Przetarg na "Plac Dworcowy" - ogłoszony
W lipcu 2007 roku informowaliśmy o tym, że miasto rozpoczęło przygotowania do przebudowy placu przed dworcem PKP. Miasto podjęło rozmowy z PKP dotyczące uregulowania kwestii własności gruntów przed dworcem, wtedy też ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla inwestycji pn. „Przebudowa układu komunikacyjnego przed Dworcem PKP w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Niepodległości wraz z budową parkingów, odwodnieniem i oświetleniem terenu oraz przekładką kolidującego uzbrojenia”.
Projekt, który zamówiło wtedy miasto, zakłada rewolucyjne zmiany przed dworcem. Oprócz przebudowy istniejących i budowy nowych dróg i chodników, zakłada bowiem przebudowę istniejących i budowę nowych włączeń z ul. Niepodległości, budowę parkingu dla samochodów osobowych (kilkadziesiąt miejsc postojowych w miejscu zbiornika wodnego przewidzianego do likwidacji), a także budowę specjalnych stanowisk dla taksówek.
W 2009 roku udało się doprowadzić do wydzielenia terenów przed dworcem z tzw. terenów zamkniętych PKP, co otworzyło drogę do nabycia przez miasto działek niezbędnych do wykonania inwestycji. Wkróce potem miasto otrzymało projekt techniczny zabudowy placu przed dworcem i rozpoczęła się procedura uzyskania pozwolenia na budowę. Pierwotnie przewidywano, że przetarg uda się rozstrzygnąć jeszcze w ub. roku, sprawa jednak jakby utknęła.
W marcu br. przystąpiono wprawdzie do wycinki drzew na terenie przeznaczonym pod inwestycję i porządkowania terenu, brakowało jednak "kropki nad i" - ogłoszenia przetargu na wykonanie... Dzisiaj przetarg ogłoszono, wykonawcę inwestycji poznamy pod koniec czerwca. Zakończenie realizacji - do 15.11.2011 r.
Oprócz zagospodarowania placu przed dworcem PKP, miasto chce również zadbać o tereny za zachód od dworca. Skarżysko doczeka się wreszcie cywilizowanego miejsca do odpraw komunikacji samochodowej. Koncepcja przewiduje budowę stanowisk autobusowych z placem manewrowym i budynku administracyjnego - dworca. Budowa dworca autobusowego (i remont budynku obok dworca) planowany jest na kolejne lata.
KW
Projekt, który zamówiło wtedy miasto, zakłada rewolucyjne zmiany przed dworcem. Oprócz przebudowy istniejących i budowy nowych dróg i chodników, zakłada bowiem przebudowę istniejących i budowę nowych włączeń z ul. Niepodległości, budowę parkingu dla samochodów osobowych (kilkadziesiąt miejsc postojowych w miejscu zbiornika wodnego przewidzianego do likwidacji), a także budowę specjalnych stanowisk dla taksówek.
W 2009 roku udało się doprowadzić do wydzielenia terenów przed dworcem z tzw. terenów zamkniętych PKP, co otworzyło drogę do nabycia przez miasto działek niezbędnych do wykonania inwestycji. Wkróce potem miasto otrzymało projekt techniczny zabudowy placu przed dworcem i rozpoczęła się procedura uzyskania pozwolenia na budowę. Pierwotnie przewidywano, że przetarg uda się rozstrzygnąć jeszcze w ub. roku, sprawa jednak jakby utknęła.
W marcu br. przystąpiono wprawdzie do wycinki drzew na terenie przeznaczonym pod inwestycję i porządkowania terenu, brakowało jednak "kropki nad i" - ogłoszenia przetargu na wykonanie... Dzisiaj przetarg ogłoszono, wykonawcę inwestycji poznamy pod koniec czerwca. Zakończenie realizacji - do 15.11.2011 r.
Oprócz zagospodarowania placu przed dworcem PKP, miasto chce również zadbać o tereny za zachód od dworca. Skarżysko doczeka się wreszcie cywilizowanego miejsca do odpraw komunikacji samochodowej. Koncepcja przewiduje budowę stanowisk autobusowych z placem manewrowym i budynku administracyjnego - dworca. Budowa dworca autobusowego (i remont budynku obok dworca) planowany jest na kolejne lata.
KW








Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.