Kaufland prawie gotowy... (foto)
Przy skrzyżowaniu ulic: Paryskiej i Metalowców w Skarżysku kończą się pracę przy budowie pierwszego etapu centrum handlowego Kaufland.
Przypomnijmy - pod koniec 2009 roku sfinalizowano największą transakcję ostatnich lat dotyczącą nieruchomości należącej do Gminy Skarżysko-Kamienna. Ponad 3 hektary działek przy ul. Paryskiej / ul. Metalowców stanowiących niezagospodarowany i nieużytkowany teren (na którym znajdował się szkielet nieukończonej hali sportowej) miały być łakomym kąskiem dla inwestorów. Okazało się jednak, że nawet lokalizacja nieruchomości - u zbiegu dwóch istotnych ulic miejskich (ciągi komunikacyjne o dużym natężeniu ruchu samochodowego i pieszego) w połączeniu z jej powierzchnią i przeznaczeniem w planie – usługi komercyjne (możliwość lokalizacji obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m²), nie gwarantowała szybkiej sprzedaży nieruchomości. Po kilku nieudanych przetargach, dopiero w grudniu działka zmieniła właściciela. Nowy właściciel - Tal & CO za działkę zapłacił ponad 6,8 mln PLN brutto.
Inwestor zaplanował budowę na tym terenie centrum handlowo-rozrywkowego. Najpierw zaplanowano budowę pawilonu handlowo-usługowego o powierzchni całkowitej ok. 5000 m2 (I etap), a później (prace już ruszyły - finał do końca 2011 roku) wybudowany zostanie kolejny obiekt - park handlowy / rental park o powierzchni minimum 3500 m2 - z powierzchnią handlową pod wynajem dla sieci sklepów . Klienci odwiedzający nowe Centrum Handlowe będą mieli do dyspozycji ok 200 miejsc parkingowych.
Pierwotnie zakładano, że pierwszy etap budowy zostanie ukończony do końca ubiegłego roku. Ze względu na trudne warunki pogodowe wystapiły jednak opóźnienia. Obecnie budowa budynku pawilonu handlowo-usługowego dobiegła już końca. W środku trwają przygotowania do otwacia największego w Skarżysku supermaketu (ostatnie poprawki, przygotowanie do zatowarowywania), a także przygotowywanie kilku boksów handlowych pod wynajem. Trwają również ostatnie prace przy budowie dróg wewnętrznych i parkingów - to właśnie od tego, kiedy inwestorowi uda się zakończyć ww. prace zależy ustalenie ostatecznej daty otwarcia centrum.
Jak udało nam się dowiedzieć pracę w centrum znalazło ok. 70 mieszkańców Skarżyska i okolic. Docelowo w centrum zatrudninie znajdzie ponad 100 osób. Jako pierwsi prezentujemy zdjęcia z Centrum Handlowego ,,Kaufland" tuż przed otwarciem. Zapraszamy na fotorelację.






























Przypomnijmy - pod koniec 2009 roku sfinalizowano największą transakcję ostatnich lat dotyczącą nieruchomości należącej do Gminy Skarżysko-Kamienna. Ponad 3 hektary działek przy ul. Paryskiej / ul. Metalowców stanowiących niezagospodarowany i nieużytkowany teren (na którym znajdował się szkielet nieukończonej hali sportowej) miały być łakomym kąskiem dla inwestorów. Okazało się jednak, że nawet lokalizacja nieruchomości - u zbiegu dwóch istotnych ulic miejskich (ciągi komunikacyjne o dużym natężeniu ruchu samochodowego i pieszego) w połączeniu z jej powierzchnią i przeznaczeniem w planie – usługi komercyjne (możliwość lokalizacji obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m²), nie gwarantowała szybkiej sprzedaży nieruchomości. Po kilku nieudanych przetargach, dopiero w grudniu działka zmieniła właściciela. Nowy właściciel - Tal & CO za działkę zapłacił ponad 6,8 mln PLN brutto.
Inwestor zaplanował budowę na tym terenie centrum handlowo-rozrywkowego. Najpierw zaplanowano budowę pawilonu handlowo-usługowego o powierzchni całkowitej ok. 5000 m2 (I etap), a później (prace już ruszyły - finał do końca 2011 roku) wybudowany zostanie kolejny obiekt - park handlowy / rental park o powierzchni minimum 3500 m2 - z powierzchnią handlową pod wynajem dla sieci sklepów . Klienci odwiedzający nowe Centrum Handlowe będą mieli do dyspozycji ok 200 miejsc parkingowych.
Pierwotnie zakładano, że pierwszy etap budowy zostanie ukończony do końca ubiegłego roku. Ze względu na trudne warunki pogodowe wystapiły jednak opóźnienia. Obecnie budowa budynku pawilonu handlowo-usługowego dobiegła już końca. W środku trwają przygotowania do otwacia największego w Skarżysku supermaketu (ostatnie poprawki, przygotowanie do zatowarowywania), a także przygotowywanie kilku boksów handlowych pod wynajem. Trwają również ostatnie prace przy budowie dróg wewnętrznych i parkingów - to właśnie od tego, kiedy inwestorowi uda się zakończyć ww. prace zależy ustalenie ostatecznej daty otwarcia centrum.
Jak udało nam się dowiedzieć pracę w centrum znalazło ok. 70 mieszkańców Skarżyska i okolic. Docelowo w centrum zatrudninie znajdzie ponad 100 osób. Jako pierwsi prezentujemy zdjęcia z Centrum Handlowego ,,Kaufland" tuż przed otwarciem. Zapraszamy na fotorelację.






























KW Foto: M.Busiek














Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.