Skarżysko-Kamienna kontakt@skarzysko24.pl
- Reklama -
Image

XXX Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Na finał wojewódzki Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK pojedzie reprezentacja ZSTM. Foto: Zbyszek Biber

W dniu 17 kwietnia 2024r. w Zespole Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej przeprowadzono XXX Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Udział w nich wzięło – 5 zespołów medycznych szkół ponadpodstawowych: I LO im. Juliusza Słowackiego, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Samochodowo-Usługowych, Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych.  Każdy zespół medyczny liczył 5 ratowników.

Celem Mistrzostw jest wzmocnienie procesu edukacji młodzieży poprzez podniesienie poziomu wiedzy z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa i wykształcenie nawyków ich przestrzegania.


Skład Komisji Sędziowskiej:
- Adam Pańczyk - V-ce Prezes OR PCK w Skarżysku-Kam
- Emil Bąk - ratownik medyczny ŚCRMiTS w Skarżysku-Kam
- Waldemar Żak - ratownik medyczny ŚCRMiTS w Skarżysku-Kam
- Arkadiusz Zuba - ratownik medyczny ŚCRMiTS w Skarżysku-Kam
- Bożena Kraul - pielęgniarka NZOZ „Medycyna szkolna”
- Grażyna Bilska - pielęgniarka NZOZ „Medycyna szkolna”
- Elżbieta Majsak - przewodnicząca RKR OR PCK
- Beata Czyżewska - członek Zarządu OR PCK
- Barbara Lipnicka - instruktor PCK

Maksymalna liczba punktów do zdobycia przez zespoły – 75 punkty, na które składało się:


- test wiedzy z zasad udzielania pierwszej pomocy, wiedzy o CK i MPH (20 punktów)
-praktyczne umiejętności udzielania pierwszej pomocy w 5 ogniskach urazowych (55 punkty)

Szkoły zajęły następujące miejsca:
I miejsce - ZST-M - 73 punkty
II miejsce - I LO - 70 punktów
III miejsce - ZSS-U - 61 punktów

Za zajęcie pierwszego miejsca szkoła otrzymała Puchar Starosty. Puchar i nagrody wręczyłw imieniu Starosty Powiatowego, Adam Ciok, członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego.


Wszystkie szkoły otrzymały dyplomy, opiekunowie podziękowania, zaś każdy uczestnik otrzymał upominek (apteczka samochodowa) zakupione ze środków z dotacji Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kam.

Zwycięska drużyna 18 maja 2024r. będzie reprezentować Powiat skarżyski na zawodach w Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK w Sandomierzu.

Drużynę ZST-M reprezentowali: Magdalena Seweryńska, Agata Olbryś, Estera Kaczyńska, Wiktoria Majewska, Filip Matliński. Rezerwowi Gabriel Wawrzyszczuk, Dawid Nowocień. Opiekun Jarosław Sosnowski. 

Zadanie współfinansowane w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Skarżyskiego w 2024 roku z zakresu promocji zdrowia.

33 34 35 36 37 38 39 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 2325 27 28 3032

Zbyszek Biber's Avatar

Zbyszek Biber

Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.

Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.

Informacja! Informujemy, że w trosce o jakość dyskusji każdy komentarz przechodzi proces moderacji. Twoja wypowiedź pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez administratora – zazwyczaj trwa to nie dłużej niż 24 godziny. Dziękujemy za cierpliwość!
Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie