Skarżysko-Kamienna kontakt@skarzysko24.pl
- Reklama -
Image

Spotkanie z Piotrem Derlatką, autorem książki "Zdradziecka Agnieszka Osiecka"

. W piątek 10 lipca, w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej odbyło się spotkanie z Piotrem Derlatką, autorem książki "Zdradziecka Agnieszka Osiecka".


Piotr Derlatka urodził się w 1978 roku, pochodzi z Jagodnego, jest absolwentem II LO im.A.Mickiewicza w Skarżysku - Kamiennej oraz  absolwentem filologii polskiej (specjalność: teatrologia) na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W 2012 roku Wydawnictwo Poznańskie opublikowało jego pierwszą książkę -  Poeci piosenki 1956-1989. Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora, Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta. Na co dzień – polonista w jednej z poznańskich szkół średnich. Była to praca doktorska autora.

Książka Zdradziecka Agnieszka Osiecka ukazała się nakładem Instytutu Wydawniczego Latarnik w  kwietniu 2015 roku. Tomasz Raczek napisał: „Piotr Derlatka nie uwierzył, że piosenki to tylko rymowane słowa, ułożone do melodii, aby łatwiej wpadała w ucho. Potraktował je poważniej i zobaczył w nich zapis najintymniejszych zwierzeń Osieckiej. Połączył biografię z jej twórczością i bez ogródek opowiedział nam o jej życiowych rolach”. O rolach Osieckiej opowiadają rozdziały: Córka, Poetessa, Piękna dwudziestoletnia, Ukochana, Narzeczona, Żona, Matka, Córka Saturna. Książkę zamykają Powidoki – zapis kilkunastu rozmów z przyjaciółmi Agnieszki Osieckiej.

W piątkowe popołudnie w Kawiarni Literackiej w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej odbyło się spotkanie z autorem książki "Zdradziecka Agnieszka Osiecka" - Piotrem Derlatką. Przed rozmową z zaproszonym gościem wystąpił Dariusz Bernatek, który zaśpiewał kilka piosenek Agnieszki Osieckiej. Następnie dyrektorka MCK Katarzyna Michnowska - Małek oraz Jagoda Juchniewicz przywitały zaproszonych gości oraz przedstawili sylwetkę Piotra Derlatki.

Później odbyła się rozmowa z Piotrem Derlatką, którą poprowadziła Katarzyna Ziomek z Miejskiego Centrum Kultury (zapis rozmowy w formie audio poniżej), publiczność mogła dowiedzieć się jak powstawała książka, skąd wziął się pomysł na napisanie książki o Osieckiej oraz o czym jest sama książka.

Po spotkaniu można było nabyć po promocyjnej cenie książkę "Zdradziecka Agnieszka Osiecka", którą autor osobiście podpisywał.


Spotkanie z Piotrem Derlatką, rozmawia Katarzyna Ziomek






















































ZB, info pras, Foto: Zbyszek Biber

pierwsin
{fcomments}
Zbyszek Biber's Avatar

Zbyszek Biber

Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.

Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.

Informacja! Informujemy, że w trosce o jakość dyskusji każdy komentarz przechodzi proces moderacji. Twoja wypowiedź pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez administratora – zazwyczaj trwa to nie dłużej niż 24 godziny. Dziękujemy za cierpliwość!
Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie