Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
- Reklama -
Image

Jubileusz "Złotych Godów" . 14 par małżeńskich odznaczonych medalami za długoletnie pożycie małżeńskie

W piątek w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej 14 par małżeńskich ze Skarżyska-Kamiennej z okazji "Złotych Godów" odznaczonych zostało medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Odznaczenia nadał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. 

"Złote Gody" to niezwykłe wydarzenie, wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego. Wspólne pół wieku to dowód wzajemnej miłości, szacunku i zrozumienia do zbudowania trwałej rodziny. W sali Patio Miejskiego Centrum Kultury odbyła się uroczystość Jubileuszu 50–lecia pożycia małżeńskiego. Odznaczenia otrzymało 14 par. 

Uroczystość rozpoczęła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Dorota Chołuj. 

Dostojni Jubilaci, minęło kilkadziesiąt lat od chwil, gdy związaliście się węzłem małżeńskim przyrzekając sobie nawzajem dozgonną miłość i szacunek. Przyrzeczenie to składaliście z ufnością, że nie zawiedziecie się na sobie, że będziecie dzielić razem dobre i złe. Wspomagać się nawzajem w chwilach ciężkich i cieszyć się wspólną radością. Wszystkie przeżycia radości i smutku, troski i obowiązki, związały was jeszcze bardziej – mówiła Dorota Chołuj, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

- Szanowni Jubilaci, trwacie państwo przy sobie od wielu lat, we wzajemnej miłości, szacunku i zrozumienia. Składając przed laty przysięgę małżeńską rozpoczęliście żmudną pracę nad budową nowej rodziny, która powiększała się gdy na świecie pojawiały się wasze dzieci, wnuki a może i prawnuki. To wy jesteście dla nich wzorem szczęśliwego i trwałego związku. Jesteście przykładem, że pomimo pojawiających się trudności i problemów należy wspólnie dźwigać bagaż codziennych doświadczeń, wzajemnie się wspierać, dzielić każdą radością i każdym smutkiem - zaznaczała Dorota Chołuj. 

Gratulacje i życzenia złożył również Konrad Krönig, prezydent miasta.

- Szanowni Jubilaci, ogromnie się cieszę, że mogę dzisiaj świętować razem  z państwem 50-lecie pożycia małżeńskiego. Wszyscy patrzymy na państwa z  uznaniem, szacunkiem i podziwem. 50 lat temu ślubowaliście sobie miłość i przyrzekaliście, że uczynicie wszystko aby wasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe. Dotrzymaliście słowa, chociaż jestem przekonany, że obok chwil szczęścia zdarzały się też trudne momenty, przez wszystkie przeszliście razem wspólnie pokonując trudności i wspólnie dzieląc każdą radość. zbudowaliście silne fundamenty, na których powstały wasze rodziny, otoczyliście je miłością, troską - mówił Konrad Krönig, prezydenta Skarżyska-Kamiennej. 

- W imieniu własnym, samorządu Skarżyska-Kamiennej i wszystkich mieszkańców serdecznie gratuluję, jednocześnie dziękuje za waszą pracę i zaangażowanie w życie naszej społeczności i rozwój naszego miasta. Wyrażam nadzieję, że obchodzony jubileusz jest wzruszającym momentem również dla waszych rodzin i bliskich, dla których jesteście wzorem. Życzę państwu poczucia dumy z życiowych osiągnięć, życzę dobrego zdrowia, pogody ducha i wielu kolejnych lat przeżytych wspólnie w szczęściu i we wzajemnym szacunku – podkreślał Konrad Krönig

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie (za 50-lecie) przyznane przez Prezydenta RP otrzymali:

 • Stanisław i Janina Barańscy
 • Aleksander i Krystyna Barańscy
 • Krzysztof i Maria Bojek
 • Jan i Czesława Borowiec
 • Maciej i Bożenna Czyżewscy
 • Zygmunt i Stanisława Domagała
 • Piotr i Elżbieta Nawrot
 • Ryszard i Lucyna Parowscy
 • Teodor i Grażyna Półtorak
 • Karol i Julia Stopa
 • Stanisław i Grażyna Turek
 • Janusz i Wanda Walas
 • Edward i Jadwiga Wikło
 • Edward i Łucja Wrona
 
W części artystycznej przed jubilatami wystąpiła Grupa Artystyczna "Pomiędzy" działająca przy Miejskim Centrum Kultury pod kierunkiem Małgorzaty Skuzy. Piosenki zaśpiewały Małgorzata Mańkowska, Julia Wiśnios i Łucja Kruk.

Z okazji pięknego jubileuszu wszystkim wyróżnionym redakcja Portalu Skarzysko24.pl składa najserdeczniejsze życzenia.

Zbyszek Biber's Avatar

Zbyszek Biber

- Reklama -
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie