gimnazjum w Suchedniowie. Laureatka Konkursu przedmiotowego z języka polskiego. Podczas etapu wojewódzkiego prezentowała przed komisją sylwetkę Jana Gajzlera, jako wybitnego twórcę regionalnego, za co otrzymała maksymalną ilość punktów. Uczennica umuzykalniona, niezwykle pracowita, zaangażowana w działalność artystyczną na terenie szkoły, parafii.
Katarzyna PAWELEC - Uczennica Prywatnego Gimnazjum w Skarżysku-Kamiennej. Laureatka Konkursu Matematycznego i finalistka Świętokrzyskiego Turnieju Innowacji i Kreatywności. Wzorowa uczennica osiągająca średnią ocen w każdej klasie powyżej 5.
Angelika RZESZOWSKA - Uczennica Prywatnego Gimnazjum w Skarżysku-Kamiennej. Laureatka Konkursu Geograficznego. Co roku osiągała wyniki ocen powyżej 5. Wzorowa uczennica.
Oskar GAŁCZYŃSKI - Uczeń Prywatnego Gimnazjum w Skarżysku-Kamiennej, Laureat Konkursu Informatycznego i finalista Świętokrzyskiego Turnieju Innowacji i Kreatywności. Uczeń klasy drugiej wybitnie uzdolniony w kierunkach ścisłych. Oprócz informatyki interesuje się chemią, fizyką i matematyką. Zdolny konstruktor potrafiący wymyślić i skonstruować urządzenia, które wykorzystuje do usprawnienia różnych czynności.
Jan JANKOWSKI - Uczeń Prywatnego Gimnazjum w Skarżysku-Kamiennej. Laureat Konkursu Chemicznego. Wzorowy uczeń, co roku otrzymujący promocję z wyróżnieniem.
Krzysztof PROŚCIŃSKI - Uczeń Zespołu Szkół w Bliżynie. Uczeń III klasy gimnazjum. Laureat XI Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla uczniów gimnazjów (2013/2014), finalista Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego oraz Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego.
Wszyscy laureaci otrzymali od Fundacji „Daj Szansę” nagrody finansowe w wysokości 300 i 200 zł w formie talonów z przeznaczeniem na zakup książek oraz dyplomy pamiątkowe.
Kinga FIJEWSKA - Uczennica Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Skarżysku-Kamiennej. Laureatka wielu konkursów głównie z chemii, fizyki i biologii. Ostatnio zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Biologicznym i zdobyła tytuł najlepszej gimnazjalistki tego konkursu. Zakwalifikowała się do programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych i uczestniczy w realizacji indywidualnego planu rozwoju edukacyjnego (w ramach działalności Świętokrzyskiego biura Rozwoju Regionalnego Biura Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki).
Robert JAKUBCZYK - Uczeń Zespołu Szkół Publicznych w Skarżysku Kościelnym Laureat Konkursu przedmiotowego z geografii. Geografia jest jego pasja od najmłodszych lat. Ponadto interesuje się dziennikarstwem – aktywnie uczestniczy w Niedzielnej Szkółce Dziennikarskiej.
Adam FUDALA - Uczeń Gimnazjum w Suchedniowie. Uczeń II Klasy gimnazjum. Laureat olimpiady języka angielskiego. Adam posiada wyjątkowe uzdolnienia językowe, a umiejętności swobodnego posługiwania się językiem angielskim w mowie i piśmie osiągnął systematyczną i intensywną nauką. Adam wyróżnia się także na innych polach działalności – aktywnie pracuje w Samorządzie Uczniowskim, dał się poznać jako uzdolniony wokalista, pasjonuje się gotowaniem.
Zuzanna LECH - Uczennica Gimnazjum w Suchedniowie. Laureatka Konkursu przedmiotowego z języka polskiego. Podczas etapu wojewódzkiego prezentowała przed komisją sylwetkę Jana Gajzlera, jako wybitnego twórcę regionalnego, za co otrzymała maksymalną ilość punktów. Uczennica umuzykalniona, niezwykle pracowita, zaangażowana w działalność artystyczną na terenie szkoły, parafii.
Katarzyna PAWELEC - Uczennica Prywatnego Gimnazjum w Skarżysku-Kamiennej. Laureatka Konkursu Matematycznego i finalistka Świętokrzyskiego Turnieju Innowacji i Kreatywności. Wzorowa uczennica osiągająca średnią ocen w każdej klasie powyżej 5.
Angelika RZESZOWSKA - Uczennica Prywatnego Gimnazjum w Skarżysku-Kamiennej. Laureatka Konkursu Geograficznego. Co roku osiągała wyniki ocen powyżej 5. Wzorowa uczennica.
Oskar GAŁCZYŃSKI - Uczeń Prywatnego Gimnazjum w Skarżysku-Kamiennej, Laureat Konkursu Informatycznego i finalista Świętokrzyskiego Turnieju Innowacji i Kreatywności. Uczeń klasy drugiej wybitnie uzdolniony w kierunkach ścisłych. Oprócz informatyki interesuje się chemią, fizyką i matematyką. Zdolny konstruktor potrafiący wymyślić i skonstruować urządzenia, które wykorzystuje do usprawnienia różnych czynności.
Jan JANKOWSKI - Uczeń Prywatnego Gimnazjum w Skarżysku-Kamiennej. Laureat Konkursu Chemicznego. Wzorowy uczeń, co roku otrzymujący promocję z wyróżnieniem.
Krzysztof PROŚCIŃSKI - Uczeń Zespołu Szkół w Bliżynie. Uczeń III klasy gimnazjum. Laureat XI Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla uczniów gimnazjów (2013/2014), finalista Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego oraz Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego.
Wszyscy laureaci otrzymali od Fundacji „Daj Szansę” nagrody finansowe w wysokości 300 i 200 zł w formie talonów z przeznaczeniem na zakup książek oraz dyplomy pamiątkowe.
Ponadto Fundacja „Daj Szansę” za pracę z uczniem zdolnym przygotowała podziękowania dla nauczycieli - opiekunów uczniów, którzy osiągnęli sukcesy w wojewódzkich konkursach przedmiotowych. Otrzymali je:
Pani Ewa PIETRASIAK - Nauczyciel Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Skarżysku-Kamiennej
Pani Monika WALACHNIA-ZAWADZKA - Nauczyciel Zespołu Szkół Publicznych w Skarżysku Kościelnym
Pani Anna SALWA - Nauczyciel Gimnazjum w Suchedniowie
Pani Joanna PIĄTEK - Nauczyciel Gimnazjum w Suchedniowie
Pani Zofia GLINKA - Nauczyciel Prywatnego Gimnazjum w Skarżysku-Kamiennej
Pani Małgorzata KULETA - Nauczyciel Prywatnego Gimnazjum w Skarżysku-Kamiennej
Pani Magdalena MAGIERA - Nauczyciel Prywatnego Gimnazjum w Skarżysku-Kamiennej
Pan Kazimierz SABATOWSKI - Nauczyciel Prywatnego Gimnazjum w Skarżysku-Kamiennej
Pan Roman FALAROWSKI - Nauczyciel Zespołu Szkół w Bliżynie
Piątkowe spotkanie było również okazją do wręczenia Nagród Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty dla przedstawicieli gier zespołowych - zdobywców mistrzostwa województwa w edycji 2013/14 zawodów Szkolnego Związku Sportowego:
I tak:
W minisiatkówce dziewcząt mistrzostwo zdobyła – Szkoła Podstawowa nr 1 w Skarżysku-Kamiennej - opiekun Pani Iwona Kotarska
W siatkówce chłopców mistrzostwo zdobyło – Gimnazjum nr 1 w Skarżysku-Kamiennej opiekun Pan Andrzej Warwas
W koszykówce chłopców mistrzostwo zdobyło - Gimnazjum nr 3 w Skarżysku-Kamiennej, pod opieką Pana Dariusza Frydryka
Spotkanie uświetnił występ stypendysty stypendium artystycznego Jana Markowskiego, również nagrodzonego przez Fundację nagrodą za całokształt osiągnięć z przeznaczeniem na dofinansowanie wyjazdu na konkurs do Niemiec (nagrodę ufundował Fundator Fundacji, laureat Złotego Serca Pan Zdzisław Kobierski), a takze występ młodego i utalentowanego akordeonisty - Wojciecha Frąckiewicza. Wojtek już występował na Koncertach Fundacji. Gra pięknie i chętnie, a Fundacja go promuje.
Jan Markowski - laureat, tylko w roku szkolnym 2013/2014, sześciu konkursów, w których czterokrotnie zdobył pierwsze miejsce, Są to – Internetowy Konkurs Muzyczny w Serbii, 19. Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Gitarowy w Żorach, III Starachowicki konkurs Gitarowy, 23. konkurs Duetów i Zespołów w Skarżysku-Kamiennej. Ponadto w tym czasie uczestniczył także w kilku warsztatach gitarowych. Janek w najbliższych tygodniach planuje wziąć udział w międzynarodowym Młodzieżowym konkursie Gitarowym w Niemczech, który należy do najbardziej prestiżowych konkursów w Europie i w związku z tym otrzymuje od Fundacji „Daj Szansę” nagrodę za całokształt osiągnięć z przeznaczeniem na dofinansowanie wyjazdu na konkurs do Niemiec.



















































































Jolanta Jagiełło, KW Foto: M.Busiek

{fcomment}








Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.