A jednak będzie lodowisko (foto+audio)-u.
Podczas dzisiejszej nadzywczajnej Sesji Rady Miasta zwołanej przez Prezydenta Romana Wojcieszka, radni przyjęli uchwałę ws. zmiany Wieloletniego Planu Inwestycyjnego na lata 2007-2011 poprzez zmianę kwoty w zadaniu inwestycyjnym pt. „Budowa sezonowego lodowiska w Skarżysku-Kamiennej” (planowany koszt zadania w kwocie 3.510.000 zł zwiększono o kwotę 4.200.000 zł - wpisano więc kwotę 7.710.000 zł).
Po burzliwej dyskusji ostatecznie 10 radnych głosowało "za", 7 było "przeciw", a 1 "wstrzymał się".
Zwiększenie środków do kwoty wynikającej z opracowanego kosztorysu inwestorskiego ma pozwolić na ubieganie się o dofinansowanie inwestcyji z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej - taki było uzasadnienie uchwały. Ta argumentacja nie przekonała radnych podczas czwartkowej Sesji Rady Miasta, kiedy odrzucili podobną uchwałę. Wątpliwości zgłaszane również i dzisiaj dotyczyły m.in. kosztów późniejszego utrzymania pełnowymiarowego lodowiska (30x60 m, wcześniej myślano o 20x30m), pomysłu na jego funkcjonowanie i trybu procedowania nad uchwałą...




Roman Wojcieszek-Prezydent Miasta








Bogusław Ciok- Przewodniczący RM





Radny Mieczysław Sadza



Radny Henryk Piętak

Radna Halina Karpińska

Radny Jerzy Stopa

Radny Jan Maćkowiak

Radny Lubosław Langer

Roman Wojcieszek-Prezydent Miasta

KW Foto,Audio : M.Busiek
Po burzliwej dyskusji ostatecznie 10 radnych głosowało "za", 7 było "przeciw", a 1 "wstrzymał się".
Zwiększenie środków do kwoty wynikającej z opracowanego kosztorysu inwestorskiego ma pozwolić na ubieganie się o dofinansowanie inwestcyji z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej - taki było uzasadnienie uchwały. Ta argumentacja nie przekonała radnych podczas czwartkowej Sesji Rady Miasta, kiedy odrzucili podobną uchwałę. Wątpliwości zgłaszane również i dzisiaj dotyczyły m.in. kosztów późniejszego utrzymania pełnowymiarowego lodowiska (30x60 m, wcześniej myślano o 20x30m), pomysłu na jego funkcjonowanie i trybu procedowania nad uchwałą...




Roman Wojcieszek-Prezydent Miasta








Bogusław Ciok- Przewodniczący RM





Radny Mieczysław Sadza



Radny Henryk Piętak

Radna Halina Karpińska

Radny Jerzy Stopa

Radny Jan Maćkowiak

Radny Lubosław Langer

Roman Wojcieszek-Prezydent Miasta

Na dzisiejszej sesji podjęto również decyzję o wpisaniu do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego inwestycji pn. „Przebudowa sceny letniej przy Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej wraz z zagospodarowaniem terenu” (w sumie za 1.040.000 zł). Inwestycja będzie polegała na przebudowie schodów (z budową sceny letniej) , modernizacją otoczenia od strony obecnie modernizowanego skweru Staffa, a także remontu elewacji MCK.
KW Foto,Audio : M.Busiek








Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.