XXX Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
W dniu 17 kwietnia 2024r. w Zespole Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej przeprowadzono XXX Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Udział w nich wzięło – 5 zespołów medycznych szkół ponadpodstawowych: I LO im. Juliusza Słowackiego, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Samochodowo-Usługowych, Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych. Każdy zespół medyczny liczył 5 ratowników.
Celem Mistrzostw jest wzmocnienie procesu edukacji młodzieży poprzez podniesienie poziomu wiedzy z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa i wykształcenie nawyków ich przestrzegania.
Skład Komisji Sędziowskiej:
- Adam Pańczyk - V-ce Prezes OR PCK w Skarżysku-Kam
- Emil Bąk - ratownik medyczny ŚCRMiTS w Skarżysku-Kam
- Waldemar Żak - ratownik medyczny ŚCRMiTS w Skarżysku-Kam
- Arkadiusz Zuba - ratownik medyczny ŚCRMiTS w Skarżysku-Kam
- Bożena Kraul - pielęgniarka NZOZ „Medycyna szkolna”
- Grażyna Bilska - pielęgniarka NZOZ „Medycyna szkolna”
- Elżbieta Majsak - przewodnicząca RKR OR PCK
- Beata Czyżewska - członek Zarządu OR PCK
- Barbara Lipnicka - instruktor PCK
Maksymalna liczba punktów do zdobycia przez zespoły – 75 punkty, na które składało się:
- test wiedzy z zasad udzielania pierwszej pomocy, wiedzy o CK i MPH (20 punktów)
-praktyczne umiejętności udzielania pierwszej pomocy w 5 ogniskach urazowych (55 punkty)
Szkoły zajęły następujące miejsca:
I miejsce - ZST-M - 73 punkty
II miejsce - I LO - 70 punktów
III miejsce - ZSS-U - 61 punktów
Za zajęcie pierwszego miejsca szkoła otrzymała Puchar Starosty. Puchar i nagrody wręczyłw imieniu Starosty Powiatowego, Adam Ciok, członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego.
Wszystkie szkoły otrzymały dyplomy, opiekunowie podziękowania, zaś każdy uczestnik otrzymał upominek (apteczka samochodowa) zakupione ze środków z dotacji Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kam.
Zwycięska drużyna 18 maja 2024r. będzie reprezentować Powiat skarżyski na zawodach w Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK w Sandomierzu.
Drużynę ZST-M reprezentowali: Magdalena Seweryńska, Agata Olbryś, Estera Kaczyńska, Wiktoria Majewska, Filip Matliński. Rezerwowi Gabriel Wawrzyszczuk, Dawid Nowocień. Opiekun Jarosław Sosnowski.
Zadanie współfinansowane w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Skarżyskiego w 2024 roku z zakresu promocji zdrowia.











Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.