Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
- Reklama -
Image

Spotkanie wyborcze z kandydatem na prezydenta Mariuszem Bodo na osiedlu Książęce

W trakcie dyskusji poruszono szereg istotnych kwestii dotyczących różnych osiedli miasta. Foto: Mariusz Busiek

W sobotę w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej odbyło z spotkanie z kandydatem na prezydenta miasta Mariuszem Bodo oraz kandydatami na radnych z list Komitetu Wyborczego Wyborców Projekt Skarżysko. Na spotkanie przybyli mieszkańcy z różnych osiedli z terenu Skarżyska-Kamiennej. Spotkanie miało na celu przedstawienie programu wyborczego kandydata na prezydenta oraz omówienie istotnych kwestii związanych z rozwojem miasta.

Mariusz Bodo rozpoczął spotkanie, przedstawiając swój program i zapraszając do dyskusji zaproponował nietypową konwencję, skupiając się głównie na pytaniach i problemach zgłaszanych przez mieszkańców.

W trakcie dyskusji poruszono szereg istotnych kwestii dotyczących różnych osiedli miasta. Mieszkańcy wyrażali swoje obawy i sugestie dotyczące różnych aspektów rozwoju miasta, począwszy od zagospodarowania terenów publicznych po kwestie transportu i infrastruktury.

Pytano o zaniedbania na osiedlu Przydworcowym, gdzie mieszkańcy skarżyli się na zły stan ulic i chodników oraz niewłaściwe oświetlenie. Bodo zapewnił, że remont chodników i ulic będzie częścią jego programu, z uwzględnieniem harmonogramu  prac remontów chodników i ulic- tak, aby każdy mieszkaniec wiedział, kiedy ulica czy chodnik w jego okolicy będą remontowane.

Bodo zauważył, że nie tylko osiedle Przydworcowe jest zaniedbane, ale wiele chodników i dróg w mieście wymaga remontów.  Podkreślił, że wspomniane remonty to proces długotrwały, ale możliwy do zrealizowania. Zwrócił też uwagę na konieczność przejęcia terenów od kolei. Na jednej z działek kolejowych zlokalizowany jest  m.in. park miejski  wymagający remontu.  Ponadto wyraził potrzebę modernizacji Plant, które obecnie są zniszczone. Padły deklaracje, że remont Plant miałby zostać wykonany w pierwszej kadencji jego urzędowania.

Kolejne pytanie dotyczyło szkoły na osiedlu Książęce i obaw związanych z jej ewentualną likwidacją. Bodo stanowczo zapewnił, że żadnej szkoły nie zamierza zlikwidować, podkreślając znaczenie  małych placówek oświatowych dla lokalnej społeczności.

Mieszkańcy pytali też o pomysł na zagospodarowanie terenu, bo byłym Manhatanie oraz o planach na powstanie w sąsiedztwie osiedla Książęce - Skarżyskiej Strefy Gospodarczej. Mieszkaniec ulicy Książęcej, wyraził zainteresowanie potencjalnymi korzyściami, jakie mogłaby przynieść taka inwestycja dla lokalnej społeczności. Zaproponowane przedsięwzięcie ma potencjał tworzenia nowych miejsc pracy oraz mogłoby się przyczynić się do rozwoju osiedla.

Bodo zobowiązał się do prac nad stworzeniem strefy gospodarczej oraz poprawą infrastruktury drogowej.

Uczestnicy spotkania zgłaszali potrzebę budowy nowych parkingów w różnych częściach miasta. Bodo obiecał uwzględnić te kwestie w swoim programie, sugerując możliwość adaptacji terenów na cele budowlane oraz budowy nowych parkingów w kluczowych lokalizacjach m.in. przy ulicy Żeromskiego, przy Hermesie i w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 5.  

Pytano też o zagospodarowanie terenu przy ulicy Akacjowej. Jeden z mieszkańców wyraził swoje obawy, zwłaszcza po sprzedaży działki przez obecnego prezydenta. Istnieje również niepewność co do losu budynku po zlikwidowanej szkole (Gimnazjum nr 2). Niektórzy proponowali przekształcenie tego obiektu na potrzeby społeczności lokalnej, np. poprzez utworzenie przedszkola.

W trakcie dyskusji pojawił się również temat planów budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Niepodległości  i  Metalowców. Jest to szczególnie istotna kwestia ze względu na bezpieczeństwo ruchu drogowego i płynność komunikacji.

Poruszano również kwestię planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego dla różnych części miasta, w tym osiedla Pogorzałe i Książęce. Mieszkańcy wyrazili nadzieję na stworzenie takiego planu, który umożliwiłby rozwój tych obszarów oraz uwzględniał potrzeby społeczności lokalnej. (więcej informacji w materiale audio)

W dalszej części spotkania głos zabrali kandydaci na radnych Rady Miasta startujący list KWW Projekt Skarżysko, którzy opowiedzieli o tym jakie działania będę podejmować, jak przyszli radni Rady Miasta. (całość wypowiedzi w materiale audio).

Spotkanie było ważną okazją do przedyskutowania kluczowych kwestii dotyczących rozwoju miasta. Propozycje i pomysły zgłoszone przez mieszkańców oraz kandydatów na radnych mogą stanowić solidną podstawę do dalszych działań mających na celu poprawę jakości życia w mieście oraz jego otoczenia.

02Spotkanie wyborcze KWW Projekt Skarżysko (zapis audio spotkania)


0304050607081011121314151718202123242627303133343536373840414244454648

_______Materiał wyborczy sfinansowany ze środków KWW Projekt Skarżysko

Mariusz Busiek's Avatar

Mariusz Busiek

- Reklama -
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie