Rozstrzygnięto konkurs literacki (foto)
14 stycznia 2011 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza odbyło się wręczenie nagród uczestnikom konkursu literackiego „Hospicjum to też Życie”. Konkurs wpisywał się w ramy VII Ogólnopolskiej Kampanii Hospicyjnej, a jego organizatorami było Towarzystwo Przyjaciół Chorych oraz Hospicjum Domowe w Skarżysku-Kamiennej.
Mimo trudnej tematyki konkursu zaproszenie organizatorów spotkało się z dużym zainteresowaniem młodzieży. Nadesłane prace świadczyły nie tylko o niewątpliwym talencie literackim uczestników, ale również wielkiej wrażliwości serca.
W kategorii utworów poetyckich miejsce pierwsze zajęła Anna Szczykutowicz (Gimnazjum nr 1), drugie: Paulina Mackiewicz (Gimnazjum nr 2) oraz Przemysław Skrzypczyński (Gimnazjum w Skarżysku-Kościelnym), miejsce trzecie Aleksandra Białek (II LO). W kategorii utworów prozatorskich zwycięstwo przypadło Ewie Szcześniak (II LO), lokata druga Dawidowi Dobroniowi (III LO), a miejsce trzecie zajęły: Magda Miernik (Zespół Szkół Ekonomicznych) oraz Magdalena Jelonek (II LO).
Organizatorzy dziękują serdecznie wszystkim uczniom oraz ich opiekunom, sponsorom i osobom, które pomagały w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu (szczególnie Filipowi Matli ). Cieszymy się, że idea hospicyjna jest bliska mieszkańcom naszego miasta.
Mimo trudnej tematyki konkursu zaproszenie organizatorów spotkało się z dużym zainteresowaniem młodzieży. Nadesłane prace świadczyły nie tylko o niewątpliwym talencie literackim uczestników, ale również wielkiej wrażliwości serca.
W kategorii utworów poetyckich miejsce pierwsze zajęła Anna Szczykutowicz (Gimnazjum nr 1), drugie: Paulina Mackiewicz (Gimnazjum nr 2) oraz Przemysław Skrzypczyński (Gimnazjum w Skarżysku-Kościelnym), miejsce trzecie Aleksandra Białek (II LO). W kategorii utworów prozatorskich zwycięstwo przypadło Ewie Szcześniak (II LO), lokata druga Dawidowi Dobroniowi (III LO), a miejsce trzecie zajęły: Magda Miernik (Zespół Szkół Ekonomicznych) oraz Magdalena Jelonek (II LO).
Organizatorzy dziękują serdecznie wszystkim uczniom oraz ich opiekunom, sponsorom i osobom, które pomagały w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu (szczególnie Filipowi Matli ). Cieszymy się, że idea hospicyjna jest bliska mieszkańcom naszego miasta.











































Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.