Skarżysko-Kamienna kontakt@skarzysko24.pl
- Reklama -
Image

Miejska gala zakończyła rok szkolny 2025/2026

Każdego roku wybitnie uzdolnieni uczniowie kończący naukę w szkołach podstawowych w Skarżysku-Kamiennej wyróżniani są prestiżowym tytułem „Absolwent na Szóstkę”. W tym roku do grona uhonorowanych dołączyła kolejna, wyjątkowo liczna grupa absolwentów. Poznaliśmy ich podczas uroczystej gali podsumowującej kończący się właśnie rok szkolny.

Organizatorem miejskiego zakończenia roku szkolnego był Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej Arkadiusz Bogucki, który osobiście przywitał zebranych i zwrócił uwagę na imponującą skalę sukcesów młodzieży.

– W tym roku szkolnym uczniowie skarżyskich szkół wzięli udział w 28 miejskich zawodach sportowych. Łącznie zanotowano ponad tysiąc startów. Tysiąc! To nie jest liczba na papierze – za każdym startem stoi konkretny człowiek. Brawa za to należą się Wam wszystkim. Mamy mistrzów województwa w biegach przełajowych, w tenisie stołowym, w koszykówce 3×3. Mamy zawodników i zawodniczki nagrodzonych przez miasto za wyniki w lekkiej atletyce, karate, siatkówce i tańcu. Skarżysko ma powody do dumy! Do tego dochodzą laureaci i finaliści konkursów kuratoryjnych: młodzi ludzie, którzy udowodnili, że mądrość i wiedza to też sport wyczynowy, tylko rozgrywany w głowie. Chapeau bas. A absolwenci na szóstkę? To kolejny powód do naszej wspólnej dumy. Jesteście dowodem, że inwestowanie w swój własny rozwój procentuje – mówił Prezydent Arkadiusz Bogucki. – Szanowni Rodzice, to dobra okazja, by właśnie Wam powiedzieć „dziękuję”. Za codzienne „dasz radę”, za odwożenie na treningi o siódmej rano i odbieranie z konkursów po południu, za cierpliwość przy lekcjach i za wiarę, gdy jej brakowało. Nauczycielom i trenerom należą się takie same niedziękowania. Za każdym medalem, każdą szóstką, każdym tytułem laureata stoi ktoś, kto umiał oszlifować talent – dodawał.

ABSOLWENCI NA SZÓSTKĘ

Tytuł „Absolwent na Szóstkę” otrzymują uczniowie, którzy ukończyli szkołę podstawową ze średnią ocen co najmniej 5,2 i spełnili bardzo rygorystyczne kryteria. W roku szkolnym 2025/2026 Kapituła Konkursu uhonorowała następujących 28 absolwentów, którzy zostali nagrodzeni w czasie uroczystej gali.

Tytuł „Absolwenta na 6” otrzymali:

  • Szkoła Podstawowa Nr 1: Stepan Kyrychenko
  • Szkoła Podstawowa Nr 2: Jakub Kosiewicz, Zofia Zbytek, Michał Kapusta, Apolonia Cieślak
  • Szkoła Podstawowa Nr 3: Hanna Sobótka
  • Szkoła Podstawowa Nr 4: Rafał Kubicki, Adriana Tusznio
  • Szkoła Podstawowa Nr 5: Julia Młynarczyk, Marcel Ciura
  • Szkoła Podstawowa Nr 7: Maja Arak, Paweł Samson, Adam Michnowski
  • Szkoła Podstawowa Nr 8: Julia Kozdroń, Amelia Minda, Alicja Dzięciołowska
  • Szkoła Podstawowa Nr 13: Wiktoria Łukomska
  • Prywatna Szkoła Podstawowa: Aleksander Kapłański, Lena Dąbrowska, Jan Kulesza, Karol Lipnicki, Adrianna Młodawska
  • Szkoła Podstawowa Nr 9: Amelia Buda, Laura Lewandowska, Bartosz Lichocik, Natalia Olejarz, Maja Rymarczyk, Lena Zielińska

Kapituła postanowiła również przyznać wyróżnienia uczniom, którzy spełnili trzy z czterech kryteriów regulaminowych, wykazując się bardzo wysokimi wynikami w nauce, wzorową postawą oraz aktywnością na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Wyróżnienia otrzymali:

  • Szkoła Podstawowa Nr 1: Bartosz Kisiel, Jan Bodzenta, Jakub Siudek, Tymon Odorowski
  • Szkoła Podstawowa Nr 5: Aleksandra Kowalska
  • Szkoła Podstawowa Nr 7: Natalia Grzyb
  • Szkoła Podstawowa Nr 13: Barbara Grudnicka, Lena Biernacka, Antoni Dulęba, Elżbieta Figarska, Piotr Młodawski, Lena Włodarczyk

SUKCESY W KONKURSACH KURATORYJNYCH

Uroczystość była również okazją do uhonorowania laureatów i finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Tytuły te są efektem miesięcy wytężonej pracy i potwierdzają ponadprzeciętną wiedzę oraz konsekwencję w dążeniu do celu. W roku szkolnym 2025/2026 wyróżnienia uzyskali:

  • Jakub Kosiewicz (SP 2): Finalista – j. angielski
  • Rafał Kubicki (SP 4): Laureat: j. polski; Finalista – biologia
  • Adriana Tusznio (SP 4): Finalista – biologia
  • Marcel Ciura (SP 5): Finalista – j. angielski
  • Maksymilian Rusek (SP 5): Finalista – informatyka
  • Julia Kozdroń (SP 8): Finalista – j. angielski; Finalista – biologia
  • Aleksander Kapłański (PSP): Laureat – j. angielski; Finalista – chemia
  • Jan Kulesza (PSP): Laureat – matematyka
  • Lena Dąbrowska (PSP): Finalista – j. angielski

 SPORTOWE SUKCESY NA SZCZEBLU WOJEWÓDZKIM I OGÓLNOPOLSKIM

W mijającym roku szkolnym uczniowie skarżyskich szkół odnieśli znaczące sukcesy poza granicami miasta. Na scenę zaproszono drużyny i opiekunów, którzy zdobyli tytuły mistrzów województwa:

  • I miejsce w Finale Wojewódzkim IMS w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców oraz udział w zawodach ogólnopolskich – opiekun: Piotr Nowak; uczniowie: Mikołaj Glijer, Tymon Tusiński, Dariusz Wilczyński, Tymon Odorowski, Bartosz Kisiel, Jakub Siudek.
  • I miejsce w Finale Wojewódzkim IMS w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców oraz udział w zawodach ogólnopolskich – opiekun: Anna Adamska; uczniowie: Bartosz Kurowski i Miłosz Kurowski.
  • I miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Koszykówce 3×3 Chłopców – opiekun: Anna Adamska; uczniowie: Wojciech Cieślak, Mikołaj Ostoiński, Mikołaj Radzimowski, Filip Szafraniec.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA SPORTOWE PREZYDENTA MIASTA

Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej postanowił nagrodzić zawodników i zawodniczki za wysokie wyniki sportowe osiągnięte w roku 2025. Nagrody sportowe z rąk Prezydenta Arkadiusza Boguckiego oraz Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich Urzędu Miasta Joanny Joanny Pichety-Snochowskiej otrzymali:

  • Maja Janduła (lekkoatletyka)
  • Wiktoria Aleksandrowicz (karate kyokushin)
  • Jessica Skorek (karate kyokushin)
  • Angelika Skorek (karate kyokushin)
  • Wojciech Szczubkowski (karate kyokushin)
  • Zuzanna Wiśniewska (karate kyokushin)
  • Dominik Potępa (karate kyokushin)
  • Marcin Dróżdż (karate kyokushin)
  • Jakub Adamski (karate kyokushin)
  • Jakub Siudek (piłka nożna)
  • Aleks Kwiecień (piłka siatkowa)
  • Patryk Zarzycki (piłka siatkowa)
  • Przemysław Kocz (piłka siatkowa)
  • Kacper Kaczmarczyk (piłka siatkowa)
  • Bartłomiej Tarka (piłka siatkowa)
  • Aleks Ćwieluch (piłka siatkowa)
  • Łucja Półtorak (taniec towarzyski)
  • Jakub Borej (taniec towarzyski)
  • Nina Dulewicz (taniec towarzyski).

Nagrody dla trenerów za osiągnięcia w działalności sportowej otrzymali:

  • Anna Telka-Kurczyńska (taniec towarzyski)
  • Zbigniew Zaborski (karate kyokushin)
  • Tomasz Frąckiewicz (piłka siatkowa)
  • Grzegorz Wierzbowicz (piłka siatkowa).
  • Wyróżnienia za wysokie wyniki sportowe otrzymali:
  • Oliwia Stankowska (karate kyokushin)
  • Zuzanna Karpeta (karate kyokushin)
  • Albert Malik (karate kyokushin)
  • Alicja Ożarek (karate kyokushin)
  • Piotr Jabłoński (karate kyokushin)
  • Olesia Kostiuk (karate kyokushin)
  • Andryi Kostiuk (karate kyokushin)
  • Aleksandra Sadza (karate kyokushin)
  • Igora Fornal (karate kyokushin)
  • Adam Banaczkowski (piłka nożna)
  • Jan Tokarczyk (piłka nożna)
  • Alan Grudzień (piłka nożna)
  • Mikołaj Glijer (piłka nożna)

PODZIĘKOWANIA DLA ODCHODZĄCYCH NA EMERYTURĘ

Uroczystość była także okazją do podziękowania pracownikom pedagogicznym i niepedagogicznym skarżyskich placówek oświatowych, którzy w tym roku zakończyli aktywność zawodową. Wszystkim odchodzącym na emeryturę Prezydent Miasta złożył serdeczne podziękowania za lata pracy, oddanie i profesjonalizm, życząc zdrowia, radości i spokojnego odpoczynku.

UDANYCH WAKACJI!

Galę uświetniły występem cheerleaderki ze Szkoły Podstawowej nr 13 prowadzone przez Edytę Pukowską.

Miejska gala zakończyła rok pełen sukcesów, wyzwań i ciężkiej pracy. Była okazją do wyrażenia wdzięczności wszystkim, którzy każdego dnia współtworzą skarżyską oświatę: uczniom, rodzicom, nauczycielom, trenerom i pracownikom szkół. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym, a na nadchodzące wakacje życzymy czasu na odpoczynek, rozwijanie pasji oraz nabranie sił przed kolejnym rokiem szkolnym!

010203040506070809101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127

 

Redakcja's Avatar

Redakcja

Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.

Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.

Informacja! Informujemy, że w trosce o jakość dyskusji każdy komentarz przechodzi proces moderacji. Twoja wypowiedź pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez administratora – zazwyczaj trwa to nie dłużej niż 24 godziny. Dziękujemy za cierpliwość!
Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie