Leć głosie po rosie (foto+audio)
W piątkowy wieczór w kawiarni Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku odbył się koncert zatytułowany ,,Leć głosie po rosie". W koncercie wzięli udział: Monika Mamińska-Domagalska, Bartłomiej Drozd oraz Paweł Grochocki.
Zespół powstał dziesięć lat temu, a głównym jego celem jest ocalenie i twórcza kontynuacja polskich pieśni tradycyjnych. W repertuarze zespołu odnajdziemy pieśni obrzędowe i liryczne Lubelszczyzny, Mazowsza, Białostocczyzny i Kurpiów. Artyści starają się rekonstruować archaiczne techniki śpiewu z poszczególnych regionów Polski poświęcając dużą uwagę pieśniom obrzędowym: weselnym, żniwnym, kolędom zimowym i wiosennym. Zespół wystąpił w ponad połtorej godzinnym koncercie i wielokrotnie nagradzany był gromkimi brawami. Współorganizatorem koncertu było Miejskie Centrum Kultury oraz Fundacja "Muzyka Kresów"
Zespół powstał dziesięć lat temu, a głównym jego celem jest ocalenie i twórcza kontynuacja polskich pieśni tradycyjnych. W repertuarze zespołu odnajdziemy pieśni obrzędowe i liryczne Lubelszczyzny, Mazowsza, Białostocczyzny i Kurpiów. Artyści starają się rekonstruować archaiczne techniki śpiewu z poszczególnych regionów Polski poświęcając dużą uwagę pieśniom obrzędowym: weselnym, żniwnym, kolędom zimowym i wiosennym. Zespół wystąpił w ponad połtorej godzinnym koncercie i wielokrotnie nagradzany był gromkimi brawami. Współorganizatorem koncertu było Miejskie Centrum Kultury oraz Fundacja "Muzyka Kresów"
Zapraszamy do wysłuchania fragmentów koncertu przygotowanych przez nasz portal.

























MB, Foto,Audio: M.Busiek








Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.