Pola Nadziei 2010 (foto)
W dniu dzisiejszym w Skarżysku przeprowadzono finał akcji "Pola Nadziei 2010" - akcji podczas, podczas której wolonatriusze ze Skarżyska (choć nie tylko) zbierali pieniądze na rzecz Hospicjum Domowego w Skarżysku.
Celem prowadzonej akcji jest szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych. Od 2003 roku Pola Nadziei realizowane są przez Hospicja z innych miast Polski. Działania te są koordynowane przez Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie.
Podczas obchodów Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej w Skarżysku - 10 października ub. roku - zainaugurowano udział Skarżyska w tej edycji akcji. Zorganizowano wtedy symboliczne sadzenie żonkili z udziałem przedstawicieli Władz Miasta oraz dzieci i młodzieży skarżyskich szkół na Skwerze przy SDH „Bartek” (żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Mają przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Wiosną, kiedy posadzone jesienią żonkile kwitną - wolontariusze zbierają fundusze na prowadzenie opieki hospicyjnej, ścinają kwiaty i wręczają wszytkim, którzy zdecydują się wesprzeć finansowo akcję).
Od wczoraj wolontariuszy można było spotkać na terenie PraOsady Rydno, a dzisiaj wolontariusze ruszyli w miasto by rozdawać żółte kwiaty mieszkańcom Skarżyska i kwestować na rzecz Hospicjum Domowego. Pogoda jednak nie dopisała i wolontariusze nie dotarli dzisiaj do wszystkich osiedli - kwestowali przy Sanktuarium, sklepie Brico Depot i w C.H. Hermes. Jak zapewnił nas szef Hospicjum - Antoni Urban akcja będzie kontynuowana za tydzień - wtedy wolontariusze postarają się dotrzeć tam, gdzie dzisiaj nie było to możliwe.
A jeszcze dzisiaj, w ramach akcji zapraszamy do Klubu Muzycznego Semafor na specjalny koncert zespołów MiR i Herrmo - będący podziękowaniem dla wolontariuszy za trud włożony w przygotowanie tej edycji akcji. Zapraszamy wszystkich - wstęp bezpłatny.
Od wczoraj wolontariuszy można było spotkać na terenie PraOsady Rydno, a dzisiaj wolontariusze ruszyli w miasto by rozdawać żółte kwiaty mieszkańcom Skarżyska i kwestować na rzecz Hospicjum Domowego. Pogoda jednak nie dopisała i wolontariusze nie dotarli dzisiaj do wszystkich osiedli - kwestowali przy Sanktuarium, sklepie Brico Depot i w C.H. Hermes. Jak zapewnił nas szef Hospicjum - Antoni Urban akcja będzie kontynuowana za tydzień - wtedy wolontariusze postarają się dotrzeć tam, gdzie dzisiaj nie było to możliwe.
A jeszcze dzisiaj, w ramach akcji zapraszamy do Klubu Muzycznego Semafor na specjalny koncert zespołów MiR i Herrmo - będący podziękowaniem dla wolontariuszy za trud włożony w przygotowanie tej edycji akcji. Zapraszamy wszystkich - wstęp bezpłatny.




















Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.