Goście z Danii i Niemiec ( foto)
W dniach od 07.03.2010 - 12.03.2010 roku mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej goszczą dziesięcioosobową grupę uczniów z Dani i Niemiec. Młodzież w wieku 15-16 lat przyjechała na zaproszenie dyrektora ZSP nr 1 Andrzeja Warwasa oraz prezydenta Skarżyska-Kamiennej Romana Wojcieszka.
W ramach wymiany uczniów organizowanych pomiędzy Danią, Niemcami i Polską na zaproszenie dyrektora ZSP nr 1 Andrzeja Warwasa oraz prezydenta Romana Wojcieszka do Skarżyska-Kamiennej przyjechało 10 uczniów i 5 nauczycieli - opiekunów. Goście z Danii i Niemiec w trakcie pięciu dni zwiedzili szereg miejsc w tym Skarżysko, Warszawę, Krzemionki Opatowskie, Ćmielów, Bałtów i Wąchock. W trakcie swojego pobytu nasi goście nocowali u rodzin uczniów z ZSP nr 1. Uczniowie i nauczyciele byli również przewodnikami naszych zagranicznych przyjaciół. 11 marca prezydent Wojcieszek zaprosił Duńczyków i Niemców do Urzędu Miasta. W trakcie kurtuazyjnego spotkania nasi przyjaciele opowiadali o miejscach, które zwiedzili. Obie strony były zadowolone z wizyty i wyraziły nadzieję na kontynuowanie akcji wymiany uczniów w latach kolejnych. Na zakończenie wizyty w skarżyskim magistracie uczniowie i nauczyciele z Niemiec i Dani otrzymali od prezydenta upominki na pamiątkę ich pobytu w Skarżysku.








W ramach wymiany uczniów organizowanych pomiędzy Danią, Niemcami i Polską na zaproszenie dyrektora ZSP nr 1 Andrzeja Warwasa oraz prezydenta Romana Wojcieszka do Skarżyska-Kamiennej przyjechało 10 uczniów i 5 nauczycieli - opiekunów. Goście z Danii i Niemiec w trakcie pięciu dni zwiedzili szereg miejsc w tym Skarżysko, Warszawę, Krzemionki Opatowskie, Ćmielów, Bałtów i Wąchock. W trakcie swojego pobytu nasi goście nocowali u rodzin uczniów z ZSP nr 1. Uczniowie i nauczyciele byli również przewodnikami naszych zagranicznych przyjaciół. 11 marca prezydent Wojcieszek zaprosił Duńczyków i Niemców do Urzędu Miasta. W trakcie kurtuazyjnego spotkania nasi przyjaciele opowiadali o miejscach, które zwiedzili. Obie strony były zadowolone z wizyty i wyraziły nadzieję na kontynuowanie akcji wymiany uczniów w latach kolejnych. Na zakończenie wizyty w skarżyskim magistracie uczniowie i nauczyciele z Niemiec i Dani otrzymali od prezydenta upominki na pamiątkę ich pobytu w Skarżysku.









Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.