Skarżysko-Kamienna kontakt@skarzysko24.pl
- Reklama -
Image

Politycy zebrali na scenie 5 tysięcy

5 tysięcy zł zebrali ogółem parlamentarzyści i samorządowcy z powiatu skarżyskiego na wsparcie poszkodowanej w wyniku przedświątecznego pożaru rodziny z Krasnej, k. Stąporkowa. Pieniądze uskładano podczas trzech spektakli „Kopciuszka”, w których wystąpiła ekipa lokalnych „VIP – ów”.

„Kopciuszka” zobaczyły najpierw dzieci ze szkół podstawowych i młodzież gimnazjalna. Wspólnie wrzucili oni do puszek 1230,40 zł. Z kolei podczas niedzielnego, otwartego występu, szczelnie zapełniająca salę koncertową Państwowej Szkoły Muzycznej w Skarżysku widownia (niezbędne okazały się dostawki) dołożyła kolejne 2700 zł. Warto dodać, że 366 zł z tej kwoty uzyskane zostało dzięki pomocy miejscowego fotografa Wiesława Darkowskiego, który nieodpłatnie przekazał płyty i fotosy z premiery „Kopciuszka”. Do „pełnych” 5 tysięcy dołożyli się sami wykonawcy. Kwota ta przyda się bardzo przy remoncie mieszkania, które pogorzelcom zaoferowała gmina Stąporków.

- Dostrzegam niejako trzy wymiary naszych działań. Obok czysto materialnego, ważnego gdy każdy grosz jest na przysłowiową wagę złota, istotny wydaje się i ten wychowawczy. Cieszę się, że nasze dzieci i młodzież potrafiły dostrzec człowieka cierpiącego tuż obok nich. I wreszcie, dla nas polityków, ale zapewne i dla wszystkich, ważne wydaje się wspólne działanie, ponad wszelkimi podziałami - uważa poseł Marzena Okła – Drewnowicz, inicjator skarżyskich spektakli.

Obok niej w sztuce wystąpili: poseł Maria Zuba, Elżbieta Rokita (dyrektor PSM), Anna Cieślik (nauczycielka), Bożena Bętkowska (radna powiatowa), Katarzyna Bilska (Zarząd Powiatu), Tomasz Sekuła (Rada Miasta Skarżyska – Kamiennej), Marcin Ożóg (wicemarszałek województwa), Andrzej Kazanowski (szef Nowej TV Kielce), Przemysław Żmijewski (radny miejski), Michał Jędrys (starosta), Eugeniusz Cichoń (przewodniczący Rady Powiatu), Maria Wroniewska (radna powiatowa), Roman Wojcieszek (prezydent miasta Skarżyska – Kamiennej). Oprawę muzyczną zapewnił Mariusz Kaczmarczyk, spektakl wyreżyserowała Edyta Wito a autorem scenariusza był Grzegorz Bień.

 

 

GB
pierwsin.png

 

wikary

Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.

Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.

Informacja! Informujemy, że w trosce o jakość dyskusji każdy komentarz przechodzi proces moderacji. Twoja wypowiedź pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez administratora – zazwyczaj trwa to nie dłużej niż 24 godziny. Dziękujemy za cierpliwość!
Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie