Konwent Starostów WŚ (foto+audio)
Dzisiaj w Ośrodku Wypoczynku i Rekreacji Rejów odbył się Konwent Starostów Województwa Świętokrzyskiego. Gospodarzem dzisiejszego spotkania był Starosta Skarżyski - Jerzy Żmijewski.
Konwent to organizacja skupiająca przedstawicieli wszystkich powiatów z terenu województwa: zarówno z powiatów ziemskich jak i grodzkiego (kieleckiego). Podstawą działania Konwentu jest Statut Związku Powiatów Polskich oraz uchwała Zgromadzenia Ogólnego Zawiązku Powiatów Polskich. Cele zakładane przez członków Konwentu realizowane są poprzez współpracę z administracją rządową i samorządową, z innymi instytucjami z terenu województwa świętokrzyskiego, a także wymianę doświadczeń w zakresie zadań wykonywanych przez powiaty.
Podczas dzisiejszego spotkania dyskutowano m.in. o doświadczeniach z wprowadzaniem norm ISO w starostwach, dyskutowano także na temat badania satysfakcji klientów i pracowników, jako narzędziu
usprawniającym zarzadzanie urzędem.
Dzisiejsze spotkanie było też i okazją do zaprezentowania dorobku i walorów naszego powiatu.
Konwent to organizacja skupiająca przedstawicieli wszystkich powiatów z terenu województwa: zarówno z powiatów ziemskich jak i grodzkiego (kieleckiego). Podstawą działania Konwentu jest Statut Związku Powiatów Polskich oraz uchwała Zgromadzenia Ogólnego Zawiązku Powiatów Polskich. Cele zakładane przez członków Konwentu realizowane są poprzez współpracę z administracją rządową i samorządową, z innymi instytucjami z terenu województwa świętokrzyskiego, a także wymianę doświadczeń w zakresie zadań wykonywanych przez powiaty.
Leszek Lepiarz- Wicestarosta Powiatu Skarżyskiego
Małgorzata Łakomiec- Sekretarz Powiatu
Dyskutowano również o współpracy przy monitoringu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świetokrzyskiego i Programu Operacyjnego "Kapitał Ludzki". Poruszono też kwestię prac i działań podejmowanych na rzecz powiatów (w ramach ww. programów) w okresie między posiedzeniami Konwentu. Przedstawiono także informacje o stanie prac przy budowie Systemu Informacji Przestrzennnej Województwa Świętokrzyskiego.Dzisiejsze spotkanie było też i okazją do zaprezentowania dorobku i walorów naszego powiatu.


















KW, Foto, Audio: Mariusz Busiek








Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.