Oszukana na blisko 20 tysięcy złotych
57-letnia mieszkanka powiatu skarżyskiego, została oszukana na blisko 20 000 złotych. Sprawca podał się za pracownika banku. Oszust wykorzystał legendę o próbie włamania na konto i zagrożonych środkach finansowych zgromadzonych na nim.
Wczoraj 57-letnia mieszkanka powiatu skarżyskiego powiadomiła o oszustwie na jego szkodę na blisko 20 000 złotych. Skontaktowała się z nią telefonicznie kobieta podająca się za pracownika banku informując o odrzuconym wniosku o kredyt, o który miała występować pokrzywdzona. Następnie informowała o kolejnych nieprawdziwych faktach jak ten, że była próba włamania na konto bankowe i wyprowadzenia środków finansowych zawiadamiającej. Zaradzić tej sytuacji miał kolejny rozmówca - pracownik rzekomego departamentu bezpieczeństwa. Ostatecznie nakłonił kobietę do udostępnienia kodów do płatności internetowej celem ratowania finansów. Ostatecznie kobieta straciła blisko 20 000 złotych.
Oszuści nie odpuszczają w stosowanych metodach przestępczych i wykorzystują każdą okazję do nielegalnego zarobku. Tylko nasza ostrożność i podejrzliwość, w tym w kontaktach telefonicznych z nieznajomymi może nas uchronić przed utratą środków finansowych.








Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.